Menu

Koronawirus w odwrocie - mniej niż 6 tysięcy nowych zakażeń

- Dzisiaj zanotowaliśmy 5742 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To jest o 45 proc. mniej niż tydzień temu – przekazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus w odwrocie - mniej niż 6 tysięcy nowych zakażeń
Wiceminister podkreślił w rozmowie z Wirtualną Polską, że "te wyniki są bardzo pozytywne". "To idzie w parze z tym, że codziennie obserwujemy zmniejszenie liczby osób, które wymagają hospitalizacji. Dzisiaj to jest poniżej 6 tys. przypadków" – przekazał.
 
Poinformował, że 332 osoby podłączone są do respiratorów.
 
- Jeśli spojrzymy na współczynnik reprodukcji wirusa, to on w dalszym ciągu spada, to jest 0,85 – powiedział, dodając, że sytuacja jest stabilna.
 
Zaznaczył, że obecnie jest więcej przypadków zachorowania na grypę niż na COVID-19.(PAP)
 
 
Autorka: Aleksandra Kiełczykowska
ak/ joz/
 
opr.plr
foto: Kancelaria Premiera
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (31 marca 2022 15:49)
Cytuję użytkownika: Iwona
Korona w odwrocie?Chyba na papierze.Maski z gęby,testy tylko w gabinecie lekarskim.Kolejna porażka.Zobaczymy jak długo będzie ten odwrót?
Nie jest w odwrocie , mamy w dniach roboczych ponad 100 zgonów covidowych , ale w zeszlym roku było ich dziennie 500-600 w tym samym okresie , więc wirus stał się mniej zjadliwy , jednak ludzie nadal będa umierać na covid , częsciej w sezonie jesiennym i wiosennym ,rzadziej latem. Nie będzie w najbliższym czasie jeśli chodzi o zgony "zero covidu" bo ludzi ciągle trzeba by izolować jak to robiono wiosną 2020 roku i przyjąc wariant chiński , czyli przy paru przypadkach zamknięcie całego miasta i testowanie wszystkich 3 razy z rzędu. Władzy zależy na tym by wirus zniknął z przestrzeni medialnej bo jest teraz inny temat ,czyli wojna , gdy ta się skończy to pojawi się następny , może wróci na jesień covid albo co innego . Covid nie jest zwykłym przeziębieniem , jak trafi na osoby ze slabą odpornością to może skonczyć się zgonem , a wiem jak to wygląda bo go przeszedłem , był dzien taki że myślałem w ciagu paru godzin że już umieram a nie jestem w grupie ryzyka :)
Iwona (31 marca 2022 11:44)
Korona w odwrocie?Chyba na papierze.Maski z gęby,testy tylko w gabinecie lekarskim.Kolejna porażka.Zobaczymy jak długo będzie ten odwrót?
pawel (30 marca 2022 21:16)
·······> 25/26 styczeń 2021 ······················> "Milion osób na kwarantannie, dziesiątki tysięcy w kolejkach na wymaz, rządowe serwery przeciążone liczbą skierowań na testy - pod naporem omikronu system już się załamuje." ||||" Lekarze i eksperci alarmują – najgorsze dopiero przed nami. W połowie lutego nowych zachorowań może być nawet 120-140 tys. na dobę." ––––––––––––––––––––––> i komentarz z GW z 26 stycznia 2021 |||| Izabela1966 26.01.2022, 11:53 |||| " Plan to był potrzebny kilka tygodni temu, kiedy było wiadomo, że omikron spowoduje kolejną dużą falę zachorowań i zgonów. Teraz to myślcie jak zwiększyć produkcję trumien ." ––––––––––––> ciekawe jak Izabela się czuję dzisiaj ??? Pewnie ma w domu imigranta ze wschodu i już nie boji się morderczego omikrona :D
pawel (30 marca 2022 21:06)
·······> 19 grudzien 2021 ······················> wiceminister Waldemar Kraska –––> " Aby ten wirus mógł się szybciej rozprzestrzeniać wystarczy kilkanaście minut w bliskim kontakcie z osobą zakażoną – ostrzegł wiceszef MZ. W ocenie Kraski, „należy wrócić także do praktyki liczenia wiernych w kościołach”. –––––––––––––––––––––––> tymczasem po 3 miesiącach minister Kraska mówi tak : "Jeśli spojrzymy na współczynnik reprodukcji wirusa, to on w dalszym ciągu spada, to jest 0,85 .Zaznaczył, że obecnie jest więcej przypadków zachorowania na grypę niż na COVID-19" . ––––––––––––> A chciał liczyć wiernych w kościołach parę tygodni wczęsniej :D
pawel (30 marca 2022 20:38)
Dzienne infekcje zaszczepionych w Wałbrzychu ––––––––––––––––> 22 marzec: 80,7 % ···························· 23 marzec: 82,1 % ···························· 24 marzec: 75 % ···························· 25 marzec: 100 % ···························· 26 marzec: 70 % ···························· 27 marzec: 60 % ···························· 28 marzec: 83,3 % →→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→ Dobrze że większosć ludzi o tym nie wie ,bo miałaby problem z zaakceptowaniem tego jak bardzo się pomylili :P
pawel (30 marca 2022 11:47)
Cytuję użytkownika: Marcin
Wystarczyło zdjąć maseczki i od razu zdrowiej w całej Polsce
Poseł Andrzej Sośniesz (PO, PiS, Polskie Sprawy, były szef NFZ, lekarz) powiedział w wywiadzie parę dni temu tak odnośnie maseczek ––––––––––––––––––––––––––––> "Zresztą maski tak na prawdę nigdy nie miały specjalnego znaczenia poza chyba tylko symbolicznym ukazaniem że coś się dzieje - "więc uważaj". Ale one z punktu widzenia medycznego zapobiegania epidemii miały marginalne znaczenie , zresztą mocno dokuczały. Dobrze że to zostało zniesione ..............."
pawel (30 marca 2022 11:25)
Nie zaleca się populacyjnych badań przesiewowych, za wyjątkiem wyznaczonych ośrodków monitorujących zagrożenia epidemiczne, w tym warianty alertowe SARSCoV-2 (WSSE/ PZH i podmioty wskazane przez Państwową Inspekcję Sanitarną). –––––––––––––> pamiętacie jak chcieli robić testy przesiewowe podobnie jak na Słowacji całych populacji w regionach ???? Jak narracja się zmieniła , nieprawdopodobne .................. Link do dokumentu macie na twitterze MZ : https://twitter.com/NFZ_GOV_PL/status/1508764704101048320?cxt=HHwWgIC52aXgmvApAAAA
pawel (30 marca 2022 11:18)
W przypadku pozytywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 lekarz zaleca samoizolację (zwolnienie lekarskie) do czasu ustąpienia objawów (jak przy każdej chorobie zakaźnej, np. grypie) – czas do decyzji lekarza, w zależności od stanu klinicznego oraz od ryzyka powikłań. Uzasadnienie: Łagodny charakter choroby wywołanej przez aktualnie dominujący wariant wirusa (Omikron), przy obecnej sytuacji epidemicznej, pozwala traktować COVID-19 jak inne infekcje dróg oddechowych –––––––––––––––––––––––> czego nie rozumiesz, covid to zwykła grypka , kto by pomyślał ????? Szury miały racje ????
pawel (30 marca 2022 11:11)
I spójrzcie , od pojawienia się wariantu Omikron mówiono że ten szczep wirusa jest malo zjadliwy ale tylko bardziej zakażny , wiec już była przesłanka by poluzować represje sanitarne , jednak ten sam konsultant który podpisał teraz ten dokument opracowany 22 marca 2022 czyli profesor Horba,stwierdził 23 grudnia 2021 ,że będzie tsunami szpitalnych hospitalizacji i zabraknie nam sal szpitalnych a ludzi chorych trzeba będzie połozyć na stadionach zaraz po nowym roku , i teraz w dokumencie przez siebie zatwierdzony jest tak ––––––––––> "Zgodnie z wynikami badań, w przypadku infekcji wywołanej wariantem Omikron (vs Delta) obserwuje się ok. 60% redukcję ryzyka hospitalizacji oraz 70-90% redukcję ryzyka zgonu." ––––––––––––––––––––––––––> i to wiedział Horban już w grudniu , mimo tego mówil co innego !!!! Czego nie rozumiesz foliarzu i ruska onuco ????
pawel (30 marca 2022 11:02)
Mało tego że nie zaleca się testowania osób bez objawów to nawet z objawami w POZ , patrzcie co tam pisze –––––––––––––––––> "W POZ nie zaleca się rutynowego testowania w kierunku SARS-CoV-2 pacjentów z gorączką i/lub objawami infekcji dróg oddechowych3 . Testowanie z wykorzystaniem szybkich testów antygenowych, w celu ewentualnego zróżnicowania postępowania terapeutycznego, należy rozważyć w grupach wysokiego ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19 " ·············> Uzasadnienie: Zgodnie z wynikami badań, w przypadku infekcji wywołanej wariantem Omikron (vs Delta) obserwuje się ok. 60% redukcję ryzyka hospitalizacji oraz 70-90% redukcję ryzyka zgonu.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

koronawirus  |   epidemia  |   pandemia  |   statystyka  |   zachorowania  |  

Martwe koty na Podzamczu. Jaka jest przyczyna?

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij