Menu

Wałbrzych 17. na liście miast, w których OC najbardziej potaniało

W ciągu ostatnich dwóch lat średnie składki OC obniżyły się o ok. 18%. Ceny spadają pomimo pandemii i kryzysu gospodarczego. Jednak nie we wszystkich regionach obniżki są na takim samym poziomie. W Wałbrzychu różnica między średnią składką OC w 2020 roku a tą z 2021 roku wyniosła 10,3%, zapewniając tym samym miastu 17. pozycję w zestawieniu. 

Wałbrzych 17. na liście miast, w których OC najbardziej potaniało
Eksperci porównywarki rankomat.pl przeanalizowali dane pochodzące z kalkulacji cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Na ich podstawie przygotowali listę 84. miast powyżej 50 tys. mieszkańców, w których OC potaniało najbardziej.  
 
Wałbrzych znalazł się w zestawieniu na 17. miejscu. Wyżej z miast województwa dolnośląskiego uplasowały się 3 ośrodki: Wrocław – na 3. miejscu (13,3%), Lubin na 5. miejscu (12,1%) i Legnica (11,1%). Najmniej zadowoleni mogą być kierowcy z Jeleniej Góry, która znalazła się w drugiej części rankingu – na 50. miejscu (8,1%). W skali całego kraju największą obniżkę odczuli mieszkańcy Bielska-Białej (13,9%), a najmniejszą Ostrowca Świętokrzyskiego (3,9%).
 
W 2021 roku średnia cena OC w Wałbrzychu wyniosła 615 zł i była niższa o 71 zł niż rok wcześniej. Taniej w województwie dolnośląskim było tylko w Świdnicy (588 zł), najdrożej było natomiast we Wrocławiu (796 zł). Wszystkim dolnośląskim miastom daleko jednak do Mielca, w którym kierowcy na zakup OC wydawali średnio 469 zł. 
 
Najczęściej zgłaszanym do ubezpieczenia modelem pojazdu w Wałbrzychu jest Audi A4 z 1999 roku. W 2021 roku najtańsza polisa dla takiego auta kosztowała 418 zł. Ofertę w tej kwocie otrzymał 39-letni doświadczony kierowca (prawo jazdy od 2009 roku, OC od co najmniej 10 lat, brak szkód w historii ubezpieczenia). Nie jest to jednak najtańszy w ubezpieczeniu model samochodu. 
 
 
Oferta najniższej składki OC w Wałbrzychu została zaprezentowana właścicielowi innego auta. Obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu Smart Smart z 1999 roku (benzyna, poj. silnika 599 cm3) kosztowało zaledwie 299 zł. Taką propozycję OC otrzymał 60-letni mężczyzna z co najmniej 10-letnią bezszkodową historią ubezpieczeniową. 
 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1

Komentarze

analityk medyczny (3 kwietnia 2022 18:57)
a to dziwne, bo moja wzrosła o ponad 60 zł i to mimo zniżek za pakiet i za bezszkodowość ???

Dodaj komentarz

skladki  |   oplaty  |   oc  |   walbrzych  |   samochody  |   zestawienie  |   rankomat  |   porownanie  |   pieniadze  |   miasto  |   informacje  |   w24  |  

Kto schował wałbrzyski skarb? Wśród mieszkańców był nazista

Będzie nowa nawierzchnia w Hali Lekkoatletycznej przy Chopina

Nocne Zwiedzanie edycja barbórkowa (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij