Menu

Pomagają seniorom - przekaż 1% podatku Stowarzyszeniu Nestor

Stowarzyszenie Nestor działające przy Domu Seniora Rusinowa wspiera działalność tej placówki na różne sposoby. Każdy z nas może im pomóc, przekazując 1% podatku.

Pomagają seniorom - przekaż 1% podatku Stowarzyszeniu Nestor
Dom Seniora Rusinowa otwarto w maju 2014 roku. Wkrótce potem powołano Stowarzyszenie Nestor, w którym działają głównie pracownicy placówki, ale także inne osoby, które chcą pomagać najstarszym mieszkańcom naszego miasta. Opiekują się zarówno mieszkańcami domu, jak i podopiecznymi dwóch Domów Dziennego Pobytu.
 
- Nasza pomoc polega przede wszystkim na organizowaniu dodatkowych zajęć, spotkań, wyjazdów. W zeszłym roku z powodu pandemii mieliśmy tylko jeden wyjazd. Zabraliśmy naszych mieszkańców na wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach. Na ich prośbę dwa razy zabieraliśmy ich do Krzeszowa. W ten sposób staramy się umilić im wolne chwile - mówi Dorota Zarzycka, dyrektor Domu Seniora Rusinowa i zarazem prezes Stowarzyszenia Nestor.
 
 
Ponadto stowarzyszenie skupia także wolontariuszy, którzy spędzają wolny czas z seniorami, dla których samo towarzystwo jest czymś bardzo ważnym. Chodzą na wspólne spacery, organizują pikniki, grają w szachy czy gry planszowe.
 
- Organizowane są zajęcia popołudniami przez opiekunów i pracowników, którzy decydują się spędzać dodatkowo czas wolontaryjnie. Na różne sposoby wspierają działalność domu - dodaje Dorota Zarzycka.
 
 
W ubiegłym roku stowarzyszenie uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego, dlatego zyskało możliwość pozyskiwania dodatkowych funduszy z 1% podatku.
 
- Można nas wspierać poprzez wprowadzenie do zeznania PIT nazwy naszego stowarzyszenia. Szczegółowe dane znajdziecie na naszej stronie internetowej, gdzie także publikujemy relacje z naszych działań - informuje Zarzycka.
 
 
O działalności stowarzyszenia i funkcjonowaniu Domu Seniora Rusinowa, jego mieszkańcy wypowiadają się w ciepłych słowach:
 
- Jestem tu, bo zostałam zgłoszona po tym, jak cała moja rodzina umarła. Chcę tu zostać do końca swoich dni, bo jestem bardzo zadowolona, absolutnie nie mogę na nic narzekać - mówi Irma.
 
- Dobrze mi się tutaj mieszka, wszyscy są bardzo życzliwi. Jak jest ciepło, to wyjeżdżamy na spacery. Nie mogliśmy w czasie pandemii, ale teraz znowu będziemy jeździć - mówi Elżbieta.
 
 
- Moim zdaniem jest tu w porządku i mi się podoba. Mamy różne zajęcia i wycieczki. Zawsze coś się dzieje, jest fajnie. Lubię robić dużo rzeczy. Lubię rysować, malować, czytać czasopisma i książki, zawsze mam jakieś pod ręką - mówi Renata.
 
- Bardzo dobrze mi się tutaj mieszka, jedzenie jest bardzo dobre. Wiem, że niedługo będziemy znów jeździć na wycieczki. Mam ładny pokój, mogę tu trzymać kwiatki. Na personel nie można narzekać, zawsze pomagają, gdy się o coś poprosi. Pomogą pościelić, czasem zrobić zakupy, można na nich liczyć. Z panią kierownik gram prawie codziennie w szachy czy warcaby - mówi Adam.
 
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy wpisać nr KRS Stowarzyszenia Nestor w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego - 0000616188.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Old wafel (25 marca 2022 23:00)
Ja chciałbym umrzeć we swoim domu. W takiej Rusinowej i tak jest lepiej niż w jakieś katolickiej umieralni.
Dorota (24 marca 2022 17:40)
Nikt nie żebra, nikogo nie przymusza. Jeśli ktoś chce poda określoną organizację, która jest zarejestrowana jako organizacja pożytku publicznego i posiada nr KRS
Szach i mat (24 marca 2022 8:56)
Czy żebranie na wszystko i wszystkich , to już sport narodowy ?

Dodaj komentarz

Tłumaczyli seniorom jak nie dać się oszukać

Ukradł seniorom 370 tysięcy złotych. Wpadł w Wałbrzychu

Uwaga na oszustów - spotkanie informacyjne dla seniorów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij