Menu

Nowy parking przy ulicy Słobódzkiego

Ponad 40 samochodów będzie mogło zaparkować na nowym parkingu przy ulicy Słobódzkiego w Świdnicy. Budowa nowego parkingu i zagospodarowanie terenu kosztować będzie około miliona złotych. 
 
Nowy parking przy ulicy Słobódzkiego
Teren wokół budynku i przy byłym gimnazjum oraz w okolicach sklepu Delikatesy zostanie zagospodarowany.  Powstanie parking na 41 samochodów (37 miejsc standardowych i 4 dla osób niepełnosprawnych) wraz z drogą wewnętrzną, oświetleniem, odwodnieniem oraz nasadzeniem zieleni.

Prace potrwają do końca czerwca, kiedy do użytku oddawany będzie budynek ŚTBS (powstanie tam mieszkań oraz 65 miejsc postojowych w garażu podziemnym). 
 
- Poprawi to na pewno komfort życia mieszkańców, którzy w ostatnich dwóch latach z cierpliwością znosili utrudnienia wynikające z prowadzonej budowy. Zgodnie z założeniami cały kwartał odzyskany przez miasto zostanie zagospodarowany, a największą "wartością dodaną" dla wszystkich mieszkańców Osiedla Młodych będzie nowa, piękna siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Klub Seniora – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. 
 
 
 
Zadanie realizuje firma Hypmar z Modlęcina. Jego koszt to ponad 1 milion złotych.  

adm
foto: D. Gębala
redukcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Po Sąsiedzku  |   parking  |  

Świdnica ma najlepszego skarbnika w kraju

Rozpoczyna się przebudowa chodnika na Wołyńskiej

Wojewoda pomoże Ukraińcom z powiatu świdnickiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij