Menu

Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 15,82 proc. to zaszczepieni

Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 osoby zaszczepione stanowiły 15,82 proc. Zgony nie są związane ze szczepieniem – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 15,82 proc. to  zaszczepieni
"Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 15,82 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem" – przekazał w piątek na Twitterze resort zdrowia. Zaznaczył, że w statystyce uwzględnia się zgony osób chorych na COVID-19 po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia.
 
Ponadto ministerstwo podało, że od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką zanotowano 79 195 zgonów. Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki to 12 533.
 
 
Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 5 966 970 przypadków. Zmarło 115 247 osób z COVID-19. (PAP)
 
Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka Polska Agencja Prasowa
 

Komentarze

127.0.0.1 (3 kwietnia 2022 21:54)
Przecież to nonsens. Po roku szczepień w ostatnim tygodniu marca od 22 do 28 , zakażeń pośród zaszczepionych jest 69,2 % , zaś zgonów 44,4 % . Do tego w takim Wałbrzychu wszystkich zgonów covidowych od 1 do 28 marca było 57 % pośród zaszczepionych , zaś w stolicy województwa dolnośląskiego czyli we Wrocławiu już 65 % , a we Wrocławiu zmarło sporo osób na covid więc próba statystyczna bardzo dobra. W Legnicy to jest 54 % , a w takim Elblągu już 75 % zgonów zaszczepionych. W Rzeszowie 36 % , w Opolu tylko 25 % . Natomiast jesli chodzi o dzienne zgony zaszczepionych to kształtowały się one między 22 a 28 marca mniej wiecej od 32 do 100 % , w tym dwa dni po 44,5 % i jeden po 85 % i 100 %.

Dodaj komentarz

statystyki  |   covid  |   wirus  |   zgony  |  

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

Chłopaki górą! Ile dzieci urodziło się w ubiegłym roku w Wałbrzychu?

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij