Menu

Nowy album SILENTlive na 14-lecie zespołu

Mija 14 lat od momentu kiedy Marcin Klasik (wokal, gitara), Marcin Świeży (syntezatory) i Krzysztof Janowski (gitara basowa) po raz pierwszy spotkali się ze sobą i utworzyli projekt SILENT, po kilku miesiącach przemianowany na SILENTlive. Wtedy to też na stałe do grupy dołączył Piotr Kruk (gitara). Dariusz Starostka (perkusja) gra w zespole od grudnia 2016 roku.
Nowy album SILENTlive na 14-lecie zespołu

 

Za kapelą już ponad 70 występów na żywo, zarejestrowany w latach 2009-2011 materiał demo, wydane dwa albumy (w 2015 roku „Treści do wolności Waszego umysłu” oraz w 2018 roku „Czarny Żółty Biały”), a także jeden singiel z remiksami klubowymi, który w 2021 roku zrealizowany został przez Martina Follenberga.

 
Na czternastolecie istnienia grupa postanowiła przygotować album koncertowy. Rejestracja występu miała miejsce 30 stycznia 2022 roku Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu w Starej Kopalni. Już teraz światło dzienne ujrzy singiel promujący ten występ. Będzie to zupełnie nowy utwór, nie publikowany przez
zespół do tej pory pt. "W poszukiwaniu absolutu".
 
Na płycie koncertowej znajdzie się jedenaście utworów. Cztery pochodzić będą z drugiego albumu, a sześć z pierwszej płyty. To łącznie blisko godzina muzyki - mieszkanka kawałków alternatywnych wykonywanych na co dzień przez zespół, ale i tych bardziej poprockowych. Część piosenek zaprezentowana została na żywo w
zupełnie innych aranżacjach, niż na płytach studyjnych.
 
Za miks i mastering całości materiału - w tym tego właśnie promocyjnego utworu „W poszukiwaniu absolutu” - odpowiedzialny był Paweł Cieślik, zajmujący się realizacją dźwięku i produkcją muzyczną, a na co dzień perkusista znanych wałbrzyskich
zespołów nIEBO oraz Miejskie Granie Cover Band. Premiera całości koncertu jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.
 
Lista utworów:
1. Telewizor
 
2. Lipcowy poranek
 
3. W poszukiwaniu absolutu
 
4. Szczęście
 
5. Sprawy osobiste
 
 
6. Bezbronne dziecko
 
7. Zwolnienie
 
8. Dinozaury
 
9. Żołnierze
 
10. Neonów moc
 
11. Kolory pozornego szczęścia
 
 
Oficjalne strony SILENTlive:
 
 
 
 

red

foto: youtube

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

silent live  |   muzyka  |   walbrzych  |   scena  |   klasik  |   swiezy  |   rock  |   zespoly  |   walbrzyska  |  

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książ

Dni Otwarte Budynku Bramnego w Zamku Książ

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij