Menu

Seniorka złodziejka na gościnnych występach

Z domku jednorodzinnego w Boguszowie Gorcach zniknęła spora ilość złotej biżuterii. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Boguszowa-Gorc przeprowadzili czynności operacyjne i szybko ustalili, że sprawcą przestępstwa jest niepozorna 78-letnia mieszkanka Kamiennej Góry, która już nie pierwszy raz dokonała tego typu kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionego mienia o łącznej wartości około kilkunastu tysięcy złotych.

Seniorka złodziejka na gościnnych występach
W środę koło południa właścicielka jednej z posesji w Boguszowie-Gorcach nie zamknęła drzwi balkonowych. Kiedy nikogo nie było w domu, szansę wykorzystała 78-latka, która weszła do budynku i po prostu go splądrowała, zabierając biżuterię w postaci złotych pierścionków, obrączek, łańcuszków, kolczyków oraz zawieszek. Straty wstępnie oszacowane zostały na kwotę około 19 tysięcy złotych.
 
 
Poinformowani o przestępstwie boguszowscy policjanci po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, już po kilku godzinach ustalili, że za kradzieżą stoi znana im osobiście starsza kobieta. Wiedzieli też, iż przeciwko podejrzanej już wcześniej prowadzone były podobne postępowania w sprawa karnych o przestępstwa związane z kradzieżami na tzw. klamkę, dlatego też jeszcze tego samego dnia udali się do Kamiennej Góry, gdzie na terenie jednej z posesji zatrzymali 78-latkę. Tam znaleźli złotą obrączkę.
 
 
Podejrzana ostatecznie przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia i wskazała gdzie ukryła resztę skradzionego mienia, które policjanci w większości już zabezpieczyli i przekazali pokrzywdzonej w sprawie kobiecie. Niepozorna starsza kobieta, która okazała się złodziejem, stanie teraz przed sądem i odpowie po raz kolejny za kradzież. 78-latce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
Z uwagi na powyższe zdarzenie funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, abyśmy za każdym razem po wejściu lub wyjściu z mieszkania, czy też domku jednorodzonego zamykali wszystkie drzwi na zamek, aby uniknąć kradzieży właśnie na tzw. klamkę. Aby uniknąć kradzieży mieszkaniowych pamiętajmy również o tym, by ne zostawiać kluczy pod wycieraczką, gdyż złodzieje tylko czekają na okazję, aby dokonać przestępstwa. Załóżmy domofon przed wejściem do budynku lub domku jednorodzinnego. Zainstalujmy dobrej klasy zamki do drzwi wejściowych oraz zadbajmy o oświetlenie na swojej posesji, dookoła budynku i na korytarzu. Zapiszmy cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne wszystkich cennych urządzeń. Nie chwalmy się swoim bogactwem i nie zapraszajmy do swojego mieszkania osób, których dobrze nie znamy.
 
Oczywiście zwróćmy uwagę na obcych ludzi kręcących się w okolicach naszych posesji lub na klatkach schodowych. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji, zawsze sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność osób, z którymi rozmawiamy. Nie tolerujmy na klatkach schodowych, w piwnicach i na strychach tzw. melin pijackich. Pamiętajmy również o dobrej komunikacji z sąsiadami. Współdziałajmy ze sobą. Zwracajmy uwagę na ich mieszkanie podczas nieobecności. Oczywiście nie pozostawiajmy widocznych oznak swojego dłuższego pobytu poza miejscem zamieszkania. Poprośmy sąsiadów, aby np. włączali wieczorem na jakiś czas światło w którymś z pomieszczeń.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   112  |   policja  |   złodziejka  |   kradzież  |  

Podgórze: 71-latek ugodził nożem sąsiada

Groził, że ją zabije. Powybijał szyby w jej mieszkaniu

Szuka ich policja.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij