Menu

Tak Fedoruk manipuluje o składce LOT

To nie prezes LOT Anna Żabska, a burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk kłamie w sprawie składki członkowskiej samorządów w Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Żabska od wielu tygodni powtarza gdzie może, że podwyżka dla gmin będzie obowiązywać tylko w tym roku. Fedoruk najwyraźniej udaje, że tego nie widzi, ani nie słyszy. Wbrew faktom, spotkaniom i dokumentom. 
 
Tak Fedoruk manipuluje o składce LOT
- Pani prezes Anna Żabska skłamała mówiąc, że uchwała jest jednorazowa… Chcę, żeby to wybrzmiało, i chcę żebyście to Państwo jednoznacznie wiedzieli. Powiedziała to kilkakrotnie, że jest to uchwała jednorazowa. Jest to nieprawda. Uchwała jest jednoznaczna – od tego roku ma być corocznie po 40 tys. zł. Tego nie powinno się taić, nie powinno się tak mówić, powinno się mówić jaka jest prawda… – stwierdził 28 marca br., podczas sesji Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju, burmistrz Marek Fedoruk, odnosząc się do uchwały Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracja Wałbrzyska w sprawie podwyższenia rocznej składki samorządów do 30 tys. zł i obietnic prezeski LOT AW, że będzie ona obowiązywać tylko w 2022 r. 
 
Jaka jest prawda?

Kłamie Anna Żabska, publicznie znana z solidności i dotrzymywania słowa w biznesie, czy może Marek Fedoruk manipuluje i zataja przed radnymi oraz mieszkańcami niewygodne fakty?
 
Prawda jest taka, że składka członkowska w LOT AW dla samorządów wynosić będzie w tym roku 30 tys. zł, a nie 40 tys. zł, jak powiedział Fedoruk podczas sesji. 
 
Prawdą jest, że w uchwale LOT AW nie ma okresu obowiązywania opłaty (czy opłata tylko na rok 2022 czy również na lata kolejne?). Literalnie postanowiono: „Z dniem 01.01.2022 r. ustala się wysokość rocznej składki członkowskiej dla członków zwyczajnych (…)”. 
 
Opłata ta będzie obowiązywać do czasu podjęcia kolejnej uchwały. I zazwyczaj o wysokości opłat członkowie dyskutują co roku przy okazji uchwalania budżetu organizacji. I to fakt.
 
Faktem jest także, że burmistrz Fedoruk nie powiedział radnym Szczawna, zarzucając kłamstwo Annie Żabskiej, że wielokrotnie członkowie LOT, czyli on osobiście i przedstawiciele gminy Szczawno-Zdrój, byli w różnych formach informowani przez prezes stowarzyszenia, że uchwała LOT AW jest jednak jednorazowa.
 
Świadczą o tym m.in. dokumenty, do których dotarliśmy. Wynika z nich, że zarząd LOT AW wielokrotnie tłumaczył potrzebę podniesienia wysokości składki i zaznaczał, że jest to potrzeba wyłącznie na rok 2022, spowodowana potrzebą zebrania kapitału własnego na udział w projektach promocyjnych. Dokumenty te oraz tematyka spotkań z członkami LOT są doskonale znane burmistrzowi Fedorukowi.
 
Już 11 stycznia Żabska spotkała się z przedstawicielami samorządów, gdzie informowała o potrzebie zwiększenia składek członkowskich na rok 2022 i że będą one obowiązywały tylko w tym roku. Potwierdziliśmy to w rozmowach z samorządowcami z naszego regionu uczestniczącymi w tym spotkaniu. Nasi rozmówcy – wbrew temu, co opowiada Marek Fedoruk – słyszeli o jednorazowym, a nie wieloletnim podwyższeniu składki.  
 
 
 
Nikt ze Szczawna Zdroju nie pojawił się na spotkaniu zarządu LOT AW z samorządowcami, mimo osobistego zaproszenia Marka Fedoruka.
 
Było za to indywidualne spotkanie Anny Żabskiej z Markiem Fedorukiem, do którego doszło 13 stycznia. Prezes LOT AW osobiście pojechała wytłumaczyć burmistrzowi Szczawna kwestię wysokości składki i zapewniła o jednorazowej podwyżce. Z naszych ustaleń wynika, że burmistrz Fedoruk ze zrozumieniem odniósł się do pomysłu i deklarował jego wsparcie. O tym Fedoruk już milczy.
 
Burmistrz Szczawna nie mówi także radnym i mieszkańcom o treści listu prezeski LOT AW datowanego na 20 stycznia 2022 r., który otrzymał. Anna Żabska opisała w nim projekt „Infomost pomiędzy Polską a Czechami” i korzyści dla Szczawna-Zdroju oraz potrzebę jednorazowego podniesienia składki.

"Zarząd Stowarzyszenia zwraca się z prośbą o rozważenie i podjęcie decyzji w sprawie podniesienia tegorocznej składki dla samorządów do kwoty 30 000 zł. Zgromadzone środki będą stanowić podstawę do realizacji ww. projektu oraz pozwolą na aplikowanie o kolejne pieniądze na działania LOT AW. Zaznaczam przy tym, że podniesienie składki będzie jednorazowe i będzie obejmować jedynie rok 2022".
 
Również 31 stycznia, podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia LOT AW, Anna Żabska informowała o jednorocznej podwyżce opłat na rok 2022. W protokole zapisano: „prezes Anna Żabska] zaznaczyła przy tym, że wskazana w uchwale wysokość składek dla jednostek samorządów terytorialnych będzie obowiązywała tylko w roku 2022, a w ostatnim kwartale 2022 r. na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia, Zarząd przedłoży uchwałę o przywróceniu poprzednio obowiązujących składek począwszy od roku 2023”. Był nawet pomysł, żeby od razu przegłosować uchwałę o wysokości składek na 2023 rok, czyli jej obniżeniu do „starego” poziomu, ale ostatecznie do tego nie doszło. 
 
Burmistrz Fedoruk nie uczestniczył w zebraniu członków LOT AW 31 stycznia, ale przedstawiciel Szczawna-Zdroju – Andrzej Gniatkowski - tak. Nie zaakceptował wówczas treści uchwały LOT AW, tłumacząc to zapowiadaną dyskusją o wysokości opłaty podczas sesji Rady Miejskiej Szczawna.  
 
Mimo kilku zapewnień prezes Żabskiej o jednorazowej potrzebie podwyżki składki i wewnętrznych, nieoficjalnych jeszcze, ustaleniach członków stowarzyszenia, co wynika z treści protokołów, burmistrz Fedoruk wciąż zarzuca kłamstwo Annie Żabskiej. Mało tego. Nadąsany wysokością jednorazowej podwyżki opłaty członkowskiej, zapowiada wyjście Szczawna-Zdroju ze stowarzyszenia.
 
Ostateczną decyzję w tej sprawie mają podjąć radni uzdrowiska na najbliższej sesji.

tch
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Basia (30 kwietnia 2022 16:57)
żaba jest obślizgla nie ma honoru za grosz, ma tylko instynkt przetrwania ale nikt tego czegoś nie lubi
Odsłuchowy (20 kwietnia 2022 18:25)
Mam na to w y j e b a n e kto kogo wali w rogi.
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (16 kwietnia 2022 11:46)
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek
Drogo, drożej a zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej! Za świąteczne produkty na stół wielkanocny Polacy mogą zapłacić nawet40% więcej niż w zeszłym roku❌ Gdy szalejąca inflacja niszczy kieszenie Polaków, władza wymienia zniszczone samochody i nagradza siebie premiami???? Tak wygląda #PaństwoPiS raty kredytu drogie
TO PO-JEBY JAKIES SWIET OBCHODZA? PO-JEBY ZYDOKOKOMUCHY OBCHODZA SWIETA WIELKANOCNE? SWIETA ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA CHRYSTUSA? SZOK! CHYBA PIEKLO ZAMARZLO CO PO-JEBY?
odp dlaczego twój ruch się tak brata z carem rosji korvin mówi na putina król
De il (16 kwietnia 2022 8:48)
Tutaj to można co najwyżej sie wysrać... w tej gazecie... Jak piszemy komentarz treściwy i bez obelg, to jest usuwany, a jak inni piszą w tonie ścieku, to jest WOW...
Radny Langer wzburzony postawą prezydenta Szełemej (15 kwietnia 2022 18:58)
Nowy punkt gastronomiczno-garmażeryjny ruszył tej wiosny przy ul. 1 Maja w pobliżu Placu Kościelnego w Wałbrzychu. Co serwują? Proponują naleśniki na słodko oraz owocowo, a także na słono i pikantnie, do tego krokiety, pankejki i pierogi. Do tego napoje zimne i ciepłe. Ceny rozsądne.
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (15 kwietnia 2022 16:59)
Cytuję użytkownika: jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek
Drogo, drożej a zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej! Za świąteczne produkty na stół wielkanocny Polacy mogą zapłacić nawet40% więcej niż w zeszłym roku❌ Gdy szalejąca inflacja niszczy kieszenie Polaków, władza wymienia zniszczone samochody i nagradza siebie premiami???? Tak wygląda #PaństwoPiS raty kredytu drogie
TO PO-JEBY JAKIES SWIET OBCHODZA? PO-JEBY ZYDOKOKOMUCHY OBCHODZA SWIETA WIELKANOCNE? SWIETA ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA CHRYSTUSA? SZOK! CHYBA PIEKLO ZAMARZLO CO PO-JEBY?
Xyz (15 kwietnia 2022 16:14)
A wystarczyło w uchwale zapisać że to składka jednorazowa. Skoro tego zapisu nie ma, to autor broniący Zabrskiej z taką zawziętością, powinien na początku podać, że jest to tekst sponsorowany. Tyle.
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (15 kwietnia 2022 15:12)
Drogo, drożej a zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej! Za świąteczne produkty na stół wielkanocny Polacy mogą zapłacić nawet40% więcej niż w zeszłym roku❌ Gdy szalejąca inflacja niszczy kieszenie Polaków, władza wymienia zniszczone samochody i nagradza siebie premiami???? Tak wygląda #PaństwoPiS raty kredytu drogie
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (15 kwietnia 2022 14:36)
Drogo, drożej a zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej! Za świąteczne produkty na stół wielkanocny Polacy mogą zapłacić nawet 20% więcej niż w zeszłym roku❌ Gdy szalejąca inflacja niszczy kieszenie Polaków, władza wymienia zniszczone samochody i nagradza siebie premiami???? Tak wygląda #PaństwoPiS❗
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (15 kwietnia 2022 14:02)
Cytuję użytkownika: burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk łże
jak nie chcę Szczawno to ch*j w dupę wam wyjebane mam na to bez was czy wami
przecież nikt ich nie zmusza do tego kacyk pisu bo nie było wycia syren hihi tylko dlaczego kłamię
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Zwiedzili TVN i Warszawę

Bałwan w Szczawnie Zdroju

''Obrotowe znaki'' - prokuratura wszczęsła śledztwo

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij