Menu

Elektryczna śmieciarka za 3 miliony zł.

Świebodzice szykują się do zakupu nowej, elektrycznej śmieciarki.  Pojazd Renault Trucks D WIDE ZE jest w pełni ekologiczny. Ponadto wyjątkowo niski hałas pojazdu umożliwia swobodną obsługę terenów zamieszkałych nawet we wczesnych godzinach porannych.
 
Elektryczna śmieciarka za 3 miliony zł.
Miasto jest już po testach pojazdu. 
 
- To jest śmieciarka, którą chcielibyśmy zakupić w związku z otrzymaniem dotacji z pierwszego rozdania Polskiego Ładu  na tabor zeroemisyjny. Otrzymaliśmy kwotę 4,5 mln zł. Z naszej strony dofinansowanie to 500 tys. Śmieciarka kosztuje około 3 mln. - mówi burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga. 
 
Śmieciarka jest bardzo cicha i ekologiczna.
 
 
- Przede wszystkim zeroemisyjność. To jest podstawa. Porusza się bardzo cicho. Przejechałem się tą śmieciarką – jest wyposażona w kamery. Widzimy dokładnie, co jest opróżniane i jak. Myślę, że to jest XXI wiek.  - mówi burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga.
 
 
Nowej śmieciarce przygląda się również Wałbrzych. 
 
- Pracownicy MZUKU byli oglądać tę śmieciarkę. Przypatrujemy się temu pojazdowi. Na razie mamy nasze nowe. Elektryczne samochody to niewątpliwie jest kierunek. Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecne ceny paliwa. Myślę, że to jest absolutna przyszłość. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
 
red
foto: Świebodzice
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hahaha (27 marca 2022 13:15)
Tańsza jest ekologiczna śmieciarka zaprzężona we 2 konie ze stada ogierów. Do tego koński nawóz gratis żeby nawozić kwietne łąki czy kieszonkowe trawniki w kieszonkowych parkach.
Gospodarz (27 marca 2022 13:10)
Zwykła nowa śmieciarka na paliwo bądź gaz to około 800 000zł.Ile litrów paliwa bądź gazu można kupić za 2 200 000zł które pozostanie nam z kwoty 3 000 000 niewydanej na elektryczny bubel.
obserwator unijnych wzorów. (27 marca 2022 13:04)
Pisze że "otrzymaliśmy dofinansowanie 4,5 miliona,nasze dofinansowanie to 0,5miliona. (To daje kwotę 5 milionów)Koszt śmieciarki to 3miliony.Pytam co się stanie z 2milionami reszty które pozostaną.No i po co dokładali 0,5 miliona skoro otrzymali 4,5 miliona na zakup śmieciarki za 3 miliony.Wygląda to POdejrzanie.
Hahaha (11 marca 2022 17:29)
Cytuję użytkownika: Świebodzicki
Będzie cicho i bardziej komfortowo zresztą jest obowiązek posiadania taboru elektrycznego zgodnie z ustawą o elektromobilnosci
Masz rację,ale komfort kosztuje. Podwyżka za wywóz śmieci 300%.
Świebodzicki (11 marca 2022 14:14)
Będzie cicho i bardziej komfortowo zresztą jest obowiązek posiadania taboru elektrycznego zgodnie z ustawą o elektromobilnosci
mieciu (10 marca 2022 22:01)
ocipienie z tymi elektrukami... a potem czy m bedziesz łądować? prąde wytwprzonym z elektrowni węglowej/zazowej... albo agregatem na diesla? zacznojmy tak jak sie to powinno robić... najpier dobre zasileanie.. .(prąd np. z atomu) potem uzywamy pojazdów... a nie najpierw pojazdy i brak stacji łądowania czy zasilania tych stacji
analityk medyczny (10 marca 2022 21:25)
*urwa mać, tego ozgę i radę antymiejską chyba totalnie pop...lo !!! 3 miliony za śmieciarkę na najdroższe i najmniej ekologiczne paliwo ??? Energia elektryczna z tzw. oze, poza wodą, to najdroższa i najbardziej trująca środowisko energia. Koszt eko panela fv lub wiatraka oraz rzeczywisty koszt takiego prądu, to 20 -30 razy więcej niż energia tradycyjna. Coś mi tu wali "prowizją" dla kupującego.
myśląc po gospodarsku (10 marca 2022 21:19)
3 000 000 zł za śmieciarkę Renault to celowa niegospodarność. To cos Podobnego jak zakup gazu od Gazpromu przez Pawlaka jak się okazało najdroższy gaz na świecie wtedy był w Polsce.
Goldmann,, ,,,, (10 marca 2022 21:18)
,,, super,,na ten nasz ,, płaski teren,,fenomenalna idea,,,i do tego jeszcze autobusy,,bo tu równo ,,jak na stole,,
Goldmann,, ,,,, (10 marca 2022 21:18)
,,, super,,na ten nasz ,, płaski teren,,fenomenalna idea,,,i do tego jeszcze autobusy,,bo tu równo ,,jak na stole,,

Dodaj komentarz

smieciarka  |   swiebodzice  |   mzuk  |   walbrzych  |   pojazd  |   elektryczny  |   kupno  |  

Groził tasakiem na Placu Grunwaldzkim. Teraz trafił do aresztu

Szczawno-Zdrój: Dyskusja o samorządzie

Kto schował wałbrzyski skarb? Wśród mieszkańców był nazista

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij