Menu

Niedzielski: stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany

- Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane – wyjaśnił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany.

Niedzielski: stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany
Szef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News podkreślił, że prowadzone są analizy prawne związane z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.
 
- Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny – zaznaczył.
 
Pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, odpowiedział, że ministerstwo z uwagą patrzy na ostatnią rekomendację EMA, która zaleciła szczepienia czwartą dawką osób powyżej 80 lat.
 
 
Przekazał, że w najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja, a dzisiaj – w czwartek – zbiera się sztab, który to rozwiązanie będzie analizował.
 
- To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu – powiedział.
 
Niedzielski dodał, że ministerstwo patrzy również na działania innych krajów, które szczepią czwartą dawką osoby z upośledzoną odpornością. 

adm
foto: ilustracje
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lolek (19 kwietnia 2022 0:14)
Tylko niecałe 60% Polaków przyjęło pierwszą i drugą dawkę preparatu, podczas gdy w UK liczba głupich ludzi przekroczyło ponad 75% mieszkańców.
·························· (16 kwietnia 2022 0:04)
········· "Ministerstwo zdrowia nie będzie już publikować codziennych raportów dotyczących covidowych zakażeń. Powód? Spadło zainteresowanie wśród społeczeństwa. " –––––––––––––––––––––>Rzecznik Niedzielskiego, Wojciech Andrusiewicz ogłosił, że piątek jest ostatnim dniem, w którym przedstawiono dobowe dane covidowe.Dane będą teraz podawane w odstępach tygodniowych. Zestawienia tygodniowe wraz z informacją o hospitalizacji będą prezentowane w każdą środę” – oświadczył rzecznik MZ. ––––––––––––––––––––> co mają publikować że umiera na covid już ponad 45 % zaszczepionych , bo preparat nie chroni przed niczym
·························· (14 kwietnia 2022 19:53)
Zgony codzienne zaszczepionych od 1 do 28 marca (po 28 marca danych już nie ma a powinny być conajmniej 2 aktualizacje, być może już nie bedą publikować zgonów z podzialem na zaszczepionych oraz niezaszczepionych bo odsłaniają te statystyki kompromitację programu szczepień) ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––> 1 marzec: 44,7 % ··························· 2 marzec: 39,8 % ·························· 3 marzec: 38,3 % ·························· 4 marzec: 40,2 % ·························· 5 marzec: 30 % ·························· 6 marzec: 33,3 % ·························· 7 marzec: 43,3 % ·························· 8 marzec: 32,9 % ·························· 9 marzec: 43,4 % ·························· 10 marzec: 35,5 % ·························· 11 marzec: 53,5 % ·························· 12 marzec: 50 % ·························· 13 marzec: 0 % ·························· 14 marzec: 35,3 % ·························· 15 marzec: 47,6 % ·························· 16 marzec: 41,0 % ·························· 17 marzec: 46,7 % ·························· 18 marzec: 47,5 % ·························· 19 marzec: 41,6 % ·························· 20 marzec: 33,3 % ·························· 21 marzec: 38,3 % ·························· 22 marzec: 50 % ·························· 23 marzec: 44,5 % ·························· 24 marzec: 44,5 % ·························· 25 marzec: 32,9 % ·························· 26 marzec: 85,7 % ·························· 27 marzec: 100 % ·························· 28 marzec: 43,6 %
·························· (14 kwietnia 2022 19:33)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
adam N i ta cała banda zbrodniarzy już dawno powinna użyźniać glebę, a nie pie-ić o nieistniejącej chorobie, chcą nam na jesień albo i już w maju zrobić : Chińczycy szykują kolejną P@NDEMIĘ?! Wróci TERROR sanitarny? https://banbye.com/watch/v_V5uuHP-bh6WP ;https://banbye.com/watch/v_9lSsvD9Pac6L ; https://banbye.com/watch/v_PwBjlS5Y9W7a ; zamknięto cały szanghaj, ludzie w domach umierają z głodu, na nagraniach widać ludzi skaczących z budynków, za chwilę ta śmieszna wojenka się skończy i będziemy mieć TERROR SANITARNY !!!!
Odnośnie Chin i aktualnych zajść w Szanghaju to są trzy wersje splotu wydarzeń ––––––––––––––––> 1. próba wywołania na terenie Europy i innych państw kolejnej fali strachu wirusem i rujnowanie gospodarek , systemu opieki zdrowotnej , osłabienie państw ······················ 2.wymówka do blokowania chińskich portów przeładunkowych pod pretekstem pandemii a celem jest to co wczesniej czyli zerwanie łancuchów dostaw i globalna ruina gospodarek światowych ······················ 3. rozgrywki węwnętrzne miedzy komunistami , ponoć Szanghaj jest bardziej otwarty na zachodnie wpływy i lockdown może być chęcią utrącenia watażków lokalnych by zrzucić na nich odpowiedzialność za tragedię w Szanghaju
o (14 kwietnia 2022 15:12)
Wydał taki komunikat bo kasy zabrakło i już nie ma mu czego kraść.
analityk medyczny (14 kwietnia 2022 12:30)
adam N i ta cała banda zbrodniarzy już dawno powinna użyźniać glebę, a nie pie-ić o nieistniejącej chorobie, chcą nam na jesień albo i już w maju zrobić : Chińczycy szykują kolejną P@NDEMIĘ?! Wróci TERROR sanitarny? https://banbye.com/watch/v_V5uuHP-bh6WP ;https://banbye.com/watch/v_9lSsvD9Pac6L ; https://banbye.com/watch/v_PwBjlS5Y9W7a ; zamknięto cały szanghaj, ludzie w domach umierają z głodu, na nagraniach widać ludzi skaczących z budynków, za chwilę ta śmieszna wojenka się skończy i będziemy mieć TERROR SANITARNY !!!!

Dodaj komentarz

koronawirus  |   covid  |   Niedzielski  |   Ministerstwo Zdrowia  |  

Koronawirus: od 12 do 18 maja wykryto 2534 zakażenia, zmarło 66 osób

Pilotażowy program rehabilitacji dla pacjentów po przejściu...

Nie ma stanu epidemii, jest stan zagrożenia epidemicznego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij