Menu

Powstaną nowe punkty paszportowe?

Dzierżoniów, Kłodzko, Ząbkowice Śląskie i być może Świdnica będą miały lokalne punkty paszportowe. W Wałbrzychu tracyjnie kolejki, jest jednak nadzieja, że zrobi się luźniej. 

 

 
Powstaną nowe punkty paszportowe?

W tej chwili paszporty wydawane są w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu i w delegaturach w Jeleniej Górze, Legnicy, Głogowie, Bogatyni i w Wałbrzychu. W związku z dużym zainteresowaniem wyrobieniem paszportu, przed biurami tworzą się kolejki. (więcej czytaj tutaj - Czekają od bladego świtu. Gigantyczna kolejka przed Urzędem Paszportowym

W biurze przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu musimy swoje odstać. Interesanci narzekają na brak informacji, limity przyjęć, ogólny chaos i przede wszystkim na kolejki. 

Na otwarcie lokalnego biura paszportowego zdecydował się Dzierżoniów. Radni wyrazili już zgodę na otwarcie punktu, pozostaje podpisanie porozumienia z wojewodą. Punkt ma być otwarty jeszcze w czerwcu. 

- Uważam, że my zorganizujemy to lepiej, a przede wszystkim będzie bliżej, bo nawet jak trzeba chwilę trzeba postać, to lepiej dla mieszkańca naszego regionu stanąć tutaj w kolejce czy chwilę odczekać w mieście Dzierżoniów niż w Wałbrzychu czy we Wrocławiu. - mówił w rozmowie z Radiem Wrocław burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Punkty paszportowe mają powstać też w Ząbkowicach Śląskich i w Kłodzku. 

Jest szansa, że punkt powstanie również w Świdnicy, z propzycją wyszedł przewodniczący Rady Miejskiej, Jan Dzięcielski.

Proszę o podjęcie działań w zakresie stworzenia w Świdnicy punktu, w którym będziemy mieli możliwość wyrobić paszport. Taka sposobność istnieje poprzez współpracę ze służbami wojewody i spisaniem stosownych porozumień. W pobliskim Dzierżoniowie właśnie powstaje taki punkt – portal swidnica24.pl przytacza pismo skierowane przez radnego Dzięcielskiego  do władz miasta -  Liczę, że już niedługo nie będziemy musieli jeździć do Wrocławia czy Wałbrzycha, by wyrobić ten potrzebny dokument .
 
 

Czytaj też:
Czekają od bladego świtu. Gigantyczna kolejka przed Urzędem Paszportowym
Limity w biurze paszportowymW takich kolejkach w marcu stali interesanci przed urzęda przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu.


 
adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Goldmann,, (27 kwietnia 2022 14:45)
,,,a cóż to,,, sołtys się dzisiaj nie pokaże,???,,, Nie przemówi do mieszkańców,,,,,,,,,
Czy (27 kwietnia 2022 11:23)
PaszPOrty są niejtórym POtrzebne do przekroczenia rosyjskiej granicy.
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (27 kwietnia 2022 10:46)
ZNOW KUBEL ZIMNEGO MOCZU NA GŁOWY TUSKOWYCH PO-JEBOW. PUTIN ODCINA POLSKE I BULGARIE OD GAZU. W 2007 ROKU BYLO GLOSOWANIE NAD MAGAZYNOWANIEM W POLSCE GAZU. ZGADNIJCIE JAK PO-JEBY Z RYUDYM ZDRAJCA GLOSOWALI? BYLI PRZECIW: https://orka.sejm.gov.pl/Glos5.nsf/nazwa/33_134/$file/glos_33_134.pdf TAK SAMO JAK BYLI PRZECIW BALTIC PIPE, PRZECIW TARCZY ANTYRAKIETOWEJ, PRZECIW PRZEKOPOWI MIERZEI WISJLANEJ, PRZECIW PORTOWI NA KONTENEROWCE W SWINOUJSCIU, OPLUWANIE STRAZY GRANICZNEJ, NISZCZENIE MURY NA GRANICY ITD ITD. PO-JEBY TO RUSKIE I NIEMIECKIE SZURY. NOCNA ZMIANA I KOMUCHY MILLER, BELKA, CIMOSZEWICZ NA JEDYNKACH LIST PO TO TYLKO DOWOD.

Dodaj komentarz

Znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi - rozpoczął się proces

Dwie osoby nie żyją. Wypadek między Świdnicą a Żarowem

Świdnica ma najlepszego skarbnika w kraju

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij