Menu

Pożar zabrał im dom

W wyniku pożaru stracili mieszkanie, które remontowali od wielu miesięcy. Noc spędzili w samochodzie. Chcą odbudowac spalony dom ale ogrom prac, przerasta ich możliwości.

Pożar zabrał im dom
Magda i Grzegorz układali sobie życie w spokojnej miejscowości Kalno w gminie Żarów. Przez ostatnie pół roku remontowali mieszkanie i byli już praktycznie na finiszu ale wszelkie plany zniweczył nagły pożar, który wybuchł w niedzielę 10 kwietnia w południe.
 
- Nam nic się nie stało. Byliśmy w tym czasie w odwiedzinach u moich rodziców. Mieszkanie i duża część budynku została jednak poważnie uszkodzona. Na parterze mieszkały babcia i ciocia Grzegorza i ich mieszkanie zostało zalane podczas gaszenia pożaru - mówi Magdalena.
 
 
Nieoficjalnie ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar mógł zostać wzniecony przez osoby trzecie. Przyczyny badają nadal biegli z zakresu pożarnictwa.
 
 
Kobiety z parteru znalazły schronienie u rodziny. Magda i Grzegorz mieszkali z czterema dużymi psami, z którymi nie chcą się rozstać, dlatego pierwszą noc po pożarze spędzili w samochodzie. Mieszkanie nie było ubezpieczone, bo jak twierdzą poszkodowani zamierzali zająć się formalnościami w tym tygodniu i po prostu nie zdążyli. Są jednak zdeterminowani by odbudować zniszczony dobytek ale ogrom prac przerasta ich możliwości, dlatego proszą o wszelką możliwą pomoc. Najbardziej potrzebne są obecnie materiały budowlane. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 530 078 076. Pomoc zadeklarował już burmistrz Żarowa a wsparcie zostanie przekazane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
 
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Żarów  |   pożar  |   pogorzelcy  |   pomoc  |   112  |  

Znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi - rozpoczął się proces

Pożar w stajni na Szczawienku

Rodzina z Ukrainy poszukuje mieszkania

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij