Menu

Kto został mistrzem ortografii ?

Kobiety w ortografii są najlepsze - taki wnioski można wyciągnąć patrząc na wyniki 10 już Dyktanda Miejskiego w Głuszycy. Panie dominowanały. Sprawdziliśmy kto wygrał.  
 
Kto został mistrzem ortografii ?
To już po raz dziesiąty Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zorganizowała Dyktando Miejskie, w którym uczestniczyli mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego. Do zmagań z zawiłościami ortograficzno-interpunkcyjnymi języka polskiego w tekście przygotowanym przez pisarkę Jolantę Marię Kaletę przystąpiło 15 osób.

Tytuł Mistrza Ortografii 2022 zdobyła Beata Mołda ze Starych Bogaczowic. Miejsce drugie zajęła Anna Słota z Mieroszowa, trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Prokop z Ģłuszycy. Najlepszymi uczestnikami dyktanda wśród młodzieży do 18 roku życia zostali: Tomasz Mołda ze Starych Bogaczowic oraz Martyna Ćwikła z Głuszycy. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. 
 
 
 
- Gratulujemy wszystkim uczestnikom dyktanda, a szczególnie laureatom konkursu. Dziękujemy serdecznie za przybycie na wydarzenie, którego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o piękno języka polskiego i popularyzowanie kultury języka ojczystego - mówiła dyrektor CK-MBP Sabina Jelewska.
opr. kat
foto: UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   dyktando  |   ortografia  |  

Powrót głuszyckiej Ligi Lekkoatletcznej Szkół Podstawowych

Powrót Święta Włókiennika

Głuszycki Tydzień Bibliotek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij