Menu

Wiosna na Podzamczu przyszła wcześniej (FOTO)

OSK Podzamcze postanowił wcześniej przywitać nadchodzącą wiosnę. Chyba wszyscy tęsknimy za cieplejszymi dniami i chcemy, by nadeszły jak najszybciej.

Wiosna na Podzamczu przyszła wcześniej (FOTO)
Chociaż pierwszy dzień astronomicznej wiosny przypada 21 marca, to już w dniu 19 marca br. Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” zorganizował z tej okazji pieszą wycieczkę. Uczestnicy przeszli z marzanną i kwiatami szlakami turystycznymi Książańskiego Parku Krajobrazowego do cisu „Bolko”, a następnie do stanowiska biwakowego przy Dolinie Różaneczników. Tam rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski. Punktem kulminacyjnym wycieczki było spalenie marzanny symbolizującej wszystko, co złe – była wyobrażeniem nie tylko zimy, ale również chorób i utrapień ciążących na ludziach i zwierzętach. Zgodnie z obrzędem, żegnając zimę i witając wiosnę uczestnicy wypowiedzieli następujące porzekadło: „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę dziś witamy”.
 
Podczas przemarszu rozegrane zostały konkurencje sportowo-zręcznościowe oraz quizy dotyczące osobliwości lokalnej przyrody.
 
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Podzam (21 marca 2022 8:39)
Cytuję użytkownika: Rosyjski pomniku pierd...ol się
Ciekawi mnie gdzie ostatecznie zakończyła żywot owa marzanna...albo ogień,albo rzeka,albo do domu i do śmieci? W dobie czystości pytanie samo się nasuwa...
Marzanna spalona. Pozdrawiam dziarskie towarzystwo, a w szczególności pyskatą babcię, która zamiast przepuścić nas na szlaku (grzecznie przepraszaliśmy), kazała skakać do Pełcznicy, bo "jej się nie spieszy". Ale nam się akurat spieszyło, żeby od "Bolka" wejść na niebieski i wrócić przez punkty widokowe nad wąwozem Szczawnika na Podzamcze.
Rosyjski pomniku pierd...ol się (20 marca 2022 21:29)
Ciekawi mnie gdzie ostatecznie zakończyła żywot owa marzanna...albo ogień,albo rzeka,albo do domu i do śmieci? W dobie czystości pytanie samo się nasuwa...

Dodaj komentarz

OSK Podzamcze  |   wiosna  |   wycieczka  |  

Uczniowie przywitali wiosnę (FOTO)

Kulturalna Wiosna dla Seniora, ale tylko przez 10 dni...

Dolny Śląsk w jeden dzień (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij