Menu

Nazwał radnego ''pisowskim nieukiem''

Czarne chmury nad burmistrzem Kłodzka, Michałem Piszko. Ruszył proces burmistrza za nazwanie jednego z radnych "pisowskim nieukiem". Burmistrz Piszko powołuje się przed sądem na uniewinnienie Jakuba Żulczyka za "debila", skierowanego w stronę prezydenta Andrzeja Dudy.
Nazwał radnego ''pisowskim nieukiem''
Proces w sprawie „pisowskiego nieuka" ruszył w czwartek. Burmistrz Kłodzka Michał Piszko nazwał radnego  Stanisława Bartczaka „pisowiskim nieukiem" kilkakrotnie - donosi Gazeta Wyborcza. Sytuacja miała miejsce między innymi podczas komisji skarg i wniosków kłodzkiej rady miasta. 
 
- Proszę przeczytać trzeci punkt tej skargi: „Nakazanie burmistrzowi miasta Kłodzka, aby wydał radnemu Stanisławowi Bartczakowi pisemne oświadczenie, że Gmina Miejska Kłodzko nie przekazywała na rzecz Towarzystwa im. Św. Brata Alberta Koło Kłodzkie drewna pochodzącego z wycinki" – mówił podczas sesji. - Przecież w tej odpowiedzi do radnego napisałem, że przekazywałem. Co za nieuk pisał tę skargę? To są kpiny, dlatego ja się tutaj denerwuję? Bo ja mam tego serdecznie dość, tych głupich ataków ze strony radnego Bartczaka, pisowskiego nieuka. Tyle. - czytamy w Gazecie Wyborczej.

- Głupota, która się po prostu wylewa, jest tak deprymująca i denerwująca. (...) Dlatego mówię takie ostre słowa w stosunku do radnego Bartczaka, bo do tego człowieka nie trafiają racjonalne argumenty - cytuje burmistrza Piszkę dziennik. 
 
 
Radny Stanisław Bartczak poczuł się znieważony i wniósł do sądu akt oskarżenia przeciw burmistrzowi.  W rozmowie z "Wyborczą" mówił, że nastąpiła kumulacja ataków na niego za to, że złożył ponad 80 interpelacji, co w gminie uważają za wyjątkową złośliwość i że jest z PiS. Odbiera mu się też głos na sesjach.
 
Przed sądem rozpoczął się proces.  Obrońca burmistrza, jak donosi dziennik, powoływał się na przypadek pisarza Jakuba Żulczyka, który niespełna dwa lata temu we wpisie w mediach społecznościowych nazwał prezydenta Andrzeja Dudę „debilem". Żulczyk został uniewinniony.
 
opr. adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hahaha (17 kwietnia 2022 14:02)
Cytuję użytkownika: Gość
Je*b*a*c PiS i nie debila Bartczaka.
S p i e r d a l a j ty i m b e c y l u.
miłośnik emerytowanego zbawcy (10 kwietnia 2022 10:14)
coś mi się zdaje, że w przypadku tego radnego to nie jest zniewaga tylko stwierdzenie faktu, sąd jako dowód w sprawie powinien wziąć fakt , że zaplecze intelektualne Jarozbawa to niejaki Marek Suski ( kudy panu radnemu do mister Suskiego ? )
CAR MIKOLAJ I ROMANOW (9 kwietnia 2022 11:57)
Cytuję użytkownika: Gość
Je*b*a*c PiS i nie debila Bartczaka.
„Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę.”
Do lemingokoków (9 kwietnia 2022 11:28)
Cytuję użytkownika: Gość
Je*b*a*c PiS i nie debila Bartczaka.
Wypiedralaj kretynie.
Gość (9 kwietnia 2022 10:03)
Je*b*a*c PiS i nie debila Bartczaka.

Dodaj komentarz

Kłodzko  |   Michał Piszko  |   sąd  |   zniewaga  |  

Morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin - prokuratura zaskarżyła wyrok

Sprawa ''PiS-owskiego nieuka'' wraca do sądu

Pochwalał wojnę na Ukrainę - grozi mu 5 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij