Menu

Uczniowie dowiedzieli się od policjantów m.in jak zabezpieczyć ślady

Wałbrzyscy policjanci pokazywali uczniom, jak działa służba. Odbyły się Manewry klas policyjnych. Za organizację odpowiadało IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego

Uczniowie dowiedzieli się od policjantów m.in jak zabezpieczyć ślady

Mundurowi przybliżali licealistom specyfikę służby w Policji. Poruszono również temat procesu rekrutacji. Spora część uczniów już teraz deklarowała, że po ukończeniu szkoły chciałaby założyć policyjny mundur.

Uczniowie mieli możliwość z bliska przyjrzeć się pracy policjantów, a także dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja do służby w Policji.

Licealiści  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z techniki kryminalistycznej, podczas których mieli okazję poznać specyfikę tego rodzaju służby. Policjant omówił i pokazał uczniom jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia, ślady i przedmioty. Uczniowie aktywnie i chętnie brali udział w zajęciach.

Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia elementów taktyk i technik interwencji policyjnych oraz samoobrony.

Przećwiczyli też sposób zatrzymania, w tym użycie kajdanek. Mieli również możliwość bezpośrednio zapoznać się ze sprzętem wykorzystanym przez policjantów.

Młodzież miała również możliwość przetestowania swoich umiejętności strzeleckich na specjalnym multimedialnym ekranie, a także zapoznać się z uzbrojeniem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy. Policjanci w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli i przedstawili pistolety, karabinki i inny sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Młodzież mogła z bliska przyjrzeć się prezentowanemu uzbrojeniu, wziąć do ręki rozładowany karabinek, czy też strzelbę.

Dużym zainteresowaniem cieszył się specjalistyczny radiowóz policyjny wykorzystywany przy wypadkach drogowych przez funkcjonariuszy wałbrzyskiej "drogówki".

Policjant zwrócił uwagę młodych ludzi na zachowania i czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz na odpowiedzialność jaka wiąże się z niestosowaniem do przepisów prawa.

 

 

Uświadomił młodzież o zagrożeniach wynikających z używania środków psychoaktywnych, oraz konsekwencje jakie mogą ich czekać jeśli będą prowadzić samochód po użyciu alkoholu, czy narkotyków. Przy użyciu narkogogli i alkogogli licealiści na własnej skórze mogli przekonać się jak zaburzone jest widzenie po alkoholu i po zażyciu środków psychotropowych lub odurzających.

Każdy z uczestników choć przez chwilę chciał poczuć się jak policjant wsiadając za kierownice radiowozu i zakładając policyjną czapkę.

Podczas spotkań z policjantami z poszczególnych pionów, uczniowie mieli możliwość bliżej zapoznać się z całym procesem rekrutacji, a także dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić, aby zostać policjantem.

Duża część młodych osób przyznała, że wybrała naukę w szkole o takim profilu, by móc w przyszłości założyć policyjny mundur i wypowiedzieć słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta ślubuję…”

redakcja@walbrzych24.com

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18

Komentarze

PanLach (15 kwietnia 2022 13:25)
Nauczą ich jak gazować ludzi w sklepie za brak kagańca?
Gość 7 (15 kwietnia 2022 7:24)
W walbrzyskiej komendzie tez się działo i dzieje... Covid na polecenie naczelnika... ciekawe gdzie jest teraz kuchnia... Nożyk do tapet podczas napadu vel urządzenie do rozdzielania tapet... Mistrz co zgubił teczkę Jemsa Bonda z wrocka... Telefony zabrane pracownikom aby udowodnić prawdę zasługi odejścia na emeryturę zastępcy... dyscyplinarki dla starej gwardii, aby wybielić kierownictwo...
Gość 5 (15 kwietnia 2022 7:15)
Cytat prasowy z dn 14.04.2022 : Wzrost przestępstw wśród policjantów. Co drugie dotyczyło korupcji. Łącznie 318 policjantów podejrzanych o 1,6 tys. przestępstw. Co drugie dotyczy korupcji, ale na drogach było jej mniej, bo mundurowi pilnowali granicy – czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej". Gazeta podała, że w ubiegłym roku 318 policjantów – o 49 więcej niż rok wcześniej – stało się podejrzanymi. Zarzucono im - jak czytamy - popełnienie 1652 przestępstw, co oznacza radykalny wzrost – w dwóch poprzednich latach liczba zarzutów sięgała niewiele ponad 600. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-04-14/wzrost-przestepstw-wsrod-policjantow-co-drugie-dotyczylo-korupcji/

Dodaj komentarz

policja  |   uczniowie  |   szkola  |   nauka  |   klasy  |   manewry  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij