Menu

Terytorialsi pomagają uchodźcom

- Pomoc uchodźcom, którzy przeżywają wielkie dramaty, przeżyli bombardowania, nieszczęścia spowodowane utratą bliskich, dobytku, to co niesie za sobą konflikt zbrojny i wojna, jest tym co powoduje, że nie sposób znaleźć żołnierza, który nie chciałby pomagać -  powiedział płk Artur Barański Dowódca 16 DBOT.           
Terytorialsi pomagają uchodźcom
W województwie Dolnośląskim wojskowa Grupa Wsparcia Relokacji Uchodźców działa głównie w punkcie informacyjnym na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu oraz w miejscowościach, do których trafiają rodziny uciekające przed wojną.
 
- Jesteśmy tam, gdzie to jest pilne i konieczne, gdzie wiemy, że mundur żołnierza polskiego przyniesie spokój, da poczucie bezpieczeństwa matkom, ich dzieciom, wszystkim, którzy musieli uciekać ze swojego kraju. Wiemy, że jesteśmy niezbędni w takich sytuacjach -  wyjaśnia dowódca dolnośląskich Terytorialsów.
 
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Enek (25 marca 2022 7:23)
Dzień dobry,też zauważyłem odrazu jak przeczytałam artykuł że prawie wszyscy mają maseczki,jak dla mnie to dziwne że uchodźcy nie posiadają i nie mają maseczek.Taki był nakaz a tu nagle oni nie muszą to strasznie dziwne,a wirus jest i tak szybko nie zniknie.
pawel (24 marca 2022 19:16)
Zwróccie uwagę że terytorialsi wszyscy prócz kobiety z ostatniego zdjęcia maja założone maski na twarzy , natomiast uchodżcy nie , i żaden z tych żołnierzy nie zastanowi się nad tym , że coś tutaj nie pasuje. Dlatego pandemia strachu trwała tak długo bo byli ludzie , którzy dla świętego spokoju respektowali nielegalne zalecenia , nawet szczepili się nie działającymi preparatami by pojechać na urlop , na którym status zaszczepienia się nie liczył i musieli dalej się testować BUEHEHEHEHEHEHEHEHEHE

Dodaj komentarz

wot  |   walbrzych  |   pomoc  |   uchodzcy  |   ukraina  |   terytorialsi  |   obrona  |   terytorialna  |  

Prezydent Szełemej: ''Wałbrzych miastem bez korków''

Wałbrzyszanka Maja Karteczka z nową piosenką ''Schron''

Zamek Książ kupił samochód dla GOPR

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij