Menu

Trenują szachy już od przedszkola

Wiosenny Turniej Szachowy był doskonałą okazją, by dzieciaki z Wałbrzycha i okolic przetestowały swoje umiejętności w praktyce, mierząc się ze swoimi równieśnikami. W Niepublicznej Szkole Podstawowej i Przedszkolu Clever szachów uczy się już od najmłodszych lat.

Trenują szachy już od przedszkola
Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych szachistów z aglomeracji wałbrzyskiej. Lista uczestników została zamknięta na długo przed rozpoczęciem turnieju. Jest to dla małych szachistów okazja do podniesienia swojej kategorii szachowej. Od początku istnienia Szkoły Podstawowej Fundacji, czyli od 31 lat szachy stanowią tu ważny element edukacyjny.
 
- Szachy mają ogromny wpływ na funkcje kognitywne, to znaczy wszystko, co kojarzy nam się ze sprawnym funkcjonowaniem mózgu, czyli koncentrację, pamięć, inteligencję emocjonalną, pamięć przestrzenną, cierpliwość. To najważniejsze elementy, na które wpływają szachy. W Cleverze jest taka zasada, że "najciekawsze rzeczy dzieją się na lekcjach a szachy w programie nauczania są tu od ponad 30 lat, od początku funkcjonowania placówki. Dzisiejsza wysoka frekwencja pokazuje, że dzieciaki chcą grać, interesują się szachami, chcą się rozwijać i oby tak dalej - mówi Krzysztof Bartosik, nauczyciel Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Clever.
 
 
Zajęcia szachowe prowadzone są w Cleverze w ramach lekcji matematyki a także w Przedszkolu.
 
- W formie zabawy wprowadzamy szachy dla dzieci w wieku 4-5 lat. Kończąc "zerówkę" dzieci są już przygotowane, by swobodnie rozegrać partię szachową - zapewnia Krzysztof Bartosik. 
 
 
Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. O kolejności zdobytych miejsc decydowała liczba zdobytych    punktacja Buchholza, progres, liczba zwycięstw.
 
Najlepszymi zawodnikami okazali się:
1. Anna - Maria Michalska z klubu szachowego Goniec Żarów
2. Remigiusz Olejarczyk
 
 
3 Kacper Weglarz
 
W kategorii do lat 9:
Krystian Paluch
Najlepsza dziewczynka do lat 9:
Hanna Kasendra
 
Do lat 11:
Kacper Węglarz
 
Do lat 13:
Jakub Marczyk
 
 
opr.plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

szachy  |   szkoła  |   edukacja  |   uczniowie  |   clever  |  

Szychta Szkolna na rozpoczęcie Barbórki

Dni Otwarte na Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Wałbrzyski program kosmiczny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij