Menu

Wieża na Wzgórzu Gedymina prawie gotowa

Budowa wieży widokowej na Wzgórzu Gedymina na finiszu. Metalowa konstrukcja już stoi. 
 

Wieża na Wzgórzu Gedymina prawie gotowa

Wieża kosztować będzie ponad 2 mln zł. a jej budowa to część większego projektu. Oprócz wieży widokowej zostanie wybudowany w Parku Zdrojowym amfiteatr, a na Wzgórzu Gedymina zostaną zagospodarowane tereny wokół stawów.

Całość zostanie podzielona na trzy poziomy skomunikowane ze sobą łagodną pochylnią spiralnie po obwodzie konstrukcji, platformy wykonane zostaną z desek drewnianych — modrzew europejski. Powierzchnia zabudowy wieży to 113,09 m kw, wysokość całkowita 30,04 m, wysokość platformy widokowej 26,85 m, wysokość tarasu (balkon pośredni) 16,43 m, średnica obiektu 6 m.adm
foto: Gmina Szczawno Zdrój
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Janek (15 kwietnia 2022 19:26)
Zimą wejście tylko z założonymi rakami na buty.... szkoda tylko , że musieli wyciąć tyle drzew!!!
Ale lipa (14 kwietnia 2022 16:41)
Za 2 000 000 zł to POwinna być wieża pozłacana z kryształowymi schodami i bursztynowymi POręczami oraz windą dla niepełnosprawnych a to g ó w n o na focie warte tyle co cena złomu w skupie metali plus robocizna.
Ratuszowe wojenki (14 kwietnia 2022 13:35)
Fedoruk wybudował wieżę wcześniej niż Szełemej przy Harcówce, to go teraz z żabiej perspektywy zatakowali.
Gosc (13 kwietnia 2022 6:09)
Puyin wyladuje swoimi su i toczkami
Boguś (12 kwietnia 2022 17:56)
Cytuję użytkownika: Walbrzyszanin (11 kwietnia 2022 11:01)
Widzę, że porą zimową oraz deszczową gdy będzie ślisko na tej nawierzchni drewnianej będzie mega niebezpiecznie, zapewne często gmina będzie wypłacała kolejne odszkodowania
Wystarczy ze postawią tablicze że w okresie zimowym zakaz wstepu i gówno dostaniez dzbanie :)
ja (12 kwietnia 2022 7:32)
Zdjęcia robione kalkulatorem? Może redakcja pomarańczowej kropki zrobi zrzutkę na jakiś aparat fotograficzny dla dziennikarzy?
ja (12 kwietnia 2022 7:20)
Cytuję użytkownika: Emeryt dyplomowany
O, da radę wjechać motocyklem. Może i samochodem. Nie wiem jak z zawróceniem na platformie widokowej, najwyżej zjadę na wstecznym. Będzie wystarczająco miejsc parkingowych na szczycie?
Da radę wózkiem inwalidzkim i z wózkiem dziecięcym. Czy to nie wystarczający argument?
Alex (11 kwietnia 2022 22:29)
Podobno jest ale z Piaskowej Góry jej nie widać ????
Kaskader (11 kwietnia 2022 20:56)
Czyli można już sobie zaplanować jakiś ekstremalny podjazd albo zjazd na byle czym z ewentualnym zbijaniem pionków na trasie. Bedzie jakies ograniczenie prędkości?
Turysta (11 kwietnia 2022 20:02)
Wieża będzie miała obrotową bramkę, więc nie da się wjechać motocyklem czy rowerem. Od biedy z hulajnogą lub składakiem się człowiek przeciśnie. Przypuszczam, że w razie oblodzenia bramka będzie zamykana na klucz i tyle.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Zwiedzili TVN i Warszawę

Bałwan w Szczawnie Zdroju

''Obrotowe znaki'' - prokuratura wszczęsła śledztwo

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij