Menu

Policjant po służbie pomógł rodzącej kobiecie

Mł. asp. Leszek Szubicki, na co dzień funkcjonariusz wałbrzyskiej drogówki, pomógł rodzącej kobiecie z Ukrainy, przewożąc ją z Zagórza Śl. do szpitala w Wałbrzychu.

Policjant po służbie pomógł rodzącej kobiecie

Funkcjonariusz ruchu drogowego mł. asp. Leszek Szubicki w miniony wtorek wieczorem został poproszony przez ks. Radosława Kisiela, Dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej o pomoc. W ośrodku Caritasu w Zagórzu Śl. przebywała kobieta w zaawansowanej ciąży, u której rozpoczął się poród. Wałbrzyski policjant od razu wsiadł w swój prywatny samochód, udał się do Zagórza Śląskiego i pomógł będącej w potrzebie obywatelce Ukrainy trafić do wałbrzyskiego szpitala.

Kobieta, ponieważ jest uchodźca, nie znała dokładnie procedur w naszym kraju, więc Leszek Szubicki pomógł także w załatwieniu formalności związanych z porodem i przyjęciem do szpitala. Wiadomo już, że obywatelka Ukrainy urodziła zdrową córeczkę.

 

 

Podziękowania za okazaną pomoc przesłał ks. Kisiel do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Andrzej (11 maja 2022 16:29)
Pan Szubinski to kawał Mendy i kłamca :)
Adrian (1 maja 2022 18:27)
Cytuję użytkownika: Danonek
Świetnie! Widać że policjanci to świetni ludzie!
To prawda, sprzedają bez przypału skonfiskowane dragi.
WKS królem jest (1 maja 2022 18:21)
Cytuję użytkownika: Król Karol
Król jest tylko jeden. Górnik CWKS
Chyba kurnik.
Król Karol (1 maja 2022 15:09)
Król jest tylko jeden. Górnik CWKS
Danonek (1 maja 2022 13:12)
Świetnie! Widać że policjanci to świetni ludzie!
Eliza (1 maja 2022 10:24)
Brawo za postawę
Patryk (1 maja 2022 9:56)
A co z tym psem co sobie w łeb strzeli
Iga (30 kwietnia 2022 21:30)
Cytuję użytkownika: Gaw
Nic wielkiego.
Przeciwnie! Wielu umie kierować a nie każdy chce! Brawo panię policjancie!
Gaw (30 kwietnia 2022 15:50)
Nic wielkiego.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   zagórze śląskie  |   poród  |   pomoc  |   Ukraina  |   uchodźcy  |  

Czterech kibiców Górnika zatrzymanych

Wjechała na czerwonym świetle. Wypadek na rondzie

Czołówka z drzewem. To cud, ze przeżyli

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij