Menu

Wałbrzych stolicą sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku

Ponad 50 wystawców pojawi się w Starej Kopalni w weekend 22-23 kwietnia, by zainaugurować sezon turystyczny na Dolnym Śląsku. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą regionu i zaplanowania na przykład nadchodzącej majówki lub wakacji.

Wałbrzych stolicą sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku
To będzie weekend pełen atrakcji dla rodzin, turystów, przewodników i krajoznawców. Swój udział w dwudniowej imprezie na terenie plenerowym Starej Kopalni zapowiedziało już kilkadziesiąt instytucji i atrakcji turystycznych. Wałbrzych na te dwa dni stanie się turystycznym przewodnikiem po Dolnym Śląsku, gdzie zawitają przedstawiciele największych atrakcji naszego województwa.
 
- W Starej Kopalni będziemy gościli ponad 50 wystawców z całego Dolnego Śląska, którzy będą reprezentować wszystkie największe atrakcje turystyczne. Będą obiekty militarne jak Podziemia Osówka, Twierdza Kłodzko, Twierdza Srebrna Góra, wiele zamków i pałaców, ale także obiekty industrialne jak nasza Stara Kopalnia czy Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie. Każdy będzie miał swoje stoisko, a całej imprezie towarzyszyć będzie akcja promocyjna prowadzona przez blogerów i gestorów bazy turystycznej. Szereg instytucji będzie prowadziło także warsztaty i zajęcia edukacyjne m.in. Hydropolis i Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA - wymienia dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik.
 
 
Całe wydarzenie ma na celu pokazanie, jak atrakcyjny turystycznie jest Dolny Śląsk i że w poszukiwaniu wrażeń i ciekawych wyjazdów urlopowych, nie trzeba wybierać się daleko.
 
- Słuchałem audycji w jednej rozgłośni radiowej o nadchodzącym sezonie turystycznym w Europie, gdzie obowiązują jakie zasady i się pogubiłem. Nie wiem, gdzie jest certyfikat covidowy ważny sześć, czy dziewięć miesięcy, gdzie trzeba mieć aktualny test a gdzie zgłosić zameldowanie. Nie ma co ryzykować, że zawrócą nas z lotniska, tylko od razu trzeba założyć, że jedziemy na Dolny Śląsk, który jest krainą bogatą w różne atrakcje - rodzinne, rowerowe, zabytki - zachęca Krzysztof Maj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
 
 
 
- Jesteśmy w środku Europy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą podziwiać dziedzictwo kultury materialnej, ale także w ciszy i spokoju pojeździć rowerem. Dolny Śląsk jest ciągle miejscem do odkrycia. Podobnie brzmi nasze hasło Wałbrzych miejscem do odkrycia i obserwujemy, że to odkrywanie w ostatnich latach, równie z powodu pandemii przyśpieszyło. Widzimy to po większej liczbie turystów i ciekawych wydarzeń - twierdzi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Impreza otwierająca sezon turystyczny odbędzie się w weekend 22-23 kwietnia. Stoiska będą czynne w piątek w godzinach od 12:00 do 18:00 oraz w sobotę od 10:00 do 17:00.
 
Listę wszystkich wystawców znajdziecie TUTAJ.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bronek (22 kwietnia 2022 8:32)
A gdzie Anna Ż.? Świat jest taki nudny bez Anny Ż.
Szczaw i Mirabelka (19 kwietnia 2022 12:11)
Cytuję użytkownika: Misiek
Walbrzych to należy zaorać i posadzić kukurydzę.... szkoda każdej złotówki n promocje tego miasta....
Niedziela w Kłodzku.Tłumy turystów w mieście, drugie tyle na twierdzy.Wałbrzych: tłumy pracowników kopalni i aqua na posterunkach.Oto stolica turystyki.
Zagadka (18 kwietnia 2022 11:58)
Jeden nie pasuje do pozostałych.
Bezradny (17 kwietnia 2022 20:47)
Cytuję użytkownika: Zofia
Wszyscy panowie na zdjęciach trzymają się za genitalia. Czy coś im grozi?
Próbują wszystkich w u.ja zrobić
69 (16 kwietnia 2022 19:30)
Cytuję użytkownika: Misiek
Walbrzych to należy zaorać i posadzić kukurydzę.... szkoda każdej złotówki n promocje tego miasta....
Misiek tobie to należy rowek zaorać i posadzić bratki
Życiowy (15 kwietnia 2022 12:28)
Jak nie wiadomo o co chodzi to, chodzi o pieniądze.
Jan (15 kwietnia 2022 11:59)
Cytuję użytkownika: Zofia
Wszyscy panowie na zdjęciach trzymają się za genitalia. Czy coś im grozi?
Ciekawe spostrzeżenie.
Zofia (15 kwietnia 2022 10:16)
Wszyscy panowie na zdjęciach trzymają się za genitalia. Czy coś im grozi?
PanLach (15 kwietnia 2022 1:22)
Aż się cisną na usta słowa piosenki 'Wałbrzyski syf".
Misiek (14 kwietnia 2022 21:33)
Walbrzych to należy zaorać i posadzić kukurydzę.... szkoda każdej złotówki n promocje tego miasta....

Dodaj komentarz

W 28 godzin wokół gór Wałbrzycha (FOTO)

Wykorzystaj bon turystyczny w Wałbrzychu

Youtuber zaprojektował własną, wałbrzyską wieżę widokową

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij