Menu

100 urodziny Pani Karoliny

Urodziła się dokładnie 100 lat temu, 11 kwietnia 1922 roku. Pani Karolina Duńkowska skończyła 100 lat, jest babcią czwórki wnuków i prababcią piątki prawnuków.

 

100 urodziny Pani Karoliny
Ten wyjątkowy dzień Pani Karolina spędziła w gronie rodziny i przyjaciół, którzy życzyli kolejnych stu lat w zdrowiu. Listy gratulacyjne z tej wyjątkowej okazji przesłał prezydent Andrzej Duda oraz Wojewoda Dolnośląski, a Zastępca Prezydent Świdnicy, Jerzy Żądło i dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich, Apolonia Kawka-Szczygieł przekazali nagrodę okolicznościową. 
 
 
Szacowna jubilatka urodziła się 11 kwietnia 1922 roku we wsi Hałuszczyńce. Miała dwie siostry i czterech braci. Po ukończeniu szkoły podstawowej zdobyła zawód krawcowej. W 1940 roku wyszła za mąż za Bronisława. W 1943 roku mąż został powołany do wojska, aby walczyć z okupantem. Panią Karolinę zwolniono z tego obowiązku, gdyż była jedyną opiekunką starego i schorowanego dziadka.

Po zakończeniu wojny małżeństwo przesiedliło się na ziemie odzyskane, do wsi Ownice - obecne województwo lubuskie i objęli gospodarstwo rolne. W 1946 roku została mamą syna Ryszarda, a w 1949 roku - córki Leontyny. Gdy dzieci ukończyły szkołę podstawową, wysyłali je do szkoły średniej do Świdnicy. W 1965 roku postanowili się przeprowadzić do Świdnicy, aby być bliżej syna i córki. Pani Karolina rozpoczęła pracę w Spółdzielni „Nowe Życie” i pracowała tam do przejścia na emeryturę. 
 
Jubilatka jest babcią czwórki wnuków i prababcią piątki prawnuków.

adm
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

Jestem zaskoczony (12 kwietnia 2022 17:45)
A co nas obchodzi Świdnica skoro to portal o Wałbrzychu.Piszcie o Wałbrzychu i dokonaniach radnych i ratusza.
Józek (12 kwietnia 2022 16:39)
Pani Karolina ma szczęście, że nie mieszka w Wałbrzychu, bo na pierwszym planie Szełemej świeciłby gębą. Następnej setki życzę.

Dodaj komentarz

W Świdnicy już swiątecznie, ale dekoracji jest mniej

Koncert dla fanów grunge i inne aktualności świdnickiej sceny...

Świdnica: Rozpoczęła się renowacja Pomnika Zwycięstwa na pl....

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij