Menu

Czy Wałbrzych jest przygotowany na szczepienie uchodźców?

Czy Wałbrzych jest przygotowany na szczepienie uchodźców? Ukraińcy, którzy chcą przyjąć szczepionkę muszą mieć przydzielony numer PESEL. 

Czy Wałbrzych jest przygotowany na szczepienie uchodźców?
Chętni do szczepień są, ale systemowe wymogi opóźniają procedurę. Kwestią jest też brak sprzętu. 
 
-Uważam, że wszystkie osoby powinny być szczepione od początku, ale warunkiem niezbędnym jest przydzielenie numeru PESEL. On pozwala osobę wprowadzić w system. To jest bariera, którą trzeba pokonać. Jesteśmy ograniczeni liczbą sprzętu i oprogramowania, które dostarcza ministerstwo. Moglibyśmy numery przydzielać większej ilości osób, ale są ograniczenia techniczne.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Przed miastem i uchodźcami jest wiele wyzwań.
 
 
- To wszystko musi mieć uporządkowany charakter. Żeby kogoś zaszczepić musi mieć PESEL. Zainteresowanie szczepieniami jest duże. Myślę, że doceniają dobrodziejstwo szczepionek. Chodź to duże uproszczenie, to łatwiej dać dach nad głową niż rozpocząć proces adaptacji. To jest wyzwanie. Trzeba posłać dzieci do szkół, przedszkoli, opieka zdrowotna, szczepienia i oczywiście trwałe mieszkania. Mówimy naprawdę o dużym wyzwaniu. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
szczepienia  |   uchodzcy  |   ukraina  |   wojna  |   pomoc  |   szelemej  |   punkt  |   szczepien  |  

Roman Szełemej na Ukrainie. Borysław otrzymał od Wałbrzycha agregat...

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie...

Przygotowania do XXXI Finału WOŚP - trwają zapisy dla wolontariuszy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij