Menu

Park Sybiraków nie za 5 mln, a za 14,5 mln

- Lada chwila ruszą prace modernizacyjne w Parku Sybiraków i mniejszym parku przy ulicy Głównej. Niestety koszt tych modernizacji jest dużo większy niż wstępnie zakładaliśmy. - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Mimo prawie trzykrotnie wyższej ceny, miasto jest zdeterminowane by doprowadzić inwestycję do końca.

Park Sybiraków nie za 5 mln, a za 14,5 mln

- Projekt obejmuje wiele hektarów trochę już zaniedbanego Parku Sybiraków: zarówno tej części niedaleko OBI, jak i tej części przy ulicy Głównej. Projekt wycenialiśmy w ubiegłym na 5 milionów złotych, tyle uzyskaliśmy dofinansowania z ministerstwa, a przetarg, który właśnie rozstrzygamy opiewa na kwotę 14,5 miliona złotych i jest to najniższa oferta. Zdecydowaliśmy się na nią, mimo że jest 3-krotnie większa niż pierwotnie zakładaliśmy. Z czegoś najwyżej zrezygnujemy, ale uważamy, że dla mieszkanów Piaskowej Góry, Szczawienka a nawet Starego Zdroju będzie to wspaniałe miejsce do wypoczynku i rekreacji.

 

 

Projekt zakłada całkowitą przebudowę układu ścieżek tego wewnętrznego parku, ogrodzenie, zabepieczenie monitoringiem, instalacje wielu lamp energooszczędnych oraz zbiorniki na deszczówkę. Cały park właściwie tworzymy od nowa. Ogromne nasadzenia bardzo ciekawych roślin. Myśle że w ciągu kilku tygodni rozpoczną się tu pierwsze prace, a na wiosnę przyszłego roku dobiegną końca. Cieszymy się, że to miejsce zostanie nie tylko zrewitalizowane, ale także dostosane do zmian klimatu - deszczówką będziemu podlewać rośliny w parku. - informuje prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

video: FB Roman Szełemej

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hahaha (26 kwietnia 2022 15:23)
Władza się zawsze wyżywi jak mawiał Urban.
Leon (26 kwietnia 2022 5:27)
Cytuję użytkownika: Kamil (30 marca 2022 21:01)
Basen by się przydał za tą kasę ... :-/
Po co basen w Wałbrzychu jak jest w Swiebodzicach i w innych miastach.Będziecie się " tezniowac " i pluskac w najdrozszej fontannie.Taki mam zamysł i tak będzie.To ja wam mowie ,wasz wspaniały ,nieomylny i wszechwiedzący!
Heniek (11 kwietnia 2022 7:47)
Czy ktoś sprawdza jak wydaje się nasze pieniądze?Czym spowodowana jest o tyle wyższa kwota?Kto w tak trudnych czasach wydaje tyle pieniędzy na watpliwie przydatna rzecz?Dla nich 9 milionów to drobiazg.Podobnie jest w Warszawie,Łodzi Gdańsku.Niebawem będzie lament,ze Rząd daje za malo..Mieszkańcy nie maja nic do powiedzenia,oprócz tych bezradnych,którzy głosują ,jak się im karze.
Ryszard Ochucki prezes klubu Tęcza (9 kwietnia 2022 20:30)
Wisienką na torcie była by fontanna w tym wyremontowanym parku taka jaka ma być na Podzamczu za 3 000 000zł.I jeszcze ogromny słomiany Miś wiszący na drucie latającego helikoptera.
Roman 500 000 (31 marca 2022 18:30)
Cytuję użytkownika: Bezradny
Gdyby mieszkańcy zarządzali swoimi budżetami domowymi, tak jak cesarz i miejscy publiczną kasą to żarli by już żołędzie.
Boazerie.Żołędzie zeżarły już dziki.
Bezradny (31 marca 2022 14:28)
Gdyby mieszkańcy zarządzali swoimi budżetami domowymi, tak jak cesarz i miejscy publiczną kasą to żarli by już żołędzie.
Jerzy Jacek Pilchowski (31 marca 2022 14:00)
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Holender
Dlaczego wojewoda nie ustanowi w Wałbrzychu zarządu komisarycznego a Szełemeja nie skieruje na przymusowe leczenie psychiatryczne?
Wygląda na to, że ustanowienie zarządu komisarycznego w Wałbrzychu jest mokrym marzeniem niektórych lokalnych działaczy PO. Oni zdają sobie sprawę z tego, że budżet miasta jest położony na łopatki i wraz z upływem czasu będzie to coraz wyraźniej widać. Tak więc, optymalnym dla nich rozwiązaniem jest teraz przejęcie przez rząd odpowiedzialności za długi miasta.
WOLISZ SIE TAPLAC W GÓWNIE, TAK JUZ BARDZO PRZYZWYCZAILES SIE DO SMRODU PEOWCOW, ZE JUZ CI NIE PRZESZKADZA I CHCESZ W TYM TRWAC? CO ZA STARY IMPOTENT. MOWILEM, ZE MA UKLAD Z SZELEMEJEM, NIBY KRYTYKUJE, ALE GDY CO DO CZEGO DOCHODZI, TO STANIE ZA NIM MUREM, MUSI BYC STATUS QUO. A MOZE WPROWADZIC KOMISARZA, ZROBIC AUDYT I POCIAGNAC DO ODPOWIEDZIALNOSCI IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ DLA MIEKSZANCOW, MASZ ICH W DUPIE, JAK PREZYDENT DEBIL Z TEGO CO WIDZIMY. IDZ SIE LIZAC DO ROMANA JAK MICHNIK Z JARUZELSKIM. PILCHOWSKI CHCE, BY PREZYDENT DEBIL TRWAL I KRADL POKI MOZE, OSTATNIA KADENCJA, WIEC NIECH SOBIE JESZCZE POKRADNIE. CO NIE IMPOTENCIE? ILE ROMEK CI PLACI?
Już niedługo odbędą się wybory samorządowe. Proszę zaapelować do mieszkańców Wałbrzycha aby głosowali na prezydenta i radnych z Konfederacji. Macie przecież w mieście tak wielki autorytet, że (szczególnie po pańskim apelu) dostaniecie 80% głosów i będziecie rządzić - bez potrzeby proszenia PiS i UE o dotacje.
gregor (31 marca 2022 13:28)
Już widzę te tłumy ze Szczawienka i Starego Zdroju jak biegną do parku.
Michal247 (31 marca 2022 10:54)
Gratuluję Panie prezydencie. Wydać 14,5 miliona zł na park to bardzo potrzebny wydatek. Jeszcze raz gratuluję.
Jerzy Jacek Pilchowski (31 marca 2022 9:18)
Cytuję użytkownika: Holender
Dlaczego wojewoda nie ustanowi w Wałbrzychu zarządu komisarycznego a Szełemeja nie skieruje na przymusowe leczenie psychiatryczne?
Wygląda na to, że ustanowienie zarządu komisarycznego w Wałbrzychu jest mokrym marzeniem niektórych lokalnych działaczy PO. Oni zdają sobie sprawę z tego, że budżet miasta jest położony na łopatki i wraz z upływem czasu będzie to coraz wyraźniej widać. Tak więc, optymalnym dla nich rozwiązaniem jest teraz przejęcie przez rząd odpowiedzialności za długi miasta.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Pieniądze dla regionu wałbrzyskiego: KE zatwierdziła 5 planów...

Nowa kawiarnia i remonty w Zamku Książ

Apel prezydenta: zbiórka dla dzieci z Borysławia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij