Menu

Znęcali się nad czwórką dzieci. Jest akt oskarżenia

Były wyzywane, znieważane i  bite, a ich gehenna trwała kilka lat. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko rodzicom czwórki dzieci - są oskarżeni o znęcanie się nad nimi i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.  Grozi im do 8 lat więzienia. 
 

Znęcali się nad czwórką dzieci. Jest akt oskarżenia
Przez cztery lata dzieci były bite, poniżane i wykorzystywane przez rodziców. Starsze (15 i 11 lat) były zmuszane do opieki nad młodszymi. Miały prać, sprzątać i gotować dla wszystkich domowników. Jak mówił prokurator Marek Rusin ze świdnickiej prokuratury,  dzieci za odmowę wykonywania poleceń były bite. 

– Dzieci nie wytrzymały. Zawiadomiły starszego, pełnoletniego już brata o sytuacji w domu, a ten powiadomił policję. Dzieci były tak zdesperowane, że nie chciały nawet świąt spędzić z rodzicami.  – mówi w grudniu ubiegłego roku prokurator Marek Rusin.

Gdy policjanci przyjechali do mieszkania, 39-letnia wówczas matka dzieci była pijana, alkomat pokazał 2,5 promila. Ojciec ukrywał się przed policją, ale został szybko zatrzymany. Dzieci trafiły pod opiekę dorosłego brata. 
 
 


Rodzice, 40-letnia Agnieszka Z. i 41-letni  Sebastian Z. usłyszeli zarzut znęcania się nad trójką dzieci (15, 11 i 8 lat)  od 2017 roku końca 2021 roku. Dzieci były bite (między innymi kablem), poniżane, zmuszane do wykonywania prac domowych, które nie były dostosowane do ich możliwości. 

Kolejny zarzut to narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  Zarzut dotyczy najmłodszego dziecka i 8-letniego, niepełnosprawnego dziecka, rodzice nie sprawowali nad nimi należytej opieki, byli pijani. 

- Ośmioletnie dziecko jest niepełnosprawne i wymaga stałego podawania leków – mówił  prokurator Marek Rusin.
 

Agnieszka Z. i Sebastian Z. przebywają do grudnia w areszcie. Do sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia. Grozi im do 8 lat wiezienia, mogą też zostać pozbawieni praw rodzicielskich. 
 
Czytaj też:
Były bite i poniżane, nie chciały świąt z rodzicami

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Anna (16 marca 2022 21:28)
Co się dzieje z tymi ludzi porażka jak można bic dziecko !!! Powinni zgnić w więzieniu

Dodaj komentarz

Świdnica  |   112  |   sąd  |   policja  |  

Zaczęło się od wymiany zdań, skończyło w szpitalu

Był poszukiwany, trafi na 5,5 roku do więzienia

I na tym właśnie polega służba...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij