Menu

Ponad milion mandatów za brak maseczki

Ponad milion mandatów za brak maseczki wystawili policjanci od początku działań związanych z pandemią.Zamknięto prawie 50 lokali gastronomicznych i dyskotek. 
 
Ponad milion mandatów za brak maseczki
Rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka podsumował policyjne działa związane z pandemią koronawirusa. Działania prowadzone od 7 marca 2020 roku do 27 marca 2022 roku.

- Chociaż stan epidemii w Polsce nadal trwa, to ograniczenia, z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory, zostały w znacznej mierze zniesione. Między innymi nie obowiązuje już obowiązek zakrywania nosa i ust w niektórych miejscach - podkreślił inspektor Mariusz Ciarka.
 
Wskazał, że w trakcie działań związanych z pandemią policjanci w związku z brakiem maseczki pouczyli 1 051 440 osób, wystawili 1 099 737 mandatów oraz sporządzili 119 275 wniosków o ukaranie do sądu.
 
- W okresie trwania pandemii funkcjonariusze policji dokonali ponad 2,91 mln kontroli placówek handlowych pod kątem przestrzegania przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Ujawniliśmy w ten sposób ponad 460 tys. nieprawidłowości i prawie 645 tys. wykroczeń - przekazał inspektor Mariusz Ciarka.
 
Dodał, że w trakcie trwania pandemii policjanci skontrolowali ponad 7,6 tys. dyskotek i klubów, aby sprawdzić, czy przestrzegane są przepisy związane ze stanem epidemii.

- Podczas kontroli ujawniono 455 wykroczeń, pouczono 33 osoby, wystawiono 116 mandatów, sporządzono ponad 2,8 tys. wniosków o ukaranie do sądu. Ujawniono też 52 przestępstwa oraz przekazano 42 notatki do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wystosowano również 46 sankcji o zamknięciu lokalu - wyliczył rzecznik KGP.
 
 
- Liczby, które podaje robią naprawdę ogromne wrażenie wskazując obciążenie dodatkowymi zadaniami polskich policjantów i pokazują, jak wiele policjanci robili, żeby zapobiegać transmisji wirusa, chociażby poprzez sprawdzanie osób objętych kwarantanną. Łącznie takich osób sprawdziliśmy na zasadzie wielokrotnych kontroli 136 milionów 746 tysięcy 55 razy. Nieobecnych w miejscu kwarantanny było ponad 587 tysięcy osób - zaznaczył inspektor Mariusz Ciarka.
 
Skutkiem sprawdzania osób przebywających na kwarantannie było sporządzenie przez policjantów 228 336 notatek do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w wyniku czego wydanych zostało 4 015 decyzji administracyjnych na łączną kwotę 22 245 516 złotych.
 
- Policjanci skontrolowali łącznie ponad 1,5 mln pojazdów transportu publicznego, sprawdzając, czy przestrzegane są przepisy sanitarne. Chodziło o to, żeby sprawdzić, czy osoby poruszające się komunikacją zbiorową zakrywały nos i usta oraz czy były przestrzegane przepisy, które wówczas obowiązywały - powiedział rzeczik KGP.- Można więc śmiało powiedzieć, że dzięki policjantom w znacznej mierze ograniczaliśmy transmisję wirusa, dzięki czemu polska służba zdrowia nie została zakorkowana i nie została obciążona w takim zakresie, aby nie można było udzielać bieżącej pomocy.
 
Od poniedziałku 28 marca zniesiono obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza, i aptek. Od maja również w tych miejscach nie będzie takiego przymusu.

Obowiązek noszenia maseczek wprowadzono w Polsce 16 kwietnia 2020 r. Zniesiony został także obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19.

opr. adm
foto: pixabay
źródło: PAP
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pan szczesliwy (8 kwietnia 2022 19:51)
przyjdzie inna wladza, bedziecie za to odpowiadac, jebane kulsony
½ (8 kwietnia 2022 19:05)
Cytuję użytkownika: STI
119275 wniosków "poszło " do sądów o ukaranie...to teraz wyznawcy światli, nowocześni, wykształceni ile osób zostało przez sądy ukaranych? No ile?...
Takich statystyk nigdy nie opublikują , w razie powtórki z rozrywki ludzie zbyt chętnie by wybierali postepowania sądowe.
³ (8 kwietnia 2022 18:58)
Cytuję użytkownika: Ziomal
Ponad milion mandatów a pieniądze z tych zysków gdzie poszły?W kieszenie polityków czy na cele charytatywne?
Na socjal dla Ukraińców :D
Ziomal (8 kwietnia 2022 14:29)
Ponad milion mandatów a pieniądze z tych zysków gdzie poszły?W kieszenie polityków czy na cele charytatywne?
STI (8 kwietnia 2022 13:37)
119275 wniosków "poszło " do sądów o ukaranie...to teraz wyznawcy światli, nowocześni, wykształceni ile osób zostało przez sądy ukaranych? No ile?...
Ł (8 kwietnia 2022 12:25)
········· "Można więc śmiało powiedzieć, że dzięki policjantom w znacznej mierze ograniczaliśmy transmisję wirusa, dzięki czemu polska służba zdrowia nie została zakorkowana i nie została obciążona w takim zakresie, aby nie można było udzielać bieżącej pomocy. " –––––––––––––––––––––> zgniłem BUHEHEHEHEHEHEHEHE , to jak wytłumaczyć te nadmiarowe zgony przez 2 lata pandemii w liczbie 177 tysięcy osób plus jeszcze trochę za rok 2022 ???? Rozumiem że jakby nie troska policji to tych zgonów byłoby pewnie 340 tysiecy ???????? Hipokryzja , arogancja , bezczelność , kpina ze zmarłych Polaków –––––––––––––––> spoko , Putin z Bidenem bawia się w wojenki , trzeba zapomnieć o 2 latach terroryzmu sanitarnego i wspierać odpowiedzialnie tych ktorych nakazuje wspierać rzad , bardzo zresztą wiarygodny co nie ???????? Róbcie dalej co mowią ci którzy przez 2 lata was nękali ,prześladowali ,poniżali , zastraszali ,również mordowali , okradali , i słuchajcie dalej tych samych dziennikarzy , już mają inne wytyczne !!!!!
Ó (8 kwietnia 2022 12:15)
········· "Obowiązek noszenia maseczek wprowadzono w Polsce 16 kwietnia 2020 r. " –––––––––––––––––––––> minister zdrowia Łukasz Szumowski "Maseczki nie pomagają, nie zabezpieczają przed wirusem. Nie zabezpieczają przed zachorowaniem" ···················> Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia "Można rzec, że maseczka zabezpiecza innych przed zakażeniem od nas a nie nas przed zakażeniem od kogoś. Stąd nie jest to w żaden sposób zaprzeczenie wcześniej wypowiadanych słów. " –––––––––––––––> specyfikacja maseczek __ Półmaski filtrujące z zaworem : chronią jedynie osobę nosząca maseczkę | | | | Bawełniana maseczka wielokrotnego użytku: Jest przeznaczona wyłącznie do użytku osobistego. Środki-ochrony-osobistej: maseczka chirurgiczna , trzywartstwowa maseczka z poliestru ---- do ochrony osobistej , tego który tę maseczkę nosi :D nie innych !!!!!!!!!!!!!!
Ę (8 kwietnia 2022 11:57)
········· "chociażby poprzez sprawdzanie osób objętych kwarantanną. Łącznie takich osób sprawdziliśmy na zasadzie wielokrotnych kontroli 136 milionów 746 tysięcy 55 razy. Nieobecnych w miejscu kwarantanny było ponad 587 tysięcy osób " –––––––––––––––––––––>Wałbrzych: Policjanci pracowali zamiast być na kwarantannie? Afera w policji w Wałbrzychu. Poświadczanie nieprawdy i fałszowanie dokumentów. Także o zakażeniach COVID-19 ··············> https://walbrzych.wyborcza.pl/walbrzych/7,178336,28011514,afera-w-walbrzyskiej-policji-i-to-nie-jedna-komendant-podaje.html?disableRedirects=true&squid_js=false ––––––––––––> przepraszam , nie mam więcej pytań BUEHEHEHEHE
Ć (8 kwietnia 2022 11:51)
········· "jak wiele policjanci robili, żeby zapobiegać transmisji wirusa" –––––––––––––––––––––> "Czekający na wynik testów na koronawirusa policjanci z Wałbrzycha mieli w czasie przeznaczonym na kwarantannę pracować, co w przypadku zakażenia wiązało się z zakażaniem kolegów z pracy i osób postronnych, z którymi stykali się w ramach pełnienia obowiązków służbowych. Trudno takich sytuacji uniknąć osobom pracującym w jednym pokoju lub jeżdżącym jednym samochodem. Funkcjonariusz który obawiał się o życie starszych i schorowanych dziadków, z którymi mieszkał miał słyszeć: "Przestań pier... do roboty". " –––––––––––––> https://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/walbrzych-policjanci-pracowali-zamiast-byc-na-kwarantannie/cid,32731,a –––––––––––––> LALALA NANANANAN
Ą (8 kwietnia 2022 11:38)
········· "W okresie trwania pandemii funkcjonariusze policji dokonali ponad 2,91 mln kontroli placówek handlowych pod kątem przestrzegania przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Ujawniliśmy w ten sposób ponad 460 tys. nieprawidłowości i prawie 645 tys. wykroczeń" –––––––––––––––––––––> czyli 37,9 % kontroli zakonczyło się ujawnienien wykroczeń i nieprawidłowości
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

koronawirus  |   maseczki  |   mandaty  |   policja  |  

Straciła prawie 160 tys zł, bo uwierzyła oszustowi

3-latka pod opieką pijanej babci

Udane ''łowy'' wałbrzyskiej policji - 19 zatrzymanych w 4 dni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij