Menu

Wałbrzyszanie przywieźli dary z Niemiec

Pochodzący z Wałbrzycha bracia, na co dzień pracujący w Niemczech zebrali dary dla uchodźców wśród swoich znajomych i przywieźli do Wałbrzycha. Wartość przekazanych produktów oszacowano na 5 tys. euro.

Wałbrzyszanie przywieźli dary z Niemiec

Zbiórka prowadzona była w okolicach Hamburga, m.in. w miejscowościach Schwerin, Hagenow, Zarrentin i Wittenburg. Przyłączyli się do niej zarówno mieszkający tam Polacy jak i ich niemieccy znajomi.

 

- Na pomysł wpadliśmy z bratem kiedy jeden z naszych znajomych zapytał, co my możemy zrobić z Niemiec. Pokazaliśmy poloni że mamy moc. Dziękuję za wszystko osobom zaangażowanym w pomoc - mówi Mariusz, współorganizator zbiórki.

 

 

Zebrane w 10 dni dary zapakowano do bagażników samochodów i w przyczepkę. Dostarczono je bezpośrednio do wałbrzyskiego centrum logistycznego nadzorowanego przez wałbrzyskich strażaków. Halę udostępniła jedna z firm działających w Wałbrzyskiej  Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

 

 

 

Wśród przekazanych produktów znalazła się głównie żywność i środki higieniczne. Ich wartość oszacowano na ok 5 tysięcy euro. Dary trafiają stąd m.in. do uchodźców przebywających w Wałbrzychu. Organizowane są także transporty do naszego partnerskiego miasta Borysławia.

 

 

plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ilona (16 marca 2022 17:06)
LANS W MEDIACH MUSJ BYĆ W NIEMCZECH TAKICH AKCJI JEST PO PARE W JEDNYM MIEŚCIE !!!!! PANOWIE Z DORTMUND JEŻDZĄ CO TYDZIEŃ Z DARAMI ( BUSY SĄ WYPEŁNIONE ) I NIE LANSUJĄ SIE W MEDIACH STARCZA ŚWIADOMOŚĆ POMOCY
rfreg (15 marca 2022 16:31)
a w TVN byli hahahaha
On (15 marca 2022 9:19)
Super fajnie, że pomagacie tylko czy zawsze trzeba pokazać to medialnie, że się pomaga
Jerzy T. (15 marca 2022 7:36)
Cytuję użytkownika: sxsacx
a trumny i Hełmy są POmoc z IVrzeszy
No NIE; to nie możliwe,żeby taki IDIOTA pochodził z Wałbrzycha.Tu nie ma takich ;Tu są sami POrządni ludzie.
ghvhg (15 marca 2022 6:38)
Cytuję użytkownika: Ty
Cytuję użytkownika: sxsacx
a trumny i Hełmy są POmoc z IVrzeszy
Debil
onuco POwska zamilcz sponsorowaliście razem z IV rzeszą moskwę i to są efekty POwska zarazo
Ty (15 marca 2022 5:48)
Cytuję użytkownika: sxsacx
a trumny i Hełmy są POmoc z IVrzeszy
Debil
Greg (14 marca 2022 23:22)
Cytuję użytkownika: Henry
Szkoda że przedstawiciele rządu nie pomagają. My w Holandia załatwiliśmy dwa tiry różnych towarów, zawieźliśmy na granice, tam zobaczyliśmy co się dzieje. Aż nam było wstyd jak Toni pytał nas, że gdzie mamy służby i rząd ?
Tego się nie da czytać. Jesteś taki glupi czy non stop malujesz tvNazi
Henry (14 marca 2022 22:29)
Szkoda że przedstawiciele rządu nie pomagają. My w Holandia załatwiliśmy dwa tiry różnych towarów, zawieźliśmy na granice, tam zobaczyliśmy co się dzieje. Aż nam było wstyd jak Toni pytał nas, że gdzie mamy służby i rząd ?
Anna (14 marca 2022 20:32)
Brawo! Ukłony dla Panów i ich znajomych!
Felek (14 marca 2022 20:04)
Cytuję użytkownika: Taaak
Cyt.: "Pokazaliśmy poloni że mamy moc." Trzy "byki" w jednym prostym zdaniu, to jest dopiero moc! Redakcjo! Zróbcież z tym coś, bo wstyd...
Trzeba zatrudnić nauczyciela j.polskiego ,będzie sprawdzał błędy ortograficzne redaktorkow,!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Ukraina  |   uchodźcy  |   pomoc  |   dary  |   wojna  |  

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Roman Szełemej na Ukrainie. Borysław otrzymał od Wałbrzycha agregat...

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij