Menu

Co ze szkołami na Podzamczu? Kiedy remont nr 26 i nowy budynek nr 21?

Szkoła nr 26 na Podzamczu od lat czeka na remont. Podczas czatu z prezydentem Wałbrzycha  mieszkańcy spytali kiedy zostanie wymieniony dach i rynny. Na wymianę czekają również okna.

Co ze szkołami na Podzamczu? Kiedy remont nr 26 i nowy budynek nr 21?
Szkoła nr 26 na Podzamczu od lat czeka na remont. Podczas czatu z prezydentem mieszkańcy spytali kiedy zostanie wymieniony dach i rynny. Na wymianę czekają również okna
 
- Mogę powiedzieć, że bardzo bym chciał, żeby wszystkie szkoły w naszym mieście były wyremontowane, a mamy ich 35. Niestety tak nie jest. Szkoły stanowią priorytet w wydatkach miasta od momentu, kiedy zostałem prezydentem. Gdyby tempo jakim realizujemy było takie w poprzednich latach, na pewno by dzisiaj tego problemu nie było. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Remonty szkół pochłonęły w ostatnich latach 100 mln zł. Jak podkreśla prezydent – nie ma możliwości finansowych, by wszystko zrobić naraz.
 
 
- Tam, gdzie pojawia się coś nagłego, to oczywiście to realizujemy. Wiemy, że szkoła nr 26 wygląda jakby była jeszcze w dobrym stanie, ale wymaga remontu. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Co z budową nowego budynku szkoły nr 21?
 
- Ogłosiliśmy przetarg na projekt budowy nowej szkoły w miejscu budynku szkoły nr 21. Otrzymaliśmy oferty i wybieramy najlepszą. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Projektowanie ma się  rozpocząć w ciągu 2 miesięcy. 

Komentarze

Judyta (6 kwietnia 2022 17:37)
Po co burzyć. Zrobić centrum dla Ukrainców.
Obserwator (6 kwietnia 2022 11:26)
,,a na temat ulubionego pomnika przez ratusz,czyli ruskiego mordercy i łajdaka cisza,,,,A gdzie zdjęcie sołtysa . miasta,,??
#-# (6 kwietnia 2022 9:16)
Do szkoły nr.21 to nie długo nie będzie jak dojechać ul.Hetmanska wygląda jak ser szwajcarski dziury głębokości 30cm to jest Dramat!!!
Bluszczowy Romek z Valbzikha (6 kwietnia 2022 7:28)
"szkoły to priorytet" mówi car. Dlatego zrobił czystki wśród dyrektorów i sprzedał jedno ( jak dotąd) boisko szkolne deweloperowi.

Dodaj komentarz

szkoly  |   psp  |   21  |   26  |   budynek  |   wymiana  |   pieniadze  |   miasto  |   wydatki  |   w24  |   wtv  |   szełemej  |   podzamcze  |   walbrzych  |  

Wyburzają budynek na Starym Zdroju (FOTO)

Wyburzą dawne kino

Mistrzowie IT z PSP 26

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij