Menu

History Hiking: Historia wampira Hochbergów

 
Wampir Hochbergów, znany również jako upiór z Rybnicy Leśnej na Dolnym Śląsku, miał - według legend - pod postacią czarnego psa straszyć mieszkańców wówczas Reimswaldau, a pod postacią wielkiej wiewiórki… molestować kobiety. 
History Hiking: Historia wampira Hochbergów
Według zachowanego świadectwa, właściciel Zamku Książ hrabia Konrad Maksymilian von Hochberg nakazał otworzyć grób Georga Eichnera i osobiście nadzorował przekłucie serca osinowym kołkiem. Twórcy History Hiking zabierają nas do Mieroszowa, aby przedstawić tę intrygującą legendę wampira z Rybnicy Leśnej.

 

 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

ale jaja ale jaja (19 kwietnia 2022 0:05)
Czyli zbezcześcił zwłoki ten nekrofil ,co nie dziwi bo to niemiec był albo krzyżak tak jak hitler.
Dracula (18 kwietnia 2022 17:07)
Miał na imię Mat?

Dodaj komentarz

hiking  |   history  |   kazek  |   lukasz  |   wampir  |   rybnica  |   mieroszow  |   tajemnice  |   ciekawostki  |   dolny  |   slask  |  

History Story: Śladami Riese

History Story: Czerwone Pająki

History Hiking: Rozmowa ze 100-letnim ss-manem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij