Menu

Dolny Śląsk jest jak dobry samochód. Sezon turystyczny otwarty

Ponad 70 wystawców z Dolnego Śląska przyjechało do Starej Kopalni, by zaprezentować swoją ofertę. Sezon turystyczny jest w pełni otwarty.

Dolny Śląsk jest jak dobry samochód. Sezon turystyczny otwarty

 "Wiemy, że Dolny Śląsk jest wyjątkowy. Pozwolę sobie na porównanie, że Dolny Śląsk jest jak dobry samochód, jak mercedes, który spełnia oczekiwania swoich klientów." - mówił podczas otwarcia sezonu turystycznego Adam Zawada, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

- Mam wrażenie, że bogactwo Dolnego Śląska będzie tutaj zaprezentowane w pełni. To bardzo istotne, bo na Dolnym Śląsku mamy liczne atrakcje. Tak naprawdę z każdej strony. Możemy korzystać z uroków górskich, ale też nizinnych. Możemy korzystać z wypoczynku w sposób aktywny np. z turystyki rowerowej. Możemy też korzystać z niesamowitych atrakcji – chociażby z Starej Kopalni. Nie chcę zdradzać, kto się pojawi. Najlepszym sposobem jest, by przekonali się państwo sami. - mówi Adam Zawada, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

 

 

Bardzo się cieszymy, że wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i Urzędem Marszałkowskim jesteśmy organizatorem dużego wydarzenia, jakim jest otwarcie sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku. 

- Stara Kopalnia jako rozpoznawalny na Dolnym Śląsku obiekt, przygotowała szeroką ofertę zwiedzania. Zawsze podkreślamy, że przewodnikami są byli górnicy zatrudnieni w wałbrzyskich kopalniach. Oprócz tego, przygotowaliśmy szeroką ofertę edukacyjną, której tematyka związana jest z działalnością górniczą. Są to tak zwane Rodzinne Niedziele. - mówi dyrektor Starej Kopalni, Jan Jędrasik
 
Jakie imprezy czekają nas w Starej Kopalni?
 
- Najbliższą będzie Majówka. Nie bez powodu otwarcie sezonu organizujemy dzisiaj. Zapraszamy wszystkich chętnych. To będą Nocne Zwiedzania organizowane praktycznie każdego wieczoru weekendu majowego. Oprócz tego są Rodzinne Niedziele, o których wspominałem. Zapraszamy również na fotobudkę i nasze stoisko promocyjne w Palmiarni. Mamy plan, aby zachęcić turystów, którzy odwiedzają Festiwal Kwiatów do zwiedzania Starej Kopalni. - mówi dyrektor Starej Kopalni, Jan Jędrasik. 

 

redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19

Komentarze

Kaspar Hauser (24 kwietnia 2022 14:59)
Partia wewnetrzna przychylnym okiem patrzy na piesze wyceczki
Tiv (23 kwietnia 2022 21:48)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Turyści wędrujący przed otwarciem sezonu zostaną ukarani.Albowiem car Roman decyduje o tym, kiedy sezon turystyczny ma się zacząć.
Zamknij pysk bezzębny trolu śmierdzi ci z gęby na odległość
Roman 500 000 (23 kwietnia 2022 12:56)
Turyści wędrujący przed otwarciem sezonu zostaną ukarani.Albowiem car Roman decyduje o tym, kiedy sezon turystyczny ma się zacząć.

Dodaj komentarz

sezon  |   turystyczny  |   walbrzych  |   dolny  |   slask  |   walbrzych  |   turystyka  |   atrakcje  |   stara  |   kopalnia  |  

Wałbrzych: Ilu uczniów chodzi na lekcje religii?

Gang złodziei samochodów rozbity - 8 zatrzymanych

Walentynki w Rynku: Będzie koncert, tańce i zbiórka na pomoc dla Tymka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij