Menu

Wnuk okradał własnego dziadka

Wnuk ukradł dziadkowi prawie 10 tysięcy złotych z konta i dodatkowe 6 tysięcy z lokaty bankowej. Podczas zatrzymania przez policjantów, miał przy sobie narkotyki. Wyrodny wnuk stanie wkrótce przed sądem.

Wnuk okradał własnego dziadka
21-letni wałbrzyszanin od pewnego czasu mieszkał u swojego dziadka. W jednym z ostatnich dni stycznia, kiedy senior spał, zabrał jego telefon, przełożył kartę sim do swojego telefonu, po czym znając numer klienta oraz dane personalne seniora zadzwonił na infolinię, podał się za dziadka i dokonał zmiany hasła dostępowego do konta bankowego. Następnie przez dłuższy czas korzystał z konta internetowego wypłacając gotówkę w rożnych bankomatach na terenie miasta, płacąc za zakupy oraz dokonując przelewów na inne konta bankowe. Łącznie straty oszacowane zostały na kwotę blisko 10 tysięcy złotych, a funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu 41 takich czynów.
 
Ponadto prowadzący to postępowanie policjanci kryminalni „z jedynki” udowodnili 21-latkowi, że w ten sam sposób, podczas telefonicznej rozmowy z pracownikiem banku, zlikwidował należącą do dziadka lokatę terminową, z której pieniądze w kwocie blisko 6 tysięcy złotych przelał na inne konto bankowe. Okazało się również, że młody wałbrzyszanin posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany.
 
21-latek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów i złożył wyjaśnienia. O losie młodego przestępcy zadecyduje teraz sąd. Za kratami więzienia może spędzić 10 lat.
 
 
- W związku z tym zdarzeniem apelujemy. Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby te wprowadzone nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Na karcie sim i w telefonie komórkowym również zastosujmy blokadę przynajmniej hasłem PIN i dla większego bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je - przestrzega rzecznik wałbrzyskiej policji podkom. Marcin Świezy.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

policja  |   złodziej  |   112  |   dziadek  |   wnuk  |  

Wypadek na rondzie. Są utrudnienia w ruchu

Pani detektyw naczelnikiem Wydziału do walki z Przestępczością...

Dwie kłótnie z finałem w szpitalu.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij