Menu

Solidarna Polska chce rozmawiać z prezydentem Szełemejem o energetyce

Solidarna Polska chce rozmawiać z prezydentem Szełemejem o energetyce. Przedstawiciele Solidarnej Polski liczą na dobrą współpracę ponad podziałami. „Odkładamy sprawy polityczne na bok i szukamy dobrego rozwiązania dla miasta Wałbrzycha” - mówił poseł Janusz Kowalski.

Solidarna Polska chce rozmawiać z prezydentem Szełemejem o energetyce

Tematem rozmów mają być rozwiązania dotyczące cen gazu i sytuacji rodzin, które muszą płacić coraz wyższe rachunki. Jako przyczynę wzrostu cen, poseł Janusz Kowalski podawał „parapodatek” unijny.

Co o takiej propozycji myśli prezydent Szełemej?

 

 

- Jeśli dostanę zaproszenie, to będziemy myśleć - informuje prezydent Wałbrzycha

Póki co, do oficjalnego zaproszenia do rozmów nie doszło. Przedstawiciele Solidarnej Polski przygotowują się do tego.

- Również byłem samorządowcem. Byłem radnym miasta Opola, byłem wiceprezydentem Opola. Wiem, jak  jakimi problemami każdy samorząd się spotyka. Jednym z tych problemów jest zapewnienie jak najniższych kosztów dostaw ciepła, energii elektrycznej. Za bezpieczeństwo energetyczne danej gminy odpowiada prezydent. Pan prezydent Szełemej również szuka rozwiązań, jeśli chodzi o transformację energetyczną, która zapewni jak najtańsza energię i ciepło dla mieszkańców Wałbrzycha. - mówi poseł Janusz Kowalski.

Co proponuje Solidarna Polska?

-Nie myliliśmy się w ocenie projektowanej przez unijnych eurokratów ideologicznej transformacji energetycznej. Proponujemy merytoryczny dialog w ramach tzw. stołu energetycznego dla Wałbrzycha. Potrzebna jest współpraca między samorządem, rządem i oczywiście parlamentarzystami. Wałbrzych niestety jest symbolem negatywnych skutków transformacji energetycznej dla dziesiątek tysięcy rodzin, po zamknięciu kopalni i likwidacji sektora wydobywczego. Chcemy szukać rozwiązania na dekady, a nie na rok, pięć. Takiego, które zapewni jak najniższe koszty energii i ciepła dla mieszkańców Wałbrzycha.  - mówi poseł Janusz Kowalski.

Przedstawicielem Solidarnej Polski chcą rozmawiać o możliwych inwestycjach w sieć ciepłowniczą. Chcą analizować projekty rządowe przygotowane w ramach transformacji energetycznej. Chcą rozmawiać o wspieraniu niskoemisyjnych projektów. Przede wszystkim chcą poznać plany Wałbrzycha

- Dzisiaj ceny gazu ziemnego wystrzeliły i będą coraz wyższe. Oczywiście przez Władimira Putina, Gazprom i wojnę na Ukrainie. Nie będą niższe, bo gazu będzie w Unii Europejskiej brakować. Trzeba po prostu siąść przy jednym stole i szukać jednego, pozytywnego rozwiązania. Ważna jest stabilność. Mieszkańcy nie mogą być co miesiąc zaskakiwani podwyżkami. Sam osobiście tego doświadczam, bo mam ogrzewanie gazowe w swoim biurze poselskim. Rachunki wystrzeliły w sposób drastyczny.  - mówi poseł Janusz Kowalski.

redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Stasiek (13 czerwca 2022 20:33)
Te, Kowalski Januszu, nie kalaj ziemi wałbrzyskiej swoja obecnością!
Last train to London (3 maja 2022 23:29)
There are some places in Poland that the poor people are searching rubbish bins for food... eg. Walbrzych. You don't believe. Go and see... After the gas prices went up to sky there will be even more poor people all over the Poland.
Złotnik (3 maja 2022 22:58)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Szełemejwalczy z kopciuchami, wciskał ludziom gaz to co im teraz powie? Wart Pac pałaca, a pałac Paca.
Nie wymyślaj, nie narzucał gazu. Masz do wyboru zamiast kopciucha, gaz, pompę ciepła, biomasę, pelet, prąd, drewno itd. Zobacz sobie na ceny węgla, wcale tanio nie jest a praca przy wydobywaniu węgla bezpieczna nie jest, co pokazała chociażby ostatnia tragedia
Rumcajs (3 maja 2022 20:46)
Paszoł won Kowalski
scc (3 maja 2022 18:25)
Cytuję użytkownika: kl
Cytuję użytkownika: asadsd
Cytuję użytkownika: kl
Żadnych interesów z Kowalskim i SP! Nawet w słusznej sprawie!!!
tylko interesy z IV rzeszą i moskwą nie kasuj demokrato z IV rzeszy
To już obsesja!
a ciemnota dalej swoje
kl (3 maja 2022 11:35)
Cytuję użytkownika: asadsd
Cytuję użytkownika: kl
Żadnych interesów z Kowalskim i SP! Nawet w słusznej sprawie!!!
tylko interesy z IV rzeszą i moskwą nie kasuj demokrato z IV rzeszy
To już obsesja!
Jacek (3 maja 2022 10:29)
Sosiński i Bartolik kiedyś współpracowali z Kruczowskim do dzisiaj im ta współpraca czkawką odbija.
Kamil (3 maja 2022 8:00)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Szełemejwalczy z kopciuchami, wciskał ludziom gaz to co im teraz powie? Wart Pac pałaca, a pałac Paca.
I bardzo dobrze, że walczy. Wystarczy poczytać, że w miejscowościach gdzie zlikwidowano bądź mocno ograniczono piece na węgiel dzieci mniej chorują np: na astmę. Poza gazem mamy ekogroszek, pellet itd. Nikt nikomu nic nie wciska, wystarczy myśleć.
Roman 500 000 (2 maja 2022 23:32)
Szełemejwalczy z kopciuchami, wciskał ludziom gaz to co im teraz powie? Wart Pac pałaca, a pałac Paca.
asadsd (2 maja 2022 22:18)
Cytuję użytkownika: kl
Żadnych interesów z Kowalskim i SP! Nawet w słusznej sprawie!!!
tylko interesy z IV rzeszą i moskwą nie kasuj demokrato z IV rzeszy
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

solidarna polska  |   szelemej  |   rozmowy  |   walbrzych  |  

Zawodnik z USA dołączył do Górnika Wałbrzych

Na Białym Kamieniu rozdano 300 mikołajkowych paczek. Mikołaj był...

Ponad 300 dzieci bawiło się podczas ''Górniczego Mikołaja'' w...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij