Menu

Dary z Friedlandu trafiły do Mieroszowa

Partnerska Gmina Friedland z Niemiec wsparła Uchodźców z Ukrainy w Gminie Mieroszów bardzo potrzebnymi rzeczami. Wśród nich sprzęt AGD, żywność, środki higieniczne itp.

Dary z Friedlandu trafiły do Mieroszowa
Burmistrz Friedland Andreas Friedrichs wraz z Małżonką Suzanne Friedrichs przyjechali osobiście z  transportem rzeczy dla Ukraińców. Zorganizowana we Friedland zbiórka darów trafiła do Hostelu na ul Sportowej 4 w Mieroszowie.
 
 
- Dziękujemy za ten ważny gest solidarności Naszym Przyjaciołom z Friedland. Rzeczy trafią do Obywateli Ukrainy, którzy znaleźli w naszej gminie schronienie po agresji Federacji Rosyjskiej. Dziękujemy Wszystkim, którzy Nas wspierają - mówi Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.
 
Obecnnie w Gminie Mieroszów przebywa blisko 300 Uchodźców.
 
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone / UM w Mieroszowie
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

fgfbgf (21 marca 2022 20:19)
Cytuję użytkownika: DJ2022
Cytuję użytkownika: dsdccv
a trumny i hełmy dała IV rzesza
Na ochotnika się zgłoś walcząc dla Ukrainy. A niebieski z Wałbrzycha twoje zwłoki odbierze.
bolszewiku ruski z PO ciemny tumanie dalej nie wiesz o co chodzi tłuku POwski
dsfgfg (21 marca 2022 20:16)
Cytuję użytkownika: do Pawła
A dlaczego Morawiecki nie chce wystąpić do UE o uruchomienie mechanizmu relokacji uchodźców ? Czyżby wstyd za słowa jego pryncypała sprzed 7 lat, że te kilka tysięcy uchodźców z Grecji rozniesie po Polsce zarazki i pierwotniaki ?
bo to jest prawda głąbie POwski
do Pawła (21 marca 2022 19:57)
A dlaczego Morawiecki nie chce wystąpić do UE o uruchomienie mechanizmu relokacji uchodźców ? Czyżby wstyd za słowa jego pryncypała sprzed 7 lat, że te kilka tysięcy uchodźców z Grecji rozniesie po Polsce zarazki i pierwotniaki ?
pawel (21 marca 2022 12:26)
Ta pomoc z Niemiec ,jak najbardziej wartościowa i godna pochwały, jednak by być niepoprawnym politycznie i aspołecznym draniem porównam to do np. oddania potrzebującej rodzinie , oczekującej od kilku lat na mieszkanie , lokalu ......... odmalowanego , czystego , zadbanego ........... z jednym tylko malym ale przecież "nieznaczącym" szczegółem , lokal znajduje się w pobliżu wysypiska śmieci i zakładu utylizacji odpadów komunalnych .......................o co chodzi ? ..........macie tutaj dary , bidaki a my kupimy od Rosji gaz która to zapłata pomoze Putinowi wystrzelic więcej głowic w domy cywilów ................... ale wy też nie jesteście święci , drodzy Polacy , o nie ................... jesteście szlachetni , może ktoś ma w domu nawet małego Ukraińca z mamą i siostrą , ale jak ty Polaku wyjasnisz temu dziecku z twojego domu któremu tak pomagasz w tych cieżkich chwilach , więc jak wyjaśnisz mu "sluchaj Miszka , ugotuj sobie herbatkę i jajecznicę na rosyjskim gaziku teraz bo musisz mieć pełny brzuszek " ...................na to Miszka "dziękuje proszę pana , ale ten rosyjski gazik ktory własnie ogrzewa moją herbatkę spowodował że rakietka putinka uderzyła w mieszkanie gdzie przebywał mój tata i on nie zyje" ––––––––––––––––––––––––> to nie dobra mówić , nie dobra , pełen spontan , brak myślenia , Rosjanie to nasi wrogowie , a pasa przydusimy żeby pokazać Putinowi że jestesmy silni ....................... 2 lata pokazywaliśmy przecież jak jesteśmi zwarci i silni , i stać nas na duzo wyrzeczen ............wytrzymajcie jeszcze 2 tygodnie ..............nie dacie rady ???????? Ostatnia prosta ~~~~~
pawel (21 marca 2022 12:09)
´´´ Premier Morawiecki dla WPROST (21 marzec 2022) ······················>"Na uwagę, że Ukraińcy nie będą wiecznie gośćmi w polskich domach i pytanie, jak rząd zamierza ich rozlokować premier, podkreślił, że uchodźcy w ogromnej większości mają nadzieję na powrót na Ukrainę. Dodał, że ci, którzy będą chcieli u nas zostać, mogą stanowić dla Polski wielką wartość." ––––––––––––––––––> ³³³³³³ Dodał, że ci, którzy będą chcieli u nas zostać, mogą stanowić dla Polski wielką wartość ³³³³³³³³³ –––> tak wiec  żebyście potem nie mówili że premier nie informował że nie wszyscy wrócą do swojego kraju , dodam że obecnie wiekszość uchodżców to dzieci i kobiety oraz starcy , co w przypadku rynku pracy już ogranicza zatrudnianie uchodżców , bo jedynie część kobiet podejmie pracę w Polsce :) , to nie wiem jaką pozostali bedą stanowic wartość dla Polski ??????? No tak , Ukrainki są bardzo dobrymi żonami , zadbanymi , opiekuńczymi , pracowitymi to fakt ..........Polki często nie dorównują im do pięt , taka prawda :) , więc zalecam materiał na żonę z Ukrainy :P
pawel (21 marca 2022 11:59)
´´´ Premier Morawiecki dla WPROST (21 marzec 2022) ······················> "Za chwilę mogą uciekać przed jeszcze bardziej dramatycznym scenariuszem kolejne setki tysięcy ludzi. I co? Nie wpuścimy ich? Wpuścimy, ponieważ kiedy chodzi o ratowanie życia, nie ma miejsca na kalkulacje" ––––––––––––––––> bez komentarza , ja pier...ę .................. Polska "państwem poważnym"
pawel (21 marca 2022 11:55)
´´´ Premier Morawiecki dla WPROST (21 marzec 2022) ······················> ""Dyskutujemy z Brukselą o refundacji naszych wydatków na przyjmowanie uchodźców; Unia Europejska zapewne się dołoży, ale młyny brukselskie mielą powoli" –––––––––––––––––––––––> to nic że nie mamy pieniedzy na taką pomoc humanitarną ale może kiedyś w jakimś bliżej nieokreślonym czasie UE zlituje się i wspomoże Polskę finansowo w tej kwestii , czyli tak jak z pożyczkami z funduszu odbudowy , zaraz już będzie , a tak na prawdę pewnie nie będzie wcale BUEHEHEHEEHEHEHEEHEH , ale cicho Polaku , nie myśl , dzialaj spontanicznie , inaczej jesteś ruską onuca , działaj emocjonalnie pamiętaj , przecież byłeś odpowiedzialny przez 2 lata za innych , nosiłes maseczki żeby inni byli bezpieczni ,to co , nie wytrzymasz jeszcze troche na spontanie podejmować decyzje by dawać innym ............... chciałbym wiedzieć kiedy Ty Polaku coś dostanie od innych BUEHEHEHEEHEHEHEH ............ cicho , trzeba przygryżć zęby ................ wazne żeby milionerowi z Zoliborza sie dobrze żyło ....................on też dba o innych BUEHEHEHEHEHE
pawel (21 marca 2022 11:48)
´´´ Premier Morawiecki dla WPROST (21 marzec 2022) ······················> "Polska jest ewenementem w skali świata, ponieważ nie przyjmuje uchodźców do wielkich obozów. " ––––––––––––––––> czyli wszystkie państwa świata które przyjmowały dotąd uchodżców w obozach lub wynajętych przez rząd kwaterach prowadziły błedna politykę bo w Polsce ten problem rozwiązuje się poprzez spontaniczne przyjmowanie cudzoziemców w prywatnych domach i mieszkaniach ––––––––––––––––> ale ci Polacy mądrzy , cały świat jak zwykle głupi BUEHEHEHEHEHEHEHEHE
pawel (21 marca 2022 11:33)
·······> Niemiecki minister gospodarki mówi wprost: "Nadal potrzebujemy rosyjskiego gazu"······················>21.03.2022 "Mimo wysiłków rząd federalny potrzebuje trochę więcej czasu, aby uniezależnić się od rosyjskiego gazu, ponieważ "strategicznych błędów ostatnich kilkudziesięciu lat nie da się cofnąć w ciągu trzech tygodni"."
pawel (21 marca 2022 11:24)
Patryk Słowik |21.03.2022 –––> MONEY.PL ···············> " Kolejny błąd w specustawie dla uchodźców. Uchodźcy z Ukrainy, którzy wynajmą w Polsce mieszkania, będą jednak objęci identyczną ochroną lokatorską jak każda inna osoba. Wbrew temu, co mówili politycy - najemcy z Ukrainy są traktowani identycznie jak Polacy, czyli np. aby pozbyć się niechcianego, lokatora konieczne jest zapewnienie mu lokalu zastępczego przez gminę, obowiązuje czasowy zakaz eksmisji (związany z pandemią koronawirusa). –––––––––––––> https://www.money.pl/gospodarka/specustawa-o-uchodzcach-z-kolejnym-bledem-bedzie-nowelizacja-6749611645889344a.html ––––––––––––––––––––––––> i co tam BUEHEHEHEHEHEHEHEEHEHEH , cicho to nie dobra mówić bo zaraz powiedzą żeś ruska onuca ...............dobra mówic , dobra i będę mówił bo tak chcę :P
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Mieroszów  |   dary  |   ukraina  |   uchodźcy  |   friedland  |  

Budżetu Obywatelskiego ma nie być. Mogą być podwyżki dla urzędników...

Wałbrzych przekaże kolejne agregaty Ukrainie

Festiwal ''Grubego'' w Mieroszowie. Mija 50 lat od premiery serialu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij