Menu

Prokuratura chce 8 lat więzienia dla byłego burmistrza

8 lat więzienia dla byłego burmistrza Boguszowa-Gorc Jacka C. chce prokuratura. Wnioskuje też o naprawę szkód wobec gminy  Boguszów Gorce w wysokości ponad 4 milionów złotych i zakaz zajmowania stanowisk w samorządzie.
 
Prokuratura chce 8 lat więzienia dla byłego burmistrza
"Pazerność, zachłanność".  Prokurator chce przykładnego ukarania byłego burmistrza Boguszowa-Gorc - pisze Gazeta Wyborcza. W środę (16.03) przed świdnickim Sądem Okręgowym wygłoszono mowy końcowe w sprawie.

- Wyrok powinien mieć działanie profilaktyczne wobec innych osób na takich stanowiskach – mówił prokurator Mariusz Moszowski. - Szkoda, jaką wyrządził oskarżony, pazerność, zachłanność, chęć przywłaszczenia sobie pieniędzy gminy powinny być surowo ukarane.

Jacek C. był wałbrzyskim starostą, jesienią 2018 roku wygrał wybory na burmistrza Boguszowa-Gorc. Stanowiskiem nie nacieszył się długo, bo jeszcze przed Bożym Narodzeniem został aresztowany. 

Były burmistrz Boguszowa-Gorc oskarżony jest  o przyjęcie łapówki od przedsiębiorcy wykonującego prace dla miasta, działanie na szkodę gminy narażając ją na utratę ponad 4 milionów złotych, powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu oraz podjęcie się załatwienia sprawy przyśpieszenia oddania prawa jazdy w zamian za korzyść majątkową w czasie, kiedy był starostą wałbrzyskim.

- Żądam zakazu zajmowania stanowisk w organizacjach jednostek samorządu terytorialnego i organizacjach administracji państwowej związanych z wydawaniem decyzji administracyjnych oraz gospodarowania mieniem i środkami objętymi ustawa o finansach publicznych na okres 8 lat - mówił prokurator Moszowski
 
 
Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, prokuratura chce, by wyrok został podany do publicznej wiadomości. Jak informuje dziennik w przypadku Jacka C. nie poznaliśmy całych mów końcowych prokuratora i obrońcy w całości. Ta część procesu został bowiem utajniona. 
 
Wyrok ma zapaść podczas kolejnego posiedzenia sądu, a jego uzasadnienie, jak informuje Wyborcza, zostanie utajnione.

opr. adm
foto: archiwum walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

xyz (20 marca 2022 17:40)
a co slychac u ksiegowej z Wałbrzycha cos cicho o tej sprawie!! Tam w wchu to musi sie wyprawiac:))Poznamy prawde ale to jak już będzie za póżno!!
Janek (19 marca 2022 5:55)
Ale się na, niego uwzieli, dziennikarze mogą jeździć po pijaku, inni bez prawa jazdy parę lat, piosenkarki jeździć na bani że śmieszna karą...
Brzytwa obecnie grzeje puchę w Wołowie (18 marca 2022 21:17)
Jacuś obiecał mi że jak odsiedze do dzwona wyrok za głowe to mnie zrobi radnym. Pozdrawiam Brzytwa z Kłodzka
Brzytwa obecnie grzeje puchę w Wołowie (18 marca 2022 21:17)
Jacuś obiecał mi że jak odsiedze do dzwona wyrok za głowe to mnie zrobi radnym. Pozdrawiam Brzytwa z Kłodzka
Staszek (18 marca 2022 21:14)
Jack to git fafalem z nim na zakladzie zamknietym charakterniak jakich malo napierdalal fikolami frajerow. Duzo grywalismy w ping pong pozdrawiam i zycze zdrowka
Jacek (18 marca 2022 18:06)
Cytuję użytkownika: xsdS
z PO siedzi za kratkami 85 ludzi z układu ale tylko pionki
Z pisu nikogo za wały nie zamknęli. Lepsza mafia
Roman 500 000 (18 marca 2022 15:33)
Cytuję użytkownika: Starszy księgowy
A Wałbrzyskiego układu nikt i nic nie ruszy :-)
Bo to wałki się robi na większą skalę.Sciga się tylko płotki.
Ta (17 marca 2022 23:02)
Wacikowicze mają ubaw
Starszy księgowy (17 marca 2022 22:04)
A Wałbrzyskiego układu nikt i nic nie ruszy :-)
Prawy Sędzia + szachista (17 marca 2022 16:38)
Cytuję użytkownika: Prawy Sędzia + szachista
Czytam o „niszczeniu demokracji” przez wybór KRS. Otóż demokracja nie polega na wyborze członków organu konstytucyjnego przez grupę sędziów, lecz przez obywateli albo przez ich reprezentantów. Szach mat.
Niemiecki Bundestag kilka tygodni temu wybrał skład ich odpowiednika KRS na nową kadencję. Do organu weszli sami parlamentarzyści, żaden sędzia. Wspólne wartości europejskie powiadacie? Równość wobec prawa? Brak dyskryminacji? Tia na ja, szach mat.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Dni Boguszowa z Mariuszem Pudzianowskim

Dni Boguszowa. Gwiazdą Marcin Daniec (VIDEO/FOTO)

Zaczyna się odstrzał dzików

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij