Menu

Wielkanocny piknik w Sokołowsku

Było wspólne malowanie pisanek, śpiewanie i tradycyjny świąteczny żurek.-  tuż przed Wielkanocą, dla uchodźców z Ukrainy przygotowano piknik przedświąteczny.   
Wielkanocny piknik w Sokołowsku
Sanatoria Dolnośląskie jako jedne z pierwszych przyjęły ukraińskich uchodźców tuż po wybuchu wojny. W  ośrodku „Odrodzenie” w Sokołowsku mieszka blisko 50 kobiet z dziećmi.

Podczas przedświątecznego pikniku, w którym oprócz gości z Ukrainy uczestniczyli przedstawiciele lokalnej społeczności, dzieci z miejscowej szkoły i seniorzy z Dziennego Domu Opieki Medycznej, było wspólne malowanie pisanek, śpiewanie i tradycyjny świąteczny żurek.
 
Piknik odwiedzili także wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski i burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.
 
- Jesteśmy gotowi nieść pomoc tak długo jak będzie trzeba. Mamy nadzieję, że ten trudny czas w końcu się skończy i wszyscy będą mogli szczęśliwie wrócić do swoich domów – mówił prezes Zarządu Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o.Tomasz Maciejowski,
 
 

Podczas pikniku nie zabrakło tradycyjnego „zajączka”. Oprócz czekoladowych jajeczek, dzieci otrzymały 2 komputery z dostępem do internetu. Komputery kupiła spółka Wałbrzyski Rynek Hurtowy.

Wszystkie dzieci z Ukrainy w wieku szkolnym trafiły już do szkół w Sokołowsku i Mieroszowie, a 5 kobiet znalazło pracę w Sanatoriach Dolnośląskich.opr. kat
walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Mieroszów  |   Sokołowsko  |   Wielkanoc  |  

W Palmiarni już święta. Widzieliście wielkiego zająca ?

Festiwal ''Grubego'' w Mieroszowie. Mija 50 lat od premiery serialu

Gmina Mieroszów z budżetem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij