Menu

Kolejki w Urzędzie Miejskim. Uchodźcy wyrabiają PESEL

Uchodźcy z Ukrainy mogą już składać wnioski o nadanie numeru PESEL. W Biurze Ewidencji Ludności Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu tworzą się spore kolejki więc mieszkańcy naszego miasta, którzy muszą załatwić swoje sprawy, muszą liczyć się z utrudnieniami.

Kolejki w Urzędzie Miejskim. Uchodźcy wyrabiają PESEL
Numer PESEL pozwoli Ukraińcom uzyskać dostęp do usług publicznych, służby zdrowia, edukacji, rynku pracy, a także pomocy społecznej (w tym jednorazowego zasiłku 300 zł), dlatego należy przez najbliższe dni spodziewać się sporych kolejek w urzędach. W samym Wałbrzychu szacuje się, że przebywa około 3000 uchodźców. Wyrobienie każdemu z nich numeru PESEL to spore wyzwanie logistyczne, nawet jeśli weźmie się pod uwagę, że specjalnie dla obywateli Ukrainy uproszczono całą procedurę.
 
 
Wraz z numerem PESEL uchodźca może utworzyć profil zaufany, który pozwoli na załatwianie wielu spraw urzędowych przez Internet. Umożliwi także uzyskanie świadczeń 500+, 300+ lub rodzinnego kapitału opiekuńczego, ponieważ od tego roku wnioski można składać wyłącznie online.
 
 
 
 
 
opr.plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Ukraina  |   wojna  |   Urząd Miejski  |   PESEL  |   uchodźcy  |  

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Roman Szełemej na Ukrainie. Borysław otrzymał od Wałbrzycha agregat...

Transport darów do Borysławia prawie gotowy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij