Menu

Nowe inwestycje w Boguszowie-Gorcach

Zaglądamy do Boguszowa-Gorc by sprawdzić jakie nowe inwestycje planowane są w mieście a jakie w ostatnim czasie zakończono.

 

 

Nowe inwestycje w Boguszowie-Gorcach

W marcu rozpoczął się remont Klubu "Seniora+" przy ul. Krakowskiej 14. Na parterze budynku utworzone zostanie przyjazne i komfortowe miejsca spotkań dla Seniorów z Boguszowa-Gorc. Zakres prac obejmuje wymianę okien i drzwi, postawienie ścian działowych,  położenie nowych posadzek i ułożenie okładzin ścian. Położone zostaną też  nowe instalacje sanitarne i elektryczne. Będzie też nowe, energooszczędne oświetlenie.

Wartość prac budowlanych to niespełna 300 tys. zł. Po remoncie kupione zostaną  meble i wyposażenie. Zadanie współfinansowane jest ze środków Programu  "Senior+” w kwocie 200 tys.  zł.

W połowie lutego zakończył się remont w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Zmodernizowany został węzeł sanitarny. Wymieniono między innymi okna, drzwi i posadzki, w toaletach pojawiły się nowe umywalki i armatura. Położono też nowe instalacje sanitarne i elektryczne (w tym nowego energooszczędnego oświetlenia). Remont kosztował niespełna pół miliona złotych.Trwa remont w Żłobku Miejskim nr 1. Zadanie polega na przebudowie pomieszczeń na parterze budynku po byłym gimnazjum. Zakres prac obejmuje wykonanie nowych konstrukcji murowanych i ścian działowych, wymianę okien i drzwi, wykonanie nowej podłogi. Będą też nowe toalety, nowa instalacja elektryczna i sanitarna, jak również nowe oświetlenie. Planowana jest także budowa placu zabaw. Remont został dofinansowany z  budżetu państwa w ramach programu MALUCH+ (ponad 900 tys. zł.) i z budżetu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (322 tys. zł).

Dzięki remontowi i przebudowie łącznika w budynku powstanie blisko 30 nowych miejsc dla dzieci w wieku 6-36 miesięcy.Pod koniec marca rozpoczął się remont wiaduktu przy ul. Krakowskiej. Prace obejmą m.in.: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, wymianę izolacji na moście, odtworzenie elementów pomostu wiaduktu, modernizację odwodnienia, modernizację konstrukcji, a także wykonanie nowych barier ochronnych i montaż 4 lamp LED. Koszt remontu to ponad milion złotych, ponad połowa pieniędzy pochodzi  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Postaramy się to zrobić w jak najkrótszym czasie, żeby zamknięcie było jak najkrótsze. Szacujemy, że nie powinno to trwać dłużej niż cztery tygodnie, ale musimy uwzględnić warunki atmosferyczne - wyjaśnia Jacek Madziara, kierownik budowy z Zakładu Budownictwa Mostowo-Drogowego.

 

 


adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Boguszów Gorce  |   inwestycje  |   remonty  |  

Okradł swojego dziadka

Droga przez mękę - jedziemy ul. 1 Maja

Zaczynają się odbiory zrewitalizowanych kamienic na ul. Zajączka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij