Menu

Czy wąskie chodniki będą poszerzone?

Mieszkańcy alarmują o wąskich chodnikach w całym mieście. Czy będą poszerzane? Spytaliśmy w Zarządzie Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta. 

Czy wąskie chodniki będą poszerzone?
Chodniki są poszerzane po sugestiach mieszkańców, ale tylko w momencie remontu drogi. ZDKiUM  jest otwarty na sugestie mieszkańców.
 
- Wąski chodnik jest na przykład na ulicy Straży Pożarnej. W momencie, gdy jest przebudowa drogi, to pas jezdni musi mieć określoną szerokość. Bardzo dobrze, że robicie takie tematy i fajnie będzie, jak podeślecie nam taką listę. W momencie, kiedy będziemy robić remont, to będziemy to uwzględniali. W tej chwili cały czas walczymy z ulicą 1 maja. Występujemy do ministra, o wyrażenie zgody na przewężenie chodników, bo nie mieszczą się. Szczególnie ten problem występuje w Śródmieściu. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, Bogusław Rogiński. 
 
W wielu miejscach chodniki powinny być szersze, ale musi się to odbyć kosztem szerokości jezdni. Dajcie znać w komentarzach, gdzie jest największy problem z wąskimi chodnikami. 
 
Takie propozycje wymienili nasi czytelnicy w sondzie, którą zrobiliśmy kilka tygodni temu
 
- Kościelna
 
 
- Od mostu obok WSZIP do KFC
 
- Przy świeżo budowanej obwodnicy przy zjeździe do Szczawna-Zdróju chodnik szeroki na 2 kostki brukowe + 2 krawężniki. Ręce opadają. 
 
- Zapraszam na ulice  Marii Skłodowskiej Curie. Chodnika nie ma w ogóle.  
 
- Harcerska i Bogusławskiego same dziury 
 
red
foto: archiwum
redakcja@Walbrzych24.com

Komentarze

inż. A. Partacz (7 kwietnia 2022 19:53)
Chodnik od Hali Wałbrzyskich Mistrzów obok Tauronu do Ronda Wałbrzyskich Twórców - akurat jest remont i możliwość poszerzenia.
Andrzej (2 kwietnia 2022 14:51)
Andersa 103 - przez schody do lokalu chodnik ma jakieś 40 cm, a jezdnia pomieściłaby 3 pasy ruchu. Remont był ewidentnie skopany.
Władysław (1 kwietnia 2022 11:46)
Podzamcze, ulica Kasztelańska i Grodzka ma szerokie chodniki i bardzo szerokie i długie w nich dziury a ulice wyglądają podobnie więc kiedy pada nawet niewielki deszcz przejście takim chodnikiem jest już wyzwaniem że o jezdni już nie wspomnę a stan ten trwa od końca lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Co jest z tymi ulicami nie tak bo inne na tym osiedlu były remontowane i to czasem dwa razy?
Józef (31 marca 2022 23:53)
Na Młynarskiej od uczelni do kościoła stan chodników fatalny a do tego samochody stoją
Marek (31 marca 2022 18:39)
Redakcja pyta gdzie poszerzyć chodniki a ZDKiUM chce chodniki przewężać. Normalnie wałbrzyski Monty Python
gregor (31 marca 2022 13:23)
Już pisałem o ulicy Karkonoskiej poniżej pętli autobusowej. Nie ma w ogóle chodnika. Skandal w XXI wieku.
Ha (31 marca 2022 11:41)
Cytuję użytkownika: Piotr
Zobaczcie co debile zrobili z chodnikiem między podzamczem na piaskową. Nie dość że ustawili ekrany które chronią ch..j wie kogo to jeszcze wkopali barierki. Między jezdniami wyspa, a chodnik na 1m że ciężko się wyminąć. Kur..wa że w tym kraju nikt nie może pomyśleć i zrobić coś z głową !!!
Widocznie ktoś przytula 10% kwoty od wartości wypisanej na fakturze, a jak tak to im drożej, tym lepiej. Tam pindolniem ekranik, panie majster, a tu inwestora barierka ze stali chirurgicznej zadowoli. Poprostu życie, jak w Madrycie
Piotr (31 marca 2022 8:27)
Zobaczcie co debile zrobili z chodnikiem między podzamczem na piaskową. Nie dość że ustawili ekrany które chronią ch..j wie kogo to jeszcze wkopali barierki. Między jezdniami wyspa, a chodnik na 1m że ciężko się wyminąć. Kur..wa że w tym kraju nikt nie może pomyśleć i zrobić coś z głową !!!
alan madero (30 marca 2022 22:11)
ale nie piszcie o chodnikach gdzie jest strefa zamieszkania, bo w obrębie strefy pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami i stosuje się ją właśnie przy wąskiej zabudowie w centrach miast, gdzie trudno jest wyodrębnić osobno chodniki jezdnię

Dodaj komentarz

chodniki  |   zdkium  |   roginski  |   walbrzych  |   drogi  |   waskie  |   przebudowa  |   sonda  |   komentarze  |  

Gość Dnia - Edyta Płaneta-Siewierska

Lewica chce 35 godzinnego tygodnia pracy

Bezpartyjni Samorządowcy o wojnie polsko polskiej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij