Menu

Świdnica finansuje szczepienia przeciwko HPV

Świdnica od 2016 roku realizuje i finansuje „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)”. Obejmuje on między innymi szczepienia dziewczynek zamieszkałych w Świdnicy. Można już rejestrować dziewczęta z rocznika 2008 i 2009. 
 
Świdnica finansuje szczepienia przeciwko HPV
 Przeprowadzona zostanie także akcja edukacyjno-informacyjna dla dziewczynek i chłopców z rocznika 2008 i 2009 oraz ich rodziców/opiekunów prawnych, łącznie jest to prawie 600 osób. Szczepieniami planuje się objąć 100 dziewczynek z tych roczników. Koszt zadania szacowany jest na poziomie 103 tys. zł.
 
 
 
Realizatorem programu szczepień jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MIESZKO” Sp. z o. o., z siedzibą w Świdnicy przy ul. Mieszka I 10. Rejestracja telefoniczna: 785 21 56 21 lub 74/ 856 87 87.  Szczegółowe informacje można również znaleźć na stronie http://www.nzozmieszko.pl/hpv
 
Szczepienie przeciwko HPV dziewcząt w wieku od 11 do 15 lat istotnie zmniejsza ryzyko wystąpienia u nich raka szyjki macicy. Pełny cykl szczepienia składa się z dwóch dawek szczepionki Gardasil 9. Do tej pory, dzięki realizacji programu udało się w Świdnicy zaszczepić 1023 dziewczynki. Z zajęć edukacyjnych skorzystało ponad 1790 osób. Zakres poruszanej tematyki obejmuje m.in. podstawowe informacje o drogach przenoszenia się HPV, zmniejszeniu ryzyka zakażenia, możliwych powikłaniach zakażenia, nowotworach związanych z HPV, jak również o korzyściach wynikających ze szczepień. opr. kat
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kama (6 kwietnia 2022 23:47)
Drodzy rodzice nie szczepcie dzieci tym dziadostwem. W 2017 roku w Wałbrzychu Prezydent miasta ufundował szczepionki , w szkołach podstawowych pogadanki przeprowadzili lekarze z rodzicami jak to warto zaszczepić dziecko. Moja córka została zaszczepiona po 24 miała tzw; NOP przez pięć lat jeździmy po specjalistach neurologii dziecko ma bardzo duże problemy neurologiczne, udokumentowane przez lekarzy, ze wskazaniem na niepożądany odczyn poszczepienny. Dokładnie po tej szczepionce

Dodaj komentarz

Świdnica ma najlepszego skarbnika w kraju

Rozpoczyna się przebudowa chodnika na Wołyńskiej

Wojewoda pomoże Ukraińcom z powiatu świdnickiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij