Menu

Remontują wiadukt na ul. Krakowskiej

W Boguszowie-Gorcach ruszyła długo oczekiwana inwestycja drogowa. Kompleksowego remontu doczekał się wiadukt na ul. Krakowskiej. Niestety wkrótce będzie się to wiązało z koniecznością zamknięcia drogi na kilka tygodni.

Remontują wiadukt na ul. Krakowskiej
Ulica Krakowska to popularna droga traktowana przez kierowców jako alternatywa dla tzw. serpentyn pomiędzy Wałbrzychem i Boguszowem. Kilka lat temu wyremontowano na terenie Wałbrzycha ul. Karkonoską a na terenie Boguszowa fragment ul. Krakowskiej, dlatego jeździło się tędy wygodniej niż przez zniszczoną ul. 1 Maja, ale najsłabszym ogniwem tej drogi był wiadukt nad dawną linią kolejową, który niszczał z roku na rok. Władze Boguszowa zdecydowały się w końcu na jego remont.
 
- W tej chwili zaczęły się prace remontowe konstrukcji a przed nami jeszcze odwodnienie, wymiana nawierzchni, barier i doświetlenie mostu. Cała inwestycja to koszt prawie miliona złotych, z czego połowa dofinansowana jest z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.
 
Burmistrz Boguszowa-Gorc z kierownikiem budowy w czasie inspekcji wiaduktu na ulicy Krakowskiej
 
Obecnie prowadzone prace nie wymagają zamknięcia mostu, ale gdy rozpocznie się etap wymiany nawierzchni, będzie to konieczne.
 
- W następnym etapie, jak już skończymy spód, zajmiemy się rozbiórką i wymianą nawierzchni, wymianą izolacji, modernizacją płyty pomostowej. Jak ustaliliśmy z panią burmistrz, postaramy się to zrobić w jak najkrótszym czasie, żeby zamknięcie było jak najkrótsze. Nie chcemy wprowadzać na długo utrudnień i zrobimy to w momencie, kiedy będzie to niezbędne. Szacujemy, że nie powinno to trwać dłużej niż cztery tygodnie, ale musimy uwzględnić warunki atmosferyczne, bo będziemy dokonywać specjalistycznych napraw materiałami PCC, a to wymaga odpowiednich temperatur - wyjaśnia Jacek Madziara, kierownik budowy z Zakładu Budownictwa Mostowo-Drogowego.
 
 
Prace remontowe wiaduktu drogowego na ul. Krakowskiej w Boguszowie-Gorcach
 
Dokładny termin zamknięcia mostu zostanie podany z około tygodniowym wyprzedzeniem. Będzie się to wiązało z koniecznością korzystania z objazdów. Z uwagi na remont ul. Zachodniej w Wałbrzychu przejazd przez serpentyny wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Alternatywą będzie trasa przez ul. 1 Maja i Reymonta w Boguszowie-Gorcach lub o wiele dłuższy objazd przez ul. Żeromskiego.
 
Remontowany wiadukt drogowy na ul. Krakowskiej w Boguszowie-GorcachSamochody na remontowanym wiadukcie, ul. Krakowska w Boguszowie-GorcachPopękany beton i wystające pręty na wiadukcie drogowymZniszczenia konstrukcji wiaduktu na ul. Krakowskiej Boguszowie-Gorcach
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jack_Norris (31 marca 2022 13:03)
A tory pod moste kiedy tam połóża?
Rajder (30 marca 2022 15:40)
Prosimy o poświęcenie przy TEJ robocie; droga ta, jest niezbędna do życia.

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   wiadukt  |   ul. Krakowska  |   remont  |  

Kiedy skończy się remont ul. 1 Maja i Zachodniej?

Uczniowie z Sobięcina będą mieli nową salę gimnastyczną

Zaczynają się odbiory zrewitalizowanych kamienic na ul. Zajączka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij