Menu

Zniszczony pomnik radzieckiego żołnierza. Ktoś oblał go farbą

Pomnik żołnierza przy cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej w Wałbrzychu oblany czerwoną farbą. Do prezydenta miasta wpłynął wcześniej wniosek o usunięcie pomnika. 


 
 
Zniszczony pomnik radzieckiego żołnierza. Ktoś oblał go farbą

Pomnik od momentu agresji Rosji na Ukrainę wzbudza wiele kontrowersji, Najpierw zawisła na nim ukraińska flaga, później padły propozycje usunięcia pomnika.
 

Apel w sprawie usunięcia pomnika wysłali do prezydenta miasta wałbrzyscy radni Prawa i Sprawiedliwości.  Większość wałbrzyszan, podobnie jak cały demokratyczny Świat jest poruszony barbarzyństwem rosyjskich wojsk, które na rozkaz Putina dokonują ludobójstwa na terenie suwerennej Ukrainy - pisał w imieniu radnych PiS do prezydenta Romana Szełemeja radny Jerzy Langer.  Prezydent Wałbrzycha podkreśla, że teraz sa ważniejsze sprawy i trzeba skupić się na pomocy dla uchodźców. 
 

Pomnik  w weekend został oblany czerwoną farbą. Sprawą zajęła się już wałbrzyska policja, która ustala sprawcę, który oblał pomnik farbą. 
 
 
 
 adm
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com

Groził tasakiem na Placu Grunwaldzkim. Teraz trafił do aresztu

Pijany radny spowodował kolizję - miał 3 promile

Sklepowi złodzieje w rękach policji. Jeden z zatrzymanych ma 15-lat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij