Menu

WOT zorganizował kurs dla saperów

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej  uczą się między innymi różnych sposobów wysadzania, niszczenia konstrukcji drewnianych, metalowych i żelbetonowych, pokonywania zapór inżynieryjnych, ustawiania, usuwania i niszczenia min, a także wykonywania przejść w polu minowym. 

WOT zorganizował kurs dla saperów
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej zrealizowało kurs dla kandydatów na instruktorów w grupie saperskiej i inżynierii wojskowej. W 12-dniowym szkoleniu udział wzięło ponad 20 Terytorialsów z 11 Brygad Obrony Terytorialnej. 
 
W ofercie entrum Szkolenia WOT jest ponad 40 różnorodnych kursów specjalistycznych, instruktorskich oraz dowódczych. Jednym z takich szkoleń jest kurs dla przyszłych instruktorów saperstwa i inżynierii wojskowej. Kurs ten składa się z trzech etapów – podstawowego, instruktorskiego oraz doskonalącego.
 
 
Druga (instruktorska) część szkolenia, ukierunkowana jest na poznanie przez szkolonych podstaw metodyki prowadzenia zajęć, dzięki czemu zyskują oni wiedzę pozwalającą im na występowanie w roli instruktora. W tym etapie szkolenia to kursanci pod okiem kadry CSWOT prowadzą zajęcia z zakresu saperstwa i inżynierii wojskowej, a wykładowcy reagują i poprawiają każde najmniejsze niedociągnięcie. 
 
 
W ramach ostatniego (doskonalącego) kursu, Terytorialsi uczyć się będą działania z improwizowanymi ładunkami wybuchowymi. W tej części szkolenia żołnierze  będą sprawdzać teren, uczyć się wykrywania i neutralizacji różnego rodzaju prowizorycznych ładunków wybuchowych. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (14 marca 2022 9:00)
A TU SKANDALICZNA INTERPELACJA PO-JEBOW W SPRAWIE WOT. POCZYTAJCIE CO CHCIELI WIEDZIEC NA TEMAT WOT. UZBROJENIE JAKIE, KOMU PODLEGAJA, HGDZIE MAJA STACJONOWAC, KTO DOWODZI, Z JAKICH JEDNOSTEK. PO CO PUTIN MIAL SZPIEGOW WYSYLAC, OBSERWOWAC, SKORO PO-JEBY PODADZA MU WSZYSTKO NA TACY? https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=0DCCAE44
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (14 marca 2022 9:00)
JESZCZE NIE DAWNO SIE Z NICH SMIALI, ZE TO BOJOWKI MACIEREWICZA, ZE TO FASZYSCI, SZMATY, ZE TO TAKI JOBBIK ORBANA, ZE JAK DOJDA DO WLADZY TO ZLIKWIDUJA WOT. A DZIS PO-JEBY, W TYM NASZ LOKALNY UKRAINIEC SIEMONIAK, BYLY MINISTER OBRONY NARODOWEJ (SZOK) MOWI, ZE TEN CALY WOT, TO PO-JEBY STWORZYLY, TO ICH POMYSL BYL, NICZYM 500+. TU JAK GLSOWOAL SIEMONIAK, BYL PRZECIW WOT: http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/30_60/$file/glos_30_60.pdf
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (14 marca 2022 8:59)
CARITAS: 150 tirów z pomocą humanitarną na Ukrainę. WOŚP: 0 tirów z pomocą humanitarną na Ukrainę. PO-JEBY ZDZIWIONE? DOSZLY MNIE SLUCHY ZE OWSIK ZAMOWIL Z LASKI SWOJEJ LOZKA POLOWE, ALE UWAGA, CZAS REALIZACJI ZAMOWIENIA TO GRUDZIEN 2033 ROK. TEN OWSIK MA WIEKSZE POCZUCUIE HUMOROW OD NIEMCOW, CO WYSLALI 5 TYS HELMOW, A DZIS CZYTAM ZE WYSLALY UWAGA 3 KARETKI, Z LAT 80-TYCH. PUTIN BEZ SZANS, NIEMCY I OWSIK, PIERWSZE DAMY I LUMP-ARTY POMAGAJA.
Saper Vodicka (13 marca 2022 21:26)
Na Białogród! Hurrrra!
analityk medyczny (13 marca 2022 17:49)
CO ZA KRETYN, A NAWET ZDRAJCA Z WOT DAŁ TE FOTKI DO MENDIÓW ???!!! ŻADNA ARMIA NIE PUBLIKUJE ZDJĘĆ UMOŻLIWIAJĄCYCH IDENTYFIKACJĘ SWOICH ŻOŁNIERZY SPECJALISTÓW !!! PRZECIEŻ TU WIDAĆ TWARZE TYCH ŻOŁNIERZY !!! TO, ŻE TEN SZMATŁAWIEC OPUBLIKOWAŁ TE ZDJĘCIA, TO NIESTETY TEŻ ŚWIADCZY O BRAKU JAKIEGOKOLWIEK PROFESJONALIZMU ZARÓWNO U TFU dziennikarzyn ale także właściciela !!!
Neonowy (13 marca 2022 15:52)
Cytuję użytkownika: Gienek
Oni nigdy nie przyznają się do popelnienia błędów.To totalnie!!Przeczytajcie sobie wypowiedź Ochojskiej ,która chyba postradala zmysły.Jej krytyka Rządu,Kościoła to jakąś Zenada.Ewidentnie jest po innej stronie!Niech się okryja hańbą ci co ja wybrali do PE.Działa przeciwko naszemu narodowi,glosujac za zabraniem należnych nam pieniędzy.Jeszcze dalej jatrzy ,pomagając temu mordercy i oprawcy z Rosji i Białorusi.Bliżej jej do nich?Niech tam jedzie i nigdy nie wraca!!!jednej komuszki mniej.
Masz rację w dniu agresji na Ukrainę agenci kremla i berlina w PL schowani za immunitetem PE ,ściągnęli z siebie owczą skórę i POkazali swe prawdziwe oblicze.Niech będą przeklęci ci płatni zdrajcy pachołki rosji w skrócie PZPR.
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (13 marca 2022 14:49)
EPP - EUROPEAN PUTIN'S PARTY - NA CZELE TEJPARTII STOI KTO? RUDY ZDRAJCA TUSK

Dodaj komentarz

wot  |   zolnierze  |   obrona terytorialna  |   torun  |   szkolenie  |   saperzy  |   ladunki  |   wybuchowe  |  

Wałbrzych pamięta o Żołnierzach Wyklętych

Szkolili wałbrzyskich urzędników na wypadek zamachu terrorystycznego

Stan Darka się pogarsza. Nadal potrzebna pomoc

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij