Menu

Sadzili dęby

Wykłady i zajęcia w terenie oraz sadzenie dębów w Parku Jordanowskim - tak wyglądał Dzień ziemi zorganizowany w Głuszycy dla przedszkolaków. Razem z dziećmi dęby sadził też burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 

 
Sadzili dęby
Zajęcia odbyły się w sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury, czestniczyły w nich przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3, Przedszkola Samorządowego oraz Oddziału Przedszkolnego z Głuszycy Górnej. Prelekcję na temat ochrony przyrody i zachowań proekologicznych poprowadzili Ewa i  Grzegorz Borensztajn. Dzieci dostały między innymi fasolki, by posadziły je w domu i obserwowały, jak rozwija się roślinka i jak należy o nią dbać.

Przedszkolaki otrzymały także sadzonki drzew do posadzenia w swoich przzedszkolach. Po wykładzie dzieci wraz z burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem i nadleśniczym Nadleśnictwa Wałbrzych Leszkiem Kościńskim posadziły sadzonki dębów w Parku Jordanowskim w Głuszycy w myśl hasła Dnia Ziemi - "Inwestuj w naszą planetę". 
 
 adm
foto:  UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij