Menu

Kolejny transport humanitarny przyjechał do Wałbrzycha

Wałbrzych stał się istnym centrum przeładunkowym darów dla Ukrainy. Najwięcej z nich jedzie do Borysławia, ale nie tylko.

Kolejny transport humanitarny przyjechał do Wałbrzycha

- Pomagamy nie tylko przybyłym do Wałbrzycha uchodźcom, ale także wysyłamy pomoc do Ukrainy. Dzisiaj kolejny duży transport humanitarny przyjechał do nas z Beckum! Teraz czas na posegregowanie wszystkiego i przygotowanie kolejnego transportu do Borysławia. Bardzo ważne jest to, że wiemy gdzie dokładnie trafia nasza pomoc. Za każdym razem władze Borysławia informują nas jak rozdzielają nasze transporty. Przykładowo znaczna część naszego ostatniego ładunku pojechała do Kijowa (dla wojska), do Ochtyrki (dla cywilów), ale także do Fastówa, a stamtąd małymi samochodami do Irpienia i Hostomela. - informuje prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej

 

 

redakcja@walbrzych24.com

foto: fb Roman Szełemej

Komentarze

127.0.0.1 (4 kwietnia 2022 11:07)
Cytuję użytkownika: Telewidz
Przecież w Irpieniu nikogo już nie ma a miasto zburzone i zrównane z ziemią.Ludzie uciekli a ci co zostali to zostali rozstrzelani przez sowietów.O czym informuje każda stacja tv w Pl.
Zależy skąd ten przekaz wyszedł , jeśli ze strony Rosji , to oczywiście mamy tutaj bohaterskich wyzwolicieli uciskanej ludności spod reżimu nacjonalistow ukraińskich , a jeśi z drugiej strony , wtedy dominuje historia o masowych mordach ,gwałtach , czystkach etnicznych dokonanych przez rosyjskich najeżdców, zburzonych wsiach oraz miastach. Ani jedna ani druga strona nie jest wiarygodna . Ukraina za wszelką cenę chce wciągnąc do wojny wiecej państw by konflikt lokalny przeszedł w regionalny a potem globalny , to jest ukrainska racja stanu i szansa na to by ugrać przy stole negocjacyjnym jak najwiecej. Nie wykluczam czystek , bo Rosjanie robili to chocby w Czeczenii ,gdzie zabijano nawet nastolatków płci męskiej.
Telewidz (4 kwietnia 2022 8:58)
Przecież w Irpieniu nikogo już nie ma a miasto zburzone i zrównane z ziemią.Ludzie uciekli a ci co zostali to zostali rozstrzelani przez sowietów.O czym informuje każda stacja tv w Pl.

Dodaj komentarz

dary  |   ukraina  |   pomoc  |   szelemej  |   boryslaw  |   Beckum  |   transport  |   tir  |  

Roman Szełemej na Ukrainie. Borysław otrzymał od Wałbrzycha agregat...

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie...

Przygotowania do XXXI Finału WOŚP - trwają zapisy dla wolontariuszy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij