Menu

Niedzielski: stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany

- Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane – wyjaśnił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany.

Niedzielski: stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany
Szef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News podkreślił, że prowadzone są analizy prawne związane z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.
 
- Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny – zaznaczył.
 
Pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, odpowiedział, że ministerstwo z uwagą patrzy na ostatnią rekomendację EMA, która zaleciła szczepienia czwartą dawką osób powyżej 80 lat.
 
 
Przekazał, że w najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja, a dzisiaj – w czwartek – zbiera się sztab, który to rozwiązanie będzie analizował.
 
- To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu – powiedział.
 
Niedzielski dodał, że ministerstwo patrzy również na działania innych krajów, które szczepią czwartą dawką osoby z upośledzoną odpornością. 

adm
foto: ilustracje
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lolek (19 kwietnia 2022 0:14)
Tylko niecałe 60% Polaków przyjęło pierwszą i drugą dawkę preparatu, podczas gdy w UK liczba głupich ludzi przekroczyło ponad 75% mieszkańców.
·························· (16 kwietnia 2022 0:04)
········· "Ministerstwo zdrowia nie będzie już publikować codziennych raportów dotyczących covidowych zakażeń. Powód? Spadło zainteresowanie wśród społeczeństwa. " –––––––––––––––––––––>Rzecznik Niedzielskiego, Wojciech Andrusiewicz ogłosił, że piątek jest ostatnim dniem, w którym przedstawiono dobowe dane covidowe.Dane będą teraz podawane w odstępach tygodniowych. Zestawienia tygodniowe wraz z informacją o hospitalizacji będą prezentowane w każdą środę” – oświadczył rzecznik MZ. ––––––––––––––––––––> co mają publikować że umiera na covid już ponad 45 % zaszczepionych , bo preparat nie chroni przed niczym
·························· (14 kwietnia 2022 19:53)
Zgony codzienne zaszczepionych od 1 do 28 marca (po 28 marca danych już nie ma a powinny być conajmniej 2 aktualizacje, być może już nie bedą publikować zgonów z podzialem na zaszczepionych oraz niezaszczepionych bo odsłaniają te statystyki kompromitację programu szczepień) ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––> 1 marzec: 44,7 % ··························· 2 marzec: 39,8 % ·························· 3 marzec: 38,3 % ·························· 4 marzec: 40,2 % ·························· 5 marzec: 30 % ·························· 6 marzec: 33,3 % ·························· 7 marzec: 43,3 % ·························· 8 marzec: 32,9 % ·························· 9 marzec: 43,4 % ·························· 10 marzec: 35,5 % ·························· 11 marzec: 53,5 % ·························· 12 marzec: 50 % ·························· 13 marzec: 0 % ·························· 14 marzec: 35,3 % ·························· 15 marzec: 47,6 % ·························· 16 marzec: 41,0 % ·························· 17 marzec: 46,7 % ·························· 18 marzec: 47,5 % ·························· 19 marzec: 41,6 % ·························· 20 marzec: 33,3 % ·························· 21 marzec: 38,3 % ·························· 22 marzec: 50 % ·························· 23 marzec: 44,5 % ·························· 24 marzec: 44,5 % ·························· 25 marzec: 32,9 % ·························· 26 marzec: 85,7 % ·························· 27 marzec: 100 % ·························· 28 marzec: 43,6 %
·························· (14 kwietnia 2022 19:33)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
adam N i ta cała banda zbrodniarzy już dawno powinna użyźniać glebę, a nie pie-ić o nieistniejącej chorobie, chcą nam na jesień albo i już w maju zrobić : Chińczycy szykują kolejną P@NDEMIĘ?! Wróci TERROR sanitarny? https://banbye.com/watch/v_V5uuHP-bh6WP ;https://banbye.com/watch/v_9lSsvD9Pac6L ; https://banbye.com/watch/v_PwBjlS5Y9W7a ; zamknięto cały szanghaj, ludzie w domach umierają z głodu, na nagraniach widać ludzi skaczących z budynków, za chwilę ta śmieszna wojenka się skończy i będziemy mieć TERROR SANITARNY !!!!
Odnośnie Chin i aktualnych zajść w Szanghaju to są trzy wersje splotu wydarzeń ––––––––––––––––> 1. próba wywołania na terenie Europy i innych państw kolejnej fali strachu wirusem i rujnowanie gospodarek , systemu opieki zdrowotnej , osłabienie państw ······················ 2.wymówka do blokowania chińskich portów przeładunkowych pod pretekstem pandemii a celem jest to co wczesniej czyli zerwanie łancuchów dostaw i globalna ruina gospodarek światowych ······················ 3. rozgrywki węwnętrzne miedzy komunistami , ponoć Szanghaj jest bardziej otwarty na zachodnie wpływy i lockdown może być chęcią utrącenia watażków lokalnych by zrzucić na nich odpowiedzialność za tragedię w Szanghaju
o (14 kwietnia 2022 15:12)
Wydał taki komunikat bo kasy zabrakło i już nie ma mu czego kraść.
analityk medyczny (14 kwietnia 2022 12:30)
adam N i ta cała banda zbrodniarzy już dawno powinna użyźniać glebę, a nie pie-ić o nieistniejącej chorobie, chcą nam na jesień albo i już w maju zrobić : Chińczycy szykują kolejną P@NDEMIĘ?! Wróci TERROR sanitarny? https://banbye.com/watch/v_V5uuHP-bh6WP ;https://banbye.com/watch/v_9lSsvD9Pac6L ; https://banbye.com/watch/v_PwBjlS5Y9W7a ; zamknięto cały szanghaj, ludzie w domach umierają z głodu, na nagraniach widać ludzi skaczących z budynków, za chwilę ta śmieszna wojenka się skończy i będziemy mieć TERROR SANITARNY !!!!

Dodaj komentarz

koronawirus  |   covid  |   Niedzielski  |   Ministerstwo Zdrowia  |  

Mniej Polaków w kościołach

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij