Menu

Maseczki nadal obowiązkowe: w szpitalach, aptekach przychodniach

- Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie utrzymany – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Maseczki nadal obowiązkowe: w szpitalach, aptekach przychodniach
28 marca zniesiony został obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza i aptek.
 
 
W obowiązującym rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zapisano, że do 30 kwietnia nakazuje się noszenie maseczek w aptekach i w budynkach, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza.
 
- Obowiązek ten zostanie utrzymany – przekazał rzecznik MZ. Niebawem – jak zapowiedział – pojawi się nowe rozporządzenie w sprawie ograniczeń. 

adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (28 kwietnia 2022 22:19)
Przyczyny braku lub niskiej skuteczności masek mogą leżeć w m.in.: (1) istotnym udziale drogi aerozolowej w transmisji SARS-CoV-2 (niewystarczająco skuteczna filtracja), (2) ich nieszczelności generującej silne strumienie powietrza w bok, do tyłu i w górę/dół od osoby noszącej maskę, (3) niskim ryzyku zarażenia się w przelotnym kontakcie w przestrzeni otwartej od osoby bezobjawowej oraz w braku efektywnego zatrzymywania aerozolu w przestrzeniach zamkniętych, (4) nieprawidłowym użytkowaniu i niewystarczającej dyscyplinie noszenia, (5) zwiększaniu ryzyka infekcji/ciężkiego przebiegu (np. efekt Foegena, generowanie drobniejszych aerozoli, zanieczyszczenie mikrobiologiczne).
pawel (28 kwietnia 2022 22:06)
Dr hab. n. med. Jarosław Pinkas: „Maseczki nie chronią przed zarażeniem koronawirusem! Noszenie ich przez osoby zdrowe jest kompletnie bezsensowne. Są one dla osób chorych właśnie po to, aby nie zarażały innych. Natomiast nie ma żadnego powodu, aby w naszym klimacie, w naszym kraju nosiły je osoby zdrowe”[Pinkas 2020].
pawel (28 kwietnia 2022 21:59)
Dr Tomasz Ozorowski, mikrobiolog, były prezes Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej i przewodniczący Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych: „To daje złudne poczucie bezpieczeństwa. Może też prowadzić do sytuacji, w której maseczki zwiększą ryzyko zakażenia, ponieważ nie potrafimy z nich poprawnie korzystać. Dlatego nie powinniśmy robić tego w taki sposób, że nosimy je wszyscy”[Ozorowski 2020].
pawel (28 kwietnia 2022 21:48)
Wirusolog prof. Włodzimierz Gut: „Maska masce nie jest równa. Te chirurgiczne czy bawełniane mają chronić nasze usta i nos, żebyśmy ich nie dotykali. Pamiętajmy, że maseczka nie gwarantuje, że nie zarazimy się wirusem. Odkryte zostają nasze oczy, a przez nie też może przedostać się wirus”[Gut 2020].
pawel (27 kwietnia 2022 11:04)
Przypominam że nadal trwa stan epidemii , nie zmieniono go na stan zagrozenia epidemicznego mimo zapewnień resortu zdrowia że nastąpi to w najblizszym czasie. Jednocześnie ważność paszportów szczepionkowych została przedłużono bezterminowo a nie wycofano się z nich , tak by na jesień ponownie móc z tego rozwiażania skorzystać , toteż nie byłbym takim huraaaa optymistą co do kwestii rozwoju pandemii w Polsce bo władza szykuje się do nowej walki z wirusem na pażdziernik , zależy to wyłacznie od sytuacji na Ukrainie.
analityk medyczny (27 kwietnia 2022 10:00)
Cytuję użytkownika: analityk polityczny
Czy ktoś widział w Wałbrzychu lub jakimkolwiek mieście w Polsce specjalne pojemniki na zużyte maseczki? Przecież to arcy niebezpieczny odpad medyczny nasączony bakteriami i zabójczym wirusem! Nikt takich pojemników nie widział bo ich nie było. Co się stało zatem z miliardami tych medycznych odpadów?
gdy zadałem w marcu 2021 pytanie do sane-izdów w sprawie utylizacji kagańców i rękawiczek, odpowiedzieli, że : NIE SĄ TO ODPADY MEDYCZNE, WEDŁUG NICH SĄ TO ODPADY KOMUNALNE I NIE WYMAGAJĄ SPECJALNEGO MEDYCZNEGO TRAKTOWANIA !!! To oznacza jedno : NIE BYŁO I NIE MA ŻADNEJ PANDEMII, EPIDEMII ANI ŻADNEGO ŚMIERTELNEGO WIRUSA, jest fejkowa plandemia i działania zbrodniarzy i zdrajców, w tym tego wałbrzyskiego geniusza
analityk polityczny (27 kwietnia 2022 1:30)
Czy ktoś widział w Wałbrzychu lub jakimkolwiek mieście w Polsce specjalne pojemniki na zużyte maseczki? Przecież to arcy niebezpieczny odpad medyczny nasączony bakteriami i zabójczym wirusem! Nikt takich pojemników nie widział bo ich nie było. Co się stało zatem z miliardami tych medycznych odpadów?
analityk medyczny (26 kwietnia 2022 21:37)
a co takiego te maseczki ??? czy ktokolwiek, a szczególnie redaktorki tego dziadostwa mogą podać sygnaturę ustawy, w której znajdują się : definicja maseczki, wymogi jakie musi spełniać to coś : wymiary, materiał, właściwości fizyczne, chemiczne, mikrobiologiczne, do tego proszę o podanie podstawy pranej - ustawa, w której zapisano obowiązek noszenia na twarzach tych szmat, czy ktokolwiek widział na opakowaniu tej szmaty, żeby był podany certyfikat lub choćby numer dopuszczenia do użytku jako wyrób medyczny, skoro jest plandemia śmiertelnie niebezpiecznej "choroby" to dlaczego nigdzie nie ma pojemników na produkty skażone biologicznie ??? czy gdziekolwiek jest zapisany maksymalny czas noszenia tych szmat na twarzach ? czy ktokolwiek widział ciała osób zmarłych leżące w stertach na ulicach, no skoro jest taka plandemia, to powinny być stosy zwłok

Dodaj komentarz

koronawrus  |   covid  |   maseczki  |  

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij