Menu

Ponad 30 dzików weszło do klatek

Do rozstawionych w mieście klatek udało się schwytać ponad 30 dzików.  Zwierzęta zostały wywiezione daleko od miasta. 

Ponad 30 dzików weszło do klatek

Klatki rozstawiono niedługo po sytuacji, jaka miała miejsce na Podzamczu. Na oczach ludzi myśliwy strzelał do dzików. 

 

Miał to być "kontrolowany odstrzał", problem w tym, że  myśliwy strzelał do dzików w centrum osiedla, o godzinie 14:00.  Pozwolenie wydało miasto, ale po krótkim czasie i oburzeniu niektórych mieszkańców -  zgłosiło sprawę do prokuratury. 
 

Przeczytaj też: Nie będzie strzelania do dzików. Miasto ma inne rozwiązanie

 

Władze miasta postanowiły, że znajdą inną metodę na rozwiązanie problemu dzikiej zwierzyny i rozstawiły klatki na terenie Wałbrzycha. 

 

 

Najczęściej dziki wybierają jako cel swoich wypraw Podzamcze i Piaskową Górę. Zwierzęta ryją w ziemi niszcząc trawniki i wywracają śmietniki w poszukiwaniu pożywienia. Niektórzy mieszkańcy boją się zwierząt, ale są też tacy, którzy je dokarmiają.

 

 

Złapane w pułapkę dziki nie będą zabijane. 

 

red

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

 

 

 

Komentarze

Człowiek widmo (28 marca 2022 13:27)
Cytuję użytkownika: Fliper
**uja na kaczych łapach złapali a nie dziki.
Takie dziki-niewidki
Fliper (25 marca 2022 0:24)
**uja na kaczych łapach złapali a nie dziki.
Bluszczowy Romek z Valbzikha (24 marca 2022 20:54)
A już na Wałbrzyszku ogłoszono, że złapało się 39 pastowanych kabanów,i zrobiono z pompą konferencję prasową ze Srulem na czele.Pasmo sukcesów na miarę ścianki wspinaczkowej i zarybionego Szczawnika dotarło do obywateli.
PREZYDENT TO DEBIL (24 marca 2022 17:06)
DEBIL NIE MA CZASU ZAJAC SIE POMNIKIEM RUSKIEJ SWOLOCZY NA GAJU, BO CO? BO NADZORUJE PUSTE KLATKI DLA DZIKOW. JA PRDLE HEHEHEHE. WYBORCY PO-JEBOWA, GRATULUJE WYBORU HEHHEHEHEHEHE. SZELEMEJ LZE JAK PUTIN I LAWROW, MA DO TEGO SWOJE MEDIA, KTORE TRUDNEGO PYTANIA NIE ZADADZA, JAK NA RUSSIA TV. BUAHAHAHAHAHAHA. 50 TYS Z BUDZETU MIASTA POSZLO SIE JEBAC. ODLOW I WYWOZKI DIKOW W POLSCE SA NIEZGODNE Z PRAWEM. ALE CO DEBILA TO OBCHODZI, KASTA PO-JHEBA NIE RUSZY., PRAWDA?
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (24 marca 2022 12:11)
BOOOOOOM!! JEDYNKA Z LIST PO DO EUROPARLAMENTU, NA KTOREGO GLOSOWALO SETKI TYSIECY PO-JEBOW, TEN CO WYGRAL Z SAMYM KACZYNSKIM W WARSZAWIE, CO PRZEJACHAL KOBIETE NA PASACH I UCIEKL Z MIEJSCA WYPADKU, CHORY I OZDROWIALY NA RAKA CZYLI CIMOSZEWICZ STRACIL IMMUNITET W GLOSOWANIU W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM. CZERWONY BELKA BYL PRZECIW. ZNOW WSTYD DLA POLSKI A JA ZAPYTAM, KIEDY GLOSOWANIE NAD IMMUNITETEM GRODZKIEGO W SENACIE, W IZBIE ZADUMY, OSTOI DEMOKRACJI I PRAWORZADNOSCI W POLSCE? PO-JEBY ZDZIWIONE?
WOLNE MEDIA KURWA MAC HEHEHE (24 marca 2022 12:00)
WOJNA NA UKRAINIE A W NIEMIECKIM ONET SCHRODERA POKAZUJE SIE CKLIWY ARTYKUL O POGRZEBIE RUSKIEGO ZOLNIERZA: "Walczył z ukraińskimi nazistami". JA p*****lE. SWIECZUSZKA W REKE I BRONIC WOLNYCH NIEMIECKICH MEDIOW. HEHEHE. TAKIE NIEZALEZNE. PO-JEBY ZDZIWIONE? OD 10 KILKUNASTU LAT ULOMY SA KATOWANE PROPAGANDA RUSKA I NIEMIECKA. O TYM JAK TO POALCY SA FASYSTAMI, LAMIA PRAWORZADNOSC, DEMORKACJE ITD ITD. WOLNE MEDIA HEHEHEHE. ZLIWKIDOWAC NATYCHMIAST.
Zniesmaczony (24 marca 2022 9:58)
Ściema - poszły do lasu oprosić się. W sierpniu przyjdzie około 30 sztuk. Ciekawe ,że kukurydzę zostawiły dla gołębi (cukrówek).
Moherowy Pisior (24 marca 2022 9:53)
Cytuję użytkownika: Śrut
Może chociaż jakieś zdjęcie z dzikiem w klatce?
Trzeba by Pawlaka z Kargulem o pastowanego kabana poprosić.
***** PO (24 marca 2022 9:06)
Cytuję użytkownika: Jožin z Bažin
Jedna taka pułapka powinna stanąć vis a vis wejścia do ratusza.Wewnątrz przynęta- kilka banknotów owiniętych stetoskopem,żeby wiatr nie porwał.
Oni bez przynęty biorą jak swoje.I jeszcze jedno ***** putina i PO.
Tsss (24 marca 2022 3:59)
Cytuję użytkownika: Jožin z Bažin
Jedna taka pułapka powinna stanąć vis a vis wejścia do ratusza.Wewnątrz przynęta- kilka banknotów owiniętych stetoskopem,żeby wiatr nie porwał.
:D
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

dziki  |   klatki  |   odławianie  |   zwierzyna  |   miasto  |   wywoz  |   zwierzeta  |   dzikie  |  

Dziki w centrum miasta

Nie tylko Zamek Książ - youtuberka odkrywa Wałbrzych

Dziki wygrywają z Górnikiem w drugim półfinałowym meczu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij