Menu

Prezes Zamku Książ Anna Żabska pozwie burmistrza Marka Fedoruka

- Nie doczekałam się przeprosin. W związku z tym, pozew do sądu jest już szykowany. - informuje prezes Zamku Książ, Anna Żabska. Prezes Zamku Książ idzie do sądu, bo burmistrz Marek Fedoruk powiedział publicznie, że Anna Żabska kłamie.

Prezes Zamku Książ Anna Żabska pozwie burmistrza Marka Fedoruka

Wszystko zaczęło się od dyskusji na temat podwyżki składki członkowskiej gmin należących do Lokalnej Organizacji Turystycznej aglomeracji Wałbrzyskiej. Anna Żabska, prezes LOT i Zamku Książ informowała, że podwyżki będą obowiązywać wyłącznie w tym roku. Burmistrz Fedoruk twierdził, że jest to nieprawda.

- Pani prezes Anna Żabska skłamała mówiąc, że uchwała jest jednorazowa… Chcę, żeby to wybrzmiało, i chcę żebyście to Państwo jednoznacznie wiedzieli. Powiedziała to kilkakrotnie, że jest to uchwała jednorazowa. Jest to nieprawda. Uchwała jest jednoznaczna – od tego roku ma być corocznie po 40 tys. zł. Tego nie powinno się taić, nie powinno się tak mówić, powinno się mówić jaka jest prawda… – stwierdził 28 marca br., podczas sesji Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju, burmistrz Marek Fedoruk

Przeczytaj też: Tak Fedoruk manipuluje o składce LOT

Składka członkowska w LOT AW dla samorządów wynosić będzie w tym roku 30 tys. zł, a nie 40 tys. zł, jak powiedział Fedoruk podczas sesji.
 
W uchwale LOT AW nie ma okresu obowiązywania opłaty (czy opłata tylko na rok 2022 czy również na lata kolejne?). Literalnie postanowiono: „Z dniem 01.01.2022 r. ustala się wysokość rocznej składki członkowskiej dla członków zwyczajnych (…)”.
 
Opłata ta będzie obowiązywać do czasu podjęcia kolejnej uchwały. I zazwyczaj o wysokości opłat członkowie dyskutują co roku przy okazji uchwalania budżetu organizacji.

Burmistrz zarzucił kłamstwo prezes Książa, więc ta domagała się przeprosin. Mogło do nich dojść na ostatniej  sesji rady miasta. Tak się nie stało.

- Nie mogę sobie pozwolić na to, by ktoś rzucał w opinii publicznej takie oskarżenia i żeby one funkcjonowały. Nie pozostaje mi nic innego, jak rozstrzygnąć to przed sądem. - mówi prezes LOT, Anna Żabska.

Jak twierdzi prezes Żabska jej relacje z burmistrzem do tej pory były dobre.

- Pan burmistrz Marek Fedoruk jest samorządowcem od wielu lat. Uczestniczy w debacie publicznej. Jest doświadczonym samorządowcem. Do tej pory, nasze relacje był bardzo dobre i dlatego z dużym zdziwieniem odebrałam ten atak na swoją osobę.  - mówi prezes LOT, Anna Żabska.

Prezes dała czas burmistrzowi, by ten przeprosił.

- Doskonale rozumiem emocje w debacie i proszę mi wierzyć – byłam wyrozumiała. Pełnię funkcje publiczne. Reprezentuję nie tylko stowarzyszenia, ale również spółkę prawa handlowego i odpowiadam za kontakty z klientami.  - mówi prezes LOT, Anna Żabska.

Finalnie Szczawno-Zdrój wystąpiło z Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Oznacza to, że uzdrowisko nie będzie promowane przez organizację. Budowana wieża widokowa nie pojawi się na materiałach promocyjnych, tak samo ścieżki rowerowe.

 

 

O tym, dlaczego Anna Żabska idzie do sądu dowiesz się więcej z programu Gość Dnia Telewizji Wałbrzych

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sean (3 września 2022 14:32)
Czy to Anna Ż. nie doprowadziła do kolizji swoim BMW na autostradzie A-4 najeżdżając na tył osobówki wiozącej dzieci i nie przyjęła mandatu ? Sprawa z 12.02.2019
Ania (1 maja 2022 16:10)
A taki kiedyś był z niej dobry goniec, oj kruku Twoja wina
Maja (30 kwietnia 2022 10:42)
Kłamała, kłamie i będzie kłamać. Karierowiczka i tyle. Obojętnie, który prezydent,byle tylko głębiej w d.... wejść.
Smakasz (28 kwietnia 2022 19:13)
Najgorsze są płazy.
Mariusz (28 kwietnia 2022 10:54)
Była sobie żabucha kłamczucha kłamczucha, qua qua :)
Hanka (28 kwietnia 2022 10:24)
To że Pani Żabska kłamie jest jasne jak słońce! Kłamie od momentu przejęcia prezesury w Książu. Kłamała na wszystkich spotkaniach z przewodnikami- że .."nie wyobraża sobie zamku bez przewodnikow.." po czym wprowadziła audioguide, z czego niezadowoleni są turyści. Co więcej,w kasie przy zakupie biletów kasjerki oklamywały turystę, że bilet jest z przewodnikiem! Przy wejściu ochrona informowała,że przewodnik jest...że słuchawki!! Wszystkie zle opinie, były i są natychmiast usuwane że strony zamku.
Bronek (28 kwietnia 2022 8:28)
Kto został obrażony, a kto się obraził, bo nie wiem? Anna Ż. czy też Prezes spółki ZK? Bo to nie jest ten sam podmiot. Może jeszcze spółka wniesie wpis od pozwu?
Olo (28 kwietnia 2022 7:07)
Zabska- człowiek dupowlaz z ogromną puszką wazeliny.Zwykly szczur ,karierowiczka z psiej Wólki.Ochyda.
PREZYDENT TO DEBIL (27 kwietnia 2022 12:02)
Cytuję użytkownika: florek
Cytuję użytkownika: Koszmar Szczawno
Po 6 latach przyjechałam do Szczawna, nie poznałam tego miasteczka. Aż zaczęłam płakać co oni zrobili z tej pięknej uzdrowiskowej miejscowości. Komuś bardzo zależy, aby Szczawno przestało istnieć. Puste ulice, pusty deptak, spalony dom uzdrowiskowy stoi tyle lat. Brud na ulicach, brud w parkach, nie widać rozwoju ani kuracjuszy.
NIE WIEM NA CZYJE ZLECENIE DZIAŁASZ, ALE W SZCZAWNIE NIE MA PSYCHIATRYKA WIEC tWOJA OBECNOŚĆ W NASZYM PIĘKNIE ROZWIJAJĄCYM SIĘ MIEŚCIE JEST NIEZROZUMIAŁA.
W SZCZAWNIE JEST CHOCIAZ SZALET MIEJSKI, KTOREGO W WALBRZYCHU ROMEK 3 KADENCJE SKONCZYC NIE MOZE. I JESZCZE JAK BYM MIAL POROWNAC SZCZAWIENSKI DEPTAK, Z WALBRZYSKIM RYNKIEM Z WITRYNAMI Z KARTKAMI LOKAL DO WYNAJECIA, TO SORRY. W SZCZAWNIE TA TYPIARA BYLA, ALE NIE NA WALBRZYSKIM RYNKU HEHEHEHE.
florek (27 kwietnia 2022 11:51)
Cytuję użytkownika: Koszmar Szczawno
Po 6 latach przyjechałam do Szczawna, nie poznałam tego miasteczka. Aż zaczęłam płakać co oni zrobili z tej pięknej uzdrowiskowej miejscowości. Komuś bardzo zależy, aby Szczawno przestało istnieć. Puste ulice, pusty deptak, spalony dom uzdrowiskowy stoi tyle lat. Brud na ulicach, brud w parkach, nie widać rozwoju ani kuracjuszy.
NIE WIEM NA CZYJE ZLECENIE DZIAŁASZ, ALE W SZCZAWNIE NIE MA PSYCHIATRYKA WIEC tWOJA OBECNOŚĆ W NASZYM PIĘKNIE ROZWIJAJĄCYM SIĘ MIEŚCIE JEST NIEZROZUMIAŁA.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

ksiz  |   fedoruk  |   zabska  |   oskarzenie  |   sprawa  |   pomowienia  |   szczawno  |   zdroj  |   zamek  |   ksiaz  |   lot  |  

Zamek Książ jednym z najbardziej zadbanych zabytków

''Obrotowe znaki'' - prokuratura wszczęsła śledztwo

Ścieżka Hochbergów - cała trasa (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij