Menu

Wielkanoc w Domu Seniora Rusinowa

W Domu Seniora Rusinowa trwają przygotowania do świąt wielkanocnych. Pomagają w nich nowe pracownice - Ukrainki, które w Wałbrzychu schroniły się przed wojną. Po zniesieniu pandemicznych obostrzeń Dom Seniora z otwartymi ramionami gotów jest ponownie powitać wolontariuszy.

Wielkanoc w Domu Seniora Rusinowa
Personel i podopieczni Domu Seniora Rusinowa są jak wielka rodzina, dlatego dyrekcja dba, by każde święta przebiegały w miłej atmosferze.
 
- W naszym domu już od ponad tygodnia trwają przygotowania do świąt wielkanocnych. Przed Niedzielą Palmową przygotowaliśmy dla każdego mieszkańca palmy, a także dla podopiecznych domów dziennych. Trwają świąteczne porządki i przygotowania stołu na niedzielne śniadanie - mówi Dorota Zarzycka, dyrektor Domu Seniora Rusinowa.
 
 
Tym razem w przygotowaniach bierze udział większa niż dotychczas liczba pracowników. Zespół powiększył się o nowozatrudnione panie z Ukrainy.
 
- Pomagają nam cztery panie, które traktujemy bardziej jak gości, ale czynnie biorą udział w pracach w naszym domu. Są to osoby z Ukrainy, zatrudnione przez Urząd Miejski i oddelegowane do naszej jednostki. Przyjęłam je bardzo chętnie, bo w naszym domu nigdy nie ma za dużo rąk do pracy. Dzisiaj zajmują się opieką nad mieszkańcami, pomocą paniom porządkowym, ale również przygotowały dla nas pielmieni i pierogi - mówi Dorota Zarzycka.
 
 
 
Po zniesieniu pandemicznych obostrzeń Dom Seniora Rusinowa ponownie zaprasza do siebie wolontariuszy, którzy chcieliby umilić czas mieszkańcom.
 
- Chciałabym zachęcić wszystkich wałbrzyszan, młodzież, którzy mają trochę wolnego czasu do objęcia wolontariatem naszych mieszkańców, żeby przyszli, poczytali książki, gazety, zagrali w warcaby, spędzili z nimi czas na świeżym powietrzu. Sprawiliby naszym mieszkańcom wiele radości, a także pomogli nam - zachęca Zarzycka.
 
 
Podobnie jak w czasie Bożego Narodzenia, mieszkańcy Domu Seniora Rusinowa także w Wielkanoc zostaną obdarowani prezentami. Niespodziankę sprawili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26, którzy dostarczyli upominki dla wszystkich seniorów. Prezenty zostaną wręczone podczas uroczystego niedzielnego śniadania.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Rusinowa  |   Dom Seniora Rusinowa  |   seniorzy  |   Wielkanoc  |   święta  |  

W Palmiarni już święta. Widzieliście wielkiego zająca ?

Tłumaczyli seniorom jak nie dać się oszukać

Wypadek na Noworudzkiej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij