Menu

Po tej uczelni znajdziesz pracę. Dzień otwarty wałbrzyskiej filii Politechniki Wrocławskiej

Wałbrzyska filia Politechniki Wrocławskiej zaprasza do studiowania. Podczas dnia otwartego można było zobaczyć, jak wygląda uczelnia od środka, jaką dysponuje ofertą, a nawet uczestniczyć w efektownych pokazach.
 

Po tej uczelni znajdziesz pracę. Dzień otwarty wałbrzyskiej filii Politechniki Wrocławskiej

Przyszli inżynierowie mogli zwiedzić sale wykładowe, zapoznać się ze sprzętem i z kadrą. Mogli też dowiedzieć się szczegółów na temat kierunków, które są realizowane w uczelni.

- Mamy 3 podstawowe kierunki. Bardzo dużą popularnością cieszy się informatyka techniczna. Mamy też dwa kierunki związane z wydziałem mechanicznym – zarządzanie i inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn. Te kierunki realizujemy w naszej filii w Wałbrzychu. Chciałbym podkreślić, że to są kierunki identyczne z kierunkami, które są realizowane we Wrocławiu. Nie ma różnic między studiowaniem, jeśli chodzi o efekty kształcenia tu w Wałbrzychu i we Wrocławiu. Dyplom jest dokładnie taki sam. Zachęcam do studiowania w Wałbrzychu, bo i pan prezydent i inni chcieliby, by jak najwięcej młodych ludzi tu w Wałbrzychu zostało. - mówi dyrektor Filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu ,Andrzej Figiel

O tym dlaczego warto studiować opowiadali absolwenci uczelni.

- Skończyłem mechatronikę pojazdów. Tak naprawdę jestem świeżym absolwentem, bo skończyłem studia 3 miesiące temu. Jeżeli chodzi o korzyści, to są korzyści naukowe, bo można dużo się nauczyć. Można poprosić wykładowców o konsultacje po zajęciach. Nie ma tu tak złożonych grup, jak we Wrocławiu i w takiej osobistej przestrzeni łatwiej poznać wielu ciekawych ludzi. Jesteśmy małą grupą i każdy potrafi wnieść coś od siebie – mówi absolwent Maciej Molek.

 

 Politechnika Wrocławska współpracuje z wieloma firmami z branży automotive.

- Jesteśmy tutaj, żeby pokazać, że warto studiować w Wałbrzychu. Warto być absolwentem Politechniki Wrocławskiej filii Wałbrzych. W moich dwóch działach, większość pracowników to są jej absolwenci. Przychodzili do nas na staż i praktyki studenckie. Przyszli raz i zobaczyli, że jest fajnie. Razem kreujemy przyszłość i serdecznie zapraszamy. - mówi Przemysław Grudziński z firmy Faurecia.

Przyszli inżynierowie bez problemu znajdą pracę na lokalnym rynku.

- Poszukujemy konstruktorów, którzy będą prowadzić dokumentacje 3D i 2D. Potrzebujemy inżynierów produktu, inżynierów procesu, automatyków, informatyków, mechatroników. Mamy bardzo duże możliwości i cały czas się rozwijamy. W związku z tym poszukujemy nowej kadry inżynierskiej, którą będziemy mogli wprowadzić do prawdziwego świata R&D. - mówi Przemysław Grudziński z firmy Faurecia.

- Pracodawcy zabiegają o naszych studentów, by przyszli na praktykę. Mogą oni w tych firmach zweryfikować wiedzę, którą zdobywają u nas. Niektórzy już nawet nawiązują kontakty i przy realizacji prac dyplomowych dostają materiały z firm. W przyszłości mogą bez problemu podjąć dalszą karierę zawodową. Niektóre firmy gwarantują, że umożliwią drugi stopień studiowania. Już jako swoim pracownikom. - mówi dyrektor Filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu ,Andrzej Figiel

 

redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21

Komentarze

jan (22 kwietnia 2022 18:42)
po tych studiach znajdziesz pracę w strefie można zarobić średnio 5-6 są co więcej ale też miej

Dodaj komentarz

politechnika  |   walbrzych  |   studia  |   kierunki  |   dzien  |   otwarty  |   pokazy  |   uczelnia  |   studenci  |   dni otwarte  |   wroclawska  |   filia  |   studiowanie  |   nauka  |   edukacja  |  

Chcesz pracować w Straży Pożarnej? Są wolne miejsca

Postęp prac przy ul. Kościelnej (FOTO)

5,5 tys. Ukraińców przyjechało do Wałbrzycha od początku wojny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij